DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 08. 2010.   #61
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Možeš da ovo teraš na ličnom planu koliko god hoćeš.
Sigurno je da zbog toga BLJAK Eunet neće raditi bolje.

Ponoviću još jednom:
Šta god da ti nije jasno oko mog nastupa, uvek se seti da ova tema nema nikakve veze sa tobom već sa BLJAK domaćim provajderima.

... a to da li znaš ili ne znaš, nije na meni da procenjujem.

S' obzirom da procenjujući moju zrelost, pokazuješ interesovanje za psihologiju, zakupi psiholog.me (slobodan je) i uzmi hosting kod Eunet-a.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #62
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Naravno na tebi nije da procenjujes sta neko zna ili ne zna.
Isto tako na tebi nije da dajes pausalne ocene i da izjavljujes neistine. Sve sto izjavis, javno, ima odredjenu tezinu, iz tog razloga je neophodno da svoje tvrdnje potkrepise cinjenicama.
Meni je potpuno jasno da mi zivimo u zemlji u kojoj su tabloidi jedna od retkih uspesnih privrednih grana, ali to sto oni mogu da stampaju lazi to ne znaci da je laz postala moralna niti ispravna.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #63
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Bez namere da stajem na bilo čiju stranu moram da pitam @Cvele - Jel ti možda radiš u Eunet-u?

Za bilo koga ko iole poznaje tematiku nije potrebno objašnjavati zašto Eunet, Verat, BeoTelNet i ostali nisu dobro rešenje za hosting.

Pored toga, iz mog dosadašnjeg skromnog iskustva, sve što nije cPanel, prosto, ne valja. Pogledajte samo administrativni panel kod Loopia pa će vam sve biti jasno. Konkretno, veze nemam na koji način se administrira hosting nalog kod Eunet-a ali sam imao nekih dodirnih tačaka sa Verat-om. Ako je i kod Eunet-a potrebno pisati specijalne zahteve i molbe i zivkati telefonom za kreiranje najobičnije MySQL baze onda je @vidak apsolutno u pravu.

I za kraj - ova tema se zove "Najgori hosting provajderi" i nije samo Vidak izneo optužbe na račun Eunet-a nego i mnogi drugi. Pored toga, skoro da sam ubeđen da je sve što je rečeno o tim domaćim hosting firmama apsolutno tačno tako da stvarno nema potrebe isterivati "mak na konac".

Konjec
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #64
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

@kickloop
Samom recenicom:
"Ako je i kod Eunet-a potrebno pisati specijalne zahteve i molbe i zivkati telefonom za kreiranje najobičnije MySQL baze onda je @vidak apsolutno u pravu."

Si mi rekao da nisi upoznat sa hosting resenjem koje nudi Eunet, i to je potpuno uredu. Uredu je zato sto ti nisi iznosio optuzbe koje je iznosio Vidak.

Jedina druga optuzba na ovoj temi u vezi Eunet-a je bila vezana za Tehnicku podrsku. Oko toga nisam kompetentan da govorim zato i nisam postavio nikakva pitanja.

Idalje optuzbe koje su iznesene nisu potkrepljene i posle ovoliko prepiske i odbijanja da se opisu iznesene optuzbe, zaista osnovano sumljam da Vidak nema nikakvog iskustva sa Eunet hostingom u zadnjih 3-4godine.

Edit: Ponovo @kickloop zaboravih da odgovorim na pitanje.
Da radim u Eunetu. Posao koji obavljam, izmedju ostalog, obuhvata i razvoj hosting panela o kome se ovde i prica. Panel je inace razvijen od nule i ne postoji nijedna stvar za koju je potrebno pisati molbe. (Osim: u slucaju kada korisnik zeli da ukljuci neuobicajeni php modul u svoj php.ini isl.)
Kako panel izgleda je moguce pogledati na sledecim mestima:
http://www.youtube.com/watch?v=HLfrWnrvAcA
http://www.youtube.com/watch?v=wh14TCfRk7g
http://www.youtube.com/watch?v=72g5rCAUB6A
itd

Svojevremeno (pre otprilike dve ipo godine) sam ovde na dtp-u nudio demo verziju i par ljudi koji su se javili su bili zadovoljni. Postojale su sugestije od kojih je 90% prihvaceno.

Edit 2:
Malo humora @kickloop "When you assume, you make an ass out of u and me" svidja mi se tvoj potpis u ovom kontekstu
(bez lose namere, samo mi je bilo smesno)

Poslednja izmena od cvele : 10. 08. 2010. u 16:04.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #65
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Objašnjavati zašto su domaći provajderi BLJAK je isto kao kada bi muškarac morao da objašnjava zašto ga uzbuđuju žene.

Nisam davao paušalne ocene. Za neke stvari sam kvalifikovan da ocenjujem http://www.greenways.us/About/candidates.php?exam=3
i jesam iznosio istinu.

BLJAK Eunet koristi "Hosting Control Panel / version 1.0"
i ne postoji nikakav info ko ga je izradio ili pod kojom je licencom. Ne može se utvrditi poreklo.
Lepo bi bilo da su makar malo kopirali cPanel, život bi bio mnogo, mnogo jednostavniji.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #66
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Retko kada postoji bas razlog za ovakve mere

Off Topic: Ovde se EUnet ne pominje u <title> tagu pa će biti veoma teško da se ova stranica na takav način pozicionira za ključne reči "eunet hosting".
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #67
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Na Twitter-u sam postovao: "Vidak se pita zašto je potrebno ponovo izmišljati toplu vodu?" ... ili rupu na saksiji!
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #68
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Ja idalje smatram da su tvoje ocene ne osnovane.
Mozes li mi sada izneti razloge zbog koji je ova tvrdnja osnovana:

"Pogledaj im samo panel preko koga se radi.
Pa u kom veku oni žive? Verovatno u istom u kom živi i Verat a i drugi srpski provajderi..."
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #69
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

^Pre nego što sam pisao danas u ovoj temi sam pregledao eunet hosting ponudu, PDF uputstvo i ta video uputstva. Mogu samo da kažem ovo: bravo za trud ali džaba ste krečili.

Prvo, ima daleko jeftinijih, potpunijih i boljih ponuda od vaše. Drugo, razvoj tog panela i njegovo održavanje je neopravdan trošak kada je licenca za cPanel, čini mi se oko 25$ mesečno. Treće, instaliranje PHP modula i sličnog je kod drugih dostupno i bez molbe, zahteva.

Naravno, nemam ništa protiv da hvališ firmu u kojoj radiš i da se osećaš lično "napadnutim" kada neko kritikuje tvoj rad ali mislim da ovo nije pravo mesto za tu priču. Pola članova foruma, ako ne i svi znaju dovoljno da se nikad ne hostuju kod Euneta, Verata...

Bez ljutnje
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #70
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Sada, kada smo ustvrdili da je Eunet Hosting Panel tvoje čedo, podržavam te u stavu da su moje ocene neosnovane. I meni su moja deca najlepša.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najgori SQL query na svetu bluesman SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 83 20. 12. 2011. 01:17
Provereni i pouzdani nemački hosting provajderi holodoc Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 3 25. 01. 2010. 00:49
Wireless provajderi ostaju bez frekvencija!? MorenoArdohain Komunikacije 14 21. 05. 2006. 01:18
Python friendly provajderi nesh Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 11. 10. 2005. 13:51
PHP5 hosting provajderi Petar Marić Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 2 08. 06. 2005. 06:13


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:51.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.