DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 05. 2006.   #1
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default Site is optimized for IE. Download IE6

Ova tema moža ponajviše pripada e-upravi, ali pošto nemamo tu tematsku celinu, možei ovde da se pomene. Naime, pre par dana na blogu sam pomenuo ugovor između Microsofta i javnih preduzeća, te firmu E-Smart System koja stoji ispred Microsofta u ovom ugovoru. Neko od od članova LUGoNS-a je posetio pomenuti sajt i uputio dobronamernu kritiku dotičnoj kompaniji. Nastavak sledi...

Evo i reakcije direktor firme "E-Smart Systems" (koja je u ime MS potpisala ugovor sa javnim preduzećima Novog Sada) reagovao na sugestije jednog korisnika Weba u vezi njihovog kompanijskog sajta. Evo i teksta sugestije:
Citat:
Originalno napisao Axez
Cestitam,
Vas sajt je upravo proglasen za glupost meseca na sajtu www.ns-linux.org.
S obzirom da prilikom posete adresi www.e-smart.co.yu dobijem obavestenje "Site is optimized for IE.Download IE6" te da ne mogu da pristupim vasem sajtu moramo se odreci svakoga kontakta sa vama posto je ocigledno po samom sajtu, a prvi utisak je najbitniji da je to delo neukih amatera.
Nadamo se da ce te ispraviti vasu nenamernu nadam se pogresku i otpustiti nesposobnjakovica koji zauzima poziciju webmastera kako bi ljudi koji ne zele da koriste inferiorno i suplje parce softvera poznato pod imenom Internet Explorer bili u mogucnosti da vide vasu
konkretnu ponudu.
S postovanjem
Inače, direktor "E-Smart Systems" preko koje MS vrši isporuku softvera je bivši direktor tadašnjeg Saveznog zavoda za informatiku, te koji je svojevremeno bio potpisnik "strateškog" ugovora izmedu Savezne i Republičke Vlade sa jedne i kompanije Microsoft sa druge strane u realizaciji ideje elektronske vlade.

Veljović desno od Bila Gejtsa

I konačno, ne baš kulturan i odmeren, odgovor gosp. Veljovića :
Citat:
Originalno napisao Goran Veljović
"From: "Goran GV. Veljovic" <velja@e-smart.co.yu>
To: xxxxxxxxxxxxxxxxx

Poštovani,

zahvaljujemo Vam na upućenoj primedbi i iskazanoj zabrinutosti
za stanje našeg sajta...
nažalost moram da priznam da nikada i nismo izrazili želju da naš sajt bude dostupan baš svima, a pogotovu ne onima koji nemaju želju da koriste inferiorno i šuplje parče softvera ...

Uzimajući u obzir da je nešto stvar demokratije i slobodnog izbora
složićete se ipak da u ovom slučaju niko nije ugrozio lično Vas , vaša ubeđenja, slobode, vaša prava i vaš posao, a i isto tako da niko ovde nije hteo da konkuriše za neku nagradu, priznanje, donaciju ili bog zna šta...

Kako ja lično pretpostavljam da ni Vi niste bogom dani član ili predsednik nekog žirija od koga se traži ocena i procena naših sposobnosti i nivoa profesionalizma, to ću poput Vas dati sebi za pravo da prokomentarišem vaše pisanije i uporedim ga sa nekakovom preuranjenom adolescentskom ejakulacijom...


Srdačan pozdrav


Veljović Goran
E-Smart Systems d.o.o.
+ 381 11 354 91 64
+ 381 63 219 330"
Zanimljivo je da je kako je gosp. Veljović od potpisnika ugovora ispred države sa Microsoftom, dogurao do ovdašnjeg partnera Microsofta. A komentar u vezi kompanijskog sajta je sasvim na mestu (Download IE6)

Još jedna crtica iz žitija gosp. Veljovića (Bivsi oficir vara donatore - Danas 25.11.2002 reagovanje Stevan Milanovića)
Citat:
Originalno napisao Stevan Milanović
Savezni upravni inspektorat je tokom 2001. godine po drugim pitanjima sa svoja tri akta potvrdio sedam protivzakonitih radnji Veljovica (akt br. 0-76/6-2001 od 30.5.2001, akt br. 01-76/10-2001 od 24. septembra. 2001, akt br.01-76/13-2001 od 4. oktobra. 2001).
Savezno drzavno pravobranilastvo je sa dva akta (M-199/2001 od 7. juna 2001, P-30/2001 od 2. jula 2001) potvrdilo protivzakonite radnje Veljovica prilikom kabliranja Palate Federacije.
Navedeni spisi ubedljivo govore o nezakonitim radnjama i novcanim malverzacijama Veljovica kojima je ostetio budzet Savezne vlade za vise desetina hiljada maraka.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog

Poslednja izmena od Goran Aničić : 15. 05. 2006. u 20:23.
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Interesantno, pročitao sam ovaj zapis na Goranovom blogu pre par minuta. I sam sam poželeo da postavim ovu temu ali Goran me je preduhitrio.

Prvo reč-dve o Axez-u. U pitanju je da tako kažem problematičan lik, Linux zealot, poznat po svom oštrom rečniku i svojim extremnim stavovima, zbog kojih je svojevremeno zaradio ban na es@advocacy-u. No i pored toga mislim da je ovde bio vrlo pristojan u svojoj komunikaciji.

Gospodina Veljovića bi između ostalog neko trebao obavestiti o tome da Firefox koristi bar 10% korisnika (i to uglavnom profesionalci koji "koji znaju sta rade", što stvari daje i neku tezinu jelte). Obzirom da bez lažne skromnosti smatram da naš forum predstavlja skup Web elite, mislim da bi bilo divno da mu napišemo šta mislimo o ovakvom pristupu.

Mada, iskreno, mislim da gubimo vreme. Svojevremeno mi je generalni menadžer jedne velike firme iz Novog Sada (jedan od najvećih distributera računarske opreme) na moju konstataciju da im sajt ne radi u Firefoxu odbrusio da samo kreteni ne koriste IE.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #3
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Gospodina Veljovića bi između ostalog neko trebao obavestiti o tome da Firefox koristi bar 10% korisnika (i to uglavnom profesionalci koji "koji znaju sta rade", što stvari daje i neku tezinu jelte). Obzirom da bez lažne skromnosti smatram da naš forum predstavlja skup Web elite, mislim da bi bilo divno da mu napišemo šta mislimo o ovakvom pristupu.
Ovde nije toliko bitan sam sajt firme (svako može da postavi sajt kakav hoće), već reakcija direktora (vlasnika), njegova biografija i aktuelni događaji.


Citat:
Originalno napisao dinke
Mada, iskreno, mislim da gubimo vreme. Svojevremeno mi je generalni menadžer jedne velike firme iz Novog Sada (jedan od najvećih distributera računarske opreme) na moju konstataciju da im sajt ne radi u Firefoxu odbrusio da samo kreteni ne koriste IE.
Ko ti je odgovorio Peđa ili Nebojša (PiN)?
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog

Poslednja izmena od Goran Aničić : 15. 05. 2006. u 21:22.
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #4
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
Prvo reč-dve o Axez-u. U pitanju je da tako kažem problematičan lik, Linux zealot, poznat po svom oštrom rečniku i svojim extremnim stavovima, zbog kojih je svojevremeno zaradio ban na es@advocacy-u. No i pored toga mislim da je ovde bio vrlo pristojan u svojoj komunikaciji.
Misliš "pristojan u odnosu na svoje uobičajeno ponašanje"

Mene čudi da mu je taj Veljović uopšte odgovorio. A inače mislim da svako ima pravo da pravi Web sajt kako mu odgovara. Zar sad treba da potegnemo drvlje i kamenje na ove tipove kojima sajt radi samo sa FF-om?:

http://www.ajaxwrite.com/
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja ću da prokomentarišem samo odgovor (reakciju):

Po mom mišljenju, pa neka me optuže da imam jako kratak fitilj (čega sam svestan naročito poslednjih 2 meseca), odgovor gospodina direktora (ne poznajem ni jednog ni drugog) je toliko blag kao da ga je napisao Patrijarh Pavle. Ja nisam siguran da bih mogao toliko da se suzdržim da ne odgovorim bar istom merom jer je sama prva poruka, koja je izazvala reakciju, toliko bezobrazna, omalovažavajuća i nekulturna da sigurno zahteva mnogo žešći odgovor od ovoga za koji Goran misli da je bezobrazan.

Za sve što neko oseti potrebu da kaže postoji civilizovan i kulturan ton. Postoji "način" da se iskaže i najžešća kritika a da ne izazove revolt.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #6
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja nisam siguran da bih mogao toliko da se suzdržim da ne odgovorim bar istom merom jer je sama prva poruka, koja je izazvala reakciju, toliko bezobrazna, omalovažavajuća i nekulturna da sigurno zahteva mnogo žešći odgovor od ovoga za koji Goran misli da je bezobrazan.
Zar je moguće da bi se uopšte upustio u takav, i sličan, vid komunikacije?
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #7
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Ouch.
Axezova poruka je bila sve, samo ne kulturna..
Posle takve poruke ni odgovor ne moze da bude fin.
Al opet, praviti IE Only sajt u 2006 je blago receno, retardirano..
Party like it's 1999
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #8
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ako mene pitate, obojica su ekstremni slucajevi
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #9
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Za FF korisnike:

Help / Report Broken Web Site...

__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2006.   #10
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Goran Aničić:
A komentar u vezi kompanijskog sajta je sasvim na mestu
Ma hajde.. da li bi i ti napisao otprilike isti onakav komentar kao Axez da si hteo da se požališ što im sajt ne podržava druge browsere?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SMS naplata na web site-u glaspodrinja.com e-Business 45 18. 01. 2010. 20:55
Download day cvele Opušteno 0 29. 05. 2008. 10:51
paralelni download ivanhoe PHP 10 05. 02. 2007. 14:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.