DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 05. 2012.   #31
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
sedi jedan

salu na stranu 99.9% it/biz literature je na eng
Off Topic:

Tačno.
Ali je 99% kvalitetne literature i preveden, kako na srpski, tako i na mnoge druge jezike Ne znamo svi da čitamo knjige na eng.


metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #32
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic:
Tvoj problem sa engleskim su nekada imali i svi oni koji ga sad znaju. Misli o tome.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku:
Staro 18. 05. 2012.   #33
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Off Topic:
Ne znamo svi da čitamo knjige na eng.
Off Topic: Pa jel možete svi da naučite, trebaće vam u ovom poslu?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #34
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
A sta ako vas ne interesuje ili ne umete da uradite packaging i marketing? Ta dva mogu da prodaju i praznu slamu zednome, ali bez toga i najbolji proizvod nece daleko stici.
inace iz ovog razloga postoje i affiliate sistemi

Poslednja izmena od xippi : 18. 05. 2012. u 14:06.
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #35
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ajde malo da se manemo off topic-a

Odlucio sam se za dve teme koje ce mi biti primarne u razvoju poslovnih prilika

1. Obrazovanje
Kao sto ste mogli i pretpostaviti zbog mog konstantnog pokretanja tema ili skretanja vec postojecih na tu temu. Stojim iza mojih ranijih tvrdnja da se trenutno paradigma ucenja menja potpuno i da ce biti puno prostora za nove stvari.
Mislim da trenutno i u buducnosti ce biti potrebe za manjim i vecim aplikacijama koje ce biti facilitatori ucenja. Ne mislim na CMS koji ima chat sobu i document management sistem vec nesto sto bi pomoglo sticanju i zadrzavanju znanja u odredjenoj oblasti.
Nasi mozgovi ovih godina nauceni na konstantan feedback loop racunara i interneta funkcionisu drugacije i mislim da trenutno postoji rupa u nacinu obrazovanja i alatima koji se koriste za isto.

2. Efikasni i obnovljivi nacini zivota
U ovom trenutku postoje dve grupacije ljudi koje su izuzetno zainteresovane za ovu temu. Prva su ekoloski nastrojene individue i grupacije, dok su drugi oni prognoziraju krah sistema i kupuju oruzje, konzerve i baterije.
Za ovu temu i dalje nemam konkretne ideje sta bi im se moglo prodati ali ako zagrebete po internetu uvidecete da ovi ljudi ne stede da bi dobili ono sto misle da im treba. Prvi uglavnom imaju visak para dok drugi se spremaju iz straha i ne zale da potrose pare. Da li bi u ovakvim slucajevima proizvod trebao biti fizicki ili aplikacija koja bi mogla npr. da izracuna potrebne nutrijente za vasu bastu i da vam opciju kako biste najlakse mogli da imate obnovljiv izvor toga ili mozda nesto vezano za generisanje energije nisam jos siguran.


Prihvatam ideje i dalju diskusiju mozda neko ima nesto sto bi unutar ova dva moglo da se uradi?
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #36
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

1. ovo je definitivno tacno. ono o cemu sam razmisljao je mogucnost komparativnog "studiranja", recimo da pratis programe jedne te iste teme vise univerziteta/resursa odjednom. naravno digital tutoring je neiscrpna tema, inace svo to grupisanje ljudi u male peerove jer ce se facebook raspasti ko sfrj :P

2. napravi aplikaciju koja izracunava odnos co2 koji ljudi ispuste u atmosferu u odnosu na to koliko se ispusti prirodnim putem

nije konkretno ova tema ali je meni padao na pamet virtuelni nutricionista koji ti na osnovu unete biohemije krvi preporucuje ishranu u odnosu na to sta ti nedostaje u organizmu, alergije na hranu i ostalo. btw ovo bih voleo da neko napravi kako valja
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2012.   #37
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@dzord: Obrazovanje ti je odlicna nisha, i ja sam to proucavao jer sam primetio da to postaje sada veliki trend. Primecujem da po netu nicu sajtovi koji koji nude kurseve za programiranje, pre svega za pocetnike jer puno ljudi sad zeli da nauci da programira zbog krize u drugim granama. Cene su prilicne ($2000-$3000 mesecno) i tu definitivno ima prostora za nas koji znamo dosta, a jefitniji nam je zivot.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2012.   #38
svlada
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 02.03.2007
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 53
Hvala: 8
10 "Hvala" u 4 poruka
svlada is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za svlada Pošaljite poruku preko Skype™ za svlada
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
nije konkretno ova tema ali je meni padao na pamet virtuelni nutricionista koji ti na osnovu unete biohemije krvi preporucuje ishranu u odnosu na to sta ti nedostaje u organizmu, alergije na hranu i ostalo. btw ovo bih voleo da neko napravi kako valja
Ovo je kul ideja, varijacija na temu je može da bude i tumačenje rezultata tih istih analiza. Jedino ne znam kako ćeš doći do nekog pouzdanog/kvalitetnog dataseta.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe;
Primecujem da po netu nicu sajtovi koji koji nude kurseve za programiranje, pre svega za pocetnike jer puno ljudi sad zeli da nauci da programira zbog krize u drugim granama. Cene su prilicne ($2000-$3000 mesecno) i tu definitivno ima prostora za nas koji znamo dosta, a jefitniji nam je zivot.
2000-3000usd mesečno ... deluje malo previše ne znam ko bi to platio i za čiji bi džep to bilo.

Poslednja izmena od svlada : 19. 05. 2012. u 07:59.
svlada je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2012.   #39
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao svlada Pogledajte poruku
2000-3000usd mesečno ... deluje malo previše ne znam ko bi to platio i za čiji bi džep to bilo.
Što? Obične stvari (matematika, engleski, ...) su 10 EUR dvočas, plus kafica, sok, gradski prevoz, pa računaj.

Mogu da zamislim neke virtualne školske sobe sa 2-4 djaka, live meeting, skype, JavaScript konzola u browseru itd. Ne skalira se lako, ali sigurno ima zainteresovanih.

Za virtualnog nutricionistu... zamisli veličinu fonta za disclaimer

<offtopic>
Kacmo kod pasivnog prihoda, koliko vam kila zlata Telenor plaća za ove zavese?
</offtopic>
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2012.   #40
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Za virtualnog nutricionistu... zamisli veličinu fonta za disclaimer
opusteno staje sve u jednu recenicu, korisnik radi sve na sopstvenu odgovornost + mu napomenes da obavezno konsultuje svog lekara... i nije toliko komplikovano. gomila proizvoda koji su generalno stetni se prodaje sa floskulom "o nezeljenim dejstvima konsultujte svog lekara ili farmaceuta"... iliti "mi smo ti rekli a ti vidi sta ces". ovo je jos jednostavnije, jer bi inace mogao da tuzis svaki online kuvar jer si jeo tortu a alergican si na jaja

dataset jeste problem, ali je problem kao i svaki drugi i resava se cimanjem ljudi iz struke...

od mene dosta. odo da cutim na ovom topicu
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.