DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 11. 2009.   #1
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default [REŠENO] Modem ruter uvek zakuca u isto vreme!?

Mozda sam ovo trebao otvoriti u pocetnicka pitanja, ali vidim da i ovde ima tema o provajderima.
Desava mi se vec 5-6 dana da mi modem-ruter (sagem) zakuca uvek u isto vreme u minut tacno...00.30.
Na Link lampici stoji zeleno bez blinkanja i ja mu ne mogu prici iz browsera...tek nakon dobrih 10-15 minuta link pocrveni i onda mi dozvoli pristup. Iza imam jos wireless ruter i on je prohodan.
Zvao podrsku...kazu da je to prilicno cudno i da oni u njihovim logovima nemaju prekid za moj nalog???
Kazu verovatno je neki update nekog mog SW u pitanju koji se radi tacno u to vreme i da tu nastane zagusenje???
Ovo mi je totalno bilo nelogicno...pa resih da pre kriticnog vremena pogasim sve masine u mrezi.
I pogadjate - u priblizno vreme modem pocrveni.
Ja im (neobee) rekoh da sumnjam u neki njihov trik - a trik sam primetio da kada mi istekne mesecna pretplata i koristim onaj "overtime" od nedelju dana isto mi se desava samo u drugo vreme 09.00h. i to svaki dan tih sedam dana. Samo sto tada uvek mogu da pridjem modemu preko browsera i restartujem ga. Normalno oni pojma nemaju o tome.
Ima li neko od cenjenih mreznih strucnjaka ideju ili slicno iskustvo?
Da li ja negde mogu da vidim logove u modemu?
Hvala.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2009.   #2
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Provjeri da li ruter ima neku watchdog opciju koja bi pingala neki udaljeni host na internetu i da se sam ruter reboot-uje ako nema odziva sa druge strane... Naravno moras pronaci pouzdan host.

Ja sam pisao billing sistem za internet provajdere i svaki korisisnik moze da pogleda sve svoje konkecije, kada su pocele, zavrsile, promet, vrijeme itd...

Da li na Neobee-ju imas nesto slicno ?


EDIT

Jednom sam imao slucaj kada se ruter zakucavao svaku noc negdje poslije 1:00 i skontao sam da je to do pokvarenog UPS-a koji je unosio neke peek-ove kada je el. mreža neopterećena... Zamjenili smo UPS i riješili problem...

Takođe, provajderi obično nekoliko minuta poslije ponoći rade ciklične diskonekcije kako bi razdvajali dnevni i mjesečni promet. Kod nas je to praksa 5 minuta poslije ponoći svakog 1. u mjesecu.

Ne znam kako je kod SR provajdera..
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog

Poslednja izmena od mangia : 03. 11. 2009. u 13:20.
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2009.   #3
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ Imam opciju na korisnickom CP da pratim istoriju konekcija, vreme, protok i sl.
Na Sagemovom modemu nemam opciju pingovanja...ali imam sa Wireles rutera koji je iza...medjutim ne vidim neku mogucnost da jedan drugog automatski rebutuje ako nema odziva pinga.
No, ima nesto novo u razgovoru sa podrskom...slicno gore pomenutom UPSu...oni sumnjaju da bi uzrok mogai biti split filter na telefonskoj liniji, pa cemo da vidimo...potpuno cu iskljuciti tel. liniju u kriticno vreme.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2009.   #4
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

pokusaj da izbjegnes dvostruki ruter... ako vec imas wireless ruter, onda ruter od provajdera postavi u bridge mod. a sva podesavanja cackaj na svom wireless ruteru.
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku:
Staro 04. 11. 2009.   #5
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Branislave, izvini što ti upadam u temu, ali imam i ja pitanje u vezi sa zakucavanjem

Što bi moglo da izaziva zakucavanje rutera kad god radim neki veci FTP upload (više fajlova)? Imam i na poslu i kući D-link 684T, oba imaju iste simptome... I istog provajdera
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2009.   #6
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Ja stvarno ne znam...nisam bas "kod kuce" kada su mreze i protokoli u pitanju ali mi je prilicno sumnjivo ponasanje provajdera. Imam i klince koji uvek nesto skidaju, cesto koriste torente...dakla kod mene je bas prometno. Ja nikako da se otmem utisku da provajder ima nacin da to primeti i da jednostavno srusi konekciju. Kontam da oni telekomu placaju po ostvarenom saobracaju, a korisnici imaju flat...pa kad se tu poremeti ravnoteza verovatno zavrcu slavinu.
Zato bih i ja voleo da se jave kolege koji poznaju materiju i da nam razjasne da li je to moguce?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2009.   #7
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Pokušajte upload držati na nekih 70-80% od maksimalnog mogućeg.

Drugim riječima, NAS provajdera šalje periodične pakete (keepalive timeout) kojim se provjerava vaše prisustvo na mreži i ako u nekom vremen. periodu ne dobije povratnu informaciju, izbaci vas sa mreže. Ako je upload zakucan duži period, može se desiti da se povratni paketi izgube.


Što se tiče shaping-a, može biti ostvaren na nekoliko načina.

Potpunim zatvaranjem određenih portova što se lako primjeti, brojanjem simultanih konekcija te dropovanjem svake naredne ako se predje definisani broj N ili nekom vrstom burst-a gdje se svakoj novoj konekciji daje max prioritet sve dok se ne dosegne određena količina prometa nakon čega se obara brzina.
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog

Poslednja izmena od mangia : 04. 11. 2009. u 10:09.
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2009.   #8
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Što se tiče shaping-a, može biti ostvaren na nekoliko načina.

Potpunim zatvaranjem određenih portova što se lako primjeti, brojanjem simultanih konekcija te dropovanjem svake naredne ako se predje definisani broj N ili nekom vrstom burst-a gdje se svakoj novoj konekciji daje max prioritet sve dok se ne dosegne određena količina prometa nakon čega se obara brzina.
A ovo ^, ako provajder primenjuje, ne bi bilo ni u kom slucaju fer ponasanje za korisnike flat paketa...u ugovoru nema niti jedne reci o bilo kakvom ogranicenju vezano za kolicinu saobracaja koju ostvaruje pojedinacni korisnik.

Opsti uslovi:
Citat:
Obaveze provajdera

Čl.9. Provajder se obavezuje da:

* omogući prenos podataka, odnosno povezivanje i dostupnost internetu putem ADSL-a sistema TELEKOM-a.
* obezbedi raspoloživost svojih komunikacionih resursa veću od 95% od ugovorenog vremena;
* omogući funkcionalnost veze unutar sopstvenih zakupljenih resursa;
* svojim ponašanjem ne vrši povredu prava na zaštitu tajnosti podataka koji su mu isključivo dostupni, a vezani su za Korisnika usluga, izuzev u slučajevima izričito predvidjenim Zakonom ili odredbama ovog Ugovora, vezanih za nedozvoljene radnje i sadržaje.

Čl.10. Provajder ne odgovara za nefunkcionisanje usluga koje su predmet ovog Ugovora, odn. prekid rada ili potpunu nepopravljivost ADSL-a, ako je isto izazvano:
o neispunjenjem Ugovora od strane Korisnika usluga prema Telekomu Srbije u pogledu korišćenja nosećeg broja i prekida ili gubitka prava korišćenja nosećeg broja čime Korisnik automatski ne može koristiti ADSL;
o u delu veze, odnosno opremi koja nije u nadležnosti Provajdera;
o nefunkcionisanjem ADSL sistema TELEKOM-a AD Srbija, kao nosećeg servisa za Provajdera u pogledu isporuka ADSL;
o nepravilnim instaliranjem i/ili konfigurisanjem kao i nepravilnim radom opreme koju je pribavio Korisnik za nesmetano funkcionisanje ADSL Servisa.
o deinstaliranjem porta Korisnika usluge, koje je usledilo zbog neblagovremenog plaćanja ugovorene naknade od strane Korisnika,usled više sile.

Čl.11. Provajder ne odgovara:
o za zagušenje, kašnjenje ili greške u funkcionisanju delova Interneta na koje objektivno ne može da utiče;
o za štetu koju Korisnik nedozvoljenim ponašanjem učini trećim licima;
o za povredu prava na privatnost i sigurnost Korisnika koju izvrši treće lice na štetu Korisnika usluga putem Interneta;v
o za sigurnost i tačnost informacija koje Korisnik razmenjuje sa ostalim korisnicima Interneta;
o za štetu koja nastane za Korisnika ili treće lice usled povrede Korisnikove obaveze na čuvanje podataka o svom Korisničkom nalogu;
o da datoteke snimljene sa Interneta nemaju neki od kompjuterskih virusa ili drugih programa koji manifestuju infektivne ili destruktivne osobine. Korisnik je odgovoran za sprovođenje određenih procedura i provera radi zaštite od takvih programa. Provajder nije odgovoran za na taj način pretrpljenu štetu
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 04. 11. 2009. u 11:24. Razlog: errata corrige
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2009.   #9
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Bila je rasprava na forumima pre izvesnog vremena o pojedinim provajderima koji limitiraju saobracaj na razne nacine. U tom kontekstu pominjali su i tvog provajdera kao jednog od gorih po tom pitanju.
Inace to limitiranje se radi jako lako uz odgovarajuce uredjaje kod provajdera, tako da se mogucnosti neogranicene.

Palo mi je na pamet da se modem mozda zakucava prilikom automatske promene IP adrese?
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 11. 2009.   #10
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^onda je sve jasno u vezi provajdera...a u vezi IP...imam app koji mi trenutno signalizira promenu IP i vidim da se ona menja otprilike na 10 dana, tako da bi to moglo da se iskljuci kao uzrok zakucavanja.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ruter i gaim, moze mala pomoc? ivanhoe Opušteno 6 23. 05. 2008. 15:46
Usb Gprs Modem _eW Komunikacije 10 20. 05. 2007. 12:03
ruter adware tamburix Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 14. 04. 2007. 18:40
Da Li Je Ruter BRATISLAV Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 12 22. 03. 2007. 02:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.