DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 11. 2009.   #11
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ne bi bilo loše da se pojavi neko ko je registrovao LLC preko offshore ....
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #12
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Nisam jos 100% siguran da je otvaranje offshore firme prava stvar za mene u poredjenju sa agencijom (D.O.O. me ne zanima iz drugih razloga) ali sam blizu 95%
Jel možeš malo da pojasniš zašto ne D.O.O. u odnosu na offshore u tvom slučaju? Mislim intersuje me zašto si se odlučio za traženje offshore rešenja u odnosu na doo, prednosti/mane kod tebe?
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #13
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

Ja sam nedavno čitao: Šaljić N.: Praktični vodić za porezno planiranje, Criterija, Split, 1998

Iako ima dosta toga što se odnosi na hrvatsku, pola se knjige (oo 100-tinjak stranica) odnosi na OFFSHORE poslovaje i svakome bih preporučio da pročita.

Ovdije se priča o državi DelaWare iako postoje i druga porezna utočišta i neka bi možda bila primjerenija od drugih.


Meni osobni bi bilo isto drago imati PayPal koji može i primati novac (u RH sa PayPal-om se može samo plaćati).
Ali mi je problem što to jedino mogu, ako imam račun van RH, a koliko sam upoznat to je nelagalno u RH.
Sumljam da bi to tko i prelgedavao da i dobijam par stotina eura mjesečno, ali mi se ipak ne svida što bih bio u prekršaju.
A da ne kažem da mi je totalno van svake pameti, zbog čeka čovjek ne može imati račun vas svoje zemlje, mislim zapravo jasno je to meni.

Pa sam onda mislio da osnujem tako offshore, ali mi to ipak nije isplativo, jer ne mislim imati neke velike prihode, a ipak i osnivanje i održavanje firme košta.

Meni bi PayPal najviše odgovarao tako da mogu ispitivati ideje, tj. iman neku ideju ali mi za nju treba PayPal (da vidm da li bi bi ljudi plaćali za to), jer ipak ako se nešto napravi da je free i ako i ima korisnike to neznaći da bi su ti ljudi premni platiti za to, a ici po logici evo vam besplatno pa onda kada ih se skupi dovoljno veliki broj proćeti naplaćivati mi izgleda glupo iako je to možda jedino i riješenje.

Što mi preporučijete ?
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #14
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Osnovna poenta offshore u odnosu na lokalni entitet je koštanje.

Preko offshore imate manje koštanje operacije ( ne uvek ), a kod onih poznatijih offshore luka imate 0 poreza ( Dubai, Luksembrug ... )

Sve zavisi zašta ćete da korisite offshore
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #15
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

lol @ poreskiraj.com

http://www.poreskiraj.com/saveti.html
"Svim našim komitentima pružamo specijalne poreske savete kako da ... :-)"
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #16
vlador
član
Certified
 
Avatar vlador
 
Datum učlanjenja: 26.01.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Hvala: 18
19 "Hvala" u 6 poruka
vlador is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za vlador Pošaljite poruku preko Skype™ za vlador
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
poreskiraj.com
Aha, domen je PoreskiRaj.com... Ja mislio PoReskiraj.com. Verovatno zbog mog generalnog misljenja o offshore kompanijama.

Sve mi to deluje poprilicno sivo, a sto je sivo brzo moze postati crno. Dovoljno je da se donese uredba ili izmeni zakon, bilo kod nas ili u zemlji gde je kompanija registrovana, pa da se svi nadju u nebranom grozdju. Sta ako za godinu dana osnivac bude prinudjen da se iz Delaware "preseli" u (lupam) Ohio - koliko ce ga novca, vremena & zivaca kostati ponovno pravljenje ugovora sa klijentima i, sto je jos vaznije, sta ce klijenti misliti o njemu?

Tako da, sve se svodi na to koliko je ko spreman da reskira, pogotovo sto se jos niko nije javio sa bilo kakvim iskustvima iz prve ruke. Oni koji kupuju jahte verovatno imaju vise miliona razloga za rizik, ali nisam siguran da je to pravi put za nasu bransu (podrazumevam da se ovim poslom bavimo ozbiljno).

U principu, drzim fige giljotini propisa u nadi da ce se ovde bar nesto promeniti nabolje.
vlador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #17
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

^ Generalno osnivanje kompanija u inostranstvu nije ništa sivo. Stranci osnivaju kompanije ovde, mi osnivamo kompanije u inostranstvu. Slobodno tržište...

Što se promene zakona tiče, to stoji, ali to je svuda tako. I u Srbiji može sutra da im se ćefne da podignu PDV na 21% i porez na dobit na 20%, doprinose na 100% i šta ćeš onda? Moraš firmu iz Srbije da seliš u Montenegro...

Takođe, offshore kompanije su način za olakšavanje poslovanja i smanjenje troškova, naročitu u radu sa inostranstvom, a ne za utaju poreza. Kad tad neki novac će ti doći u Srbiju, blio lično, bilo na firmu u Srbiji i onda si dužan da platiš i porez na prihod/dobit i sl. Naravno, uvek će biti i "hvatanja krivine" ali na osnivanje kompanija u inostranstvu generalno ne treba gledati kao na neku kriminalnu radnju jer to i nije.

Poslednja izmena od mileusna : 06. 11. 2009. u 14:59.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #18
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Slazem se da tu nista nije sivo ili nelegalno. Potpuno je legalno otvoriti ofsor firmu i raditi kako propisi nalazu. Naravno, pitanje je koliko para zaradjujes, mislim da je to osnovni parametar da li ces ici na takvo rjesenje.

Ja licno nemam takvu firmu, jer poslujem sa lokalnim biznisima, da poslujem sa USA biznisima vjerovatno bi je otvorio. Znam kompaniju koja je registrovana u Delaveru, ima predstavnistvo u Beogradu, zaposlene ljude i sve funkcionise kako treba.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #19
vlador
član
Certified
 
Avatar vlador
 
Datum učlanjenja: 26.01.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Hvala: 18
19 "Hvala" u 6 poruka
vlador is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za vlador Pošaljite poruku preko Skype™ za vlador
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
na osnivanje kompanija u inostranstvu generalno ne treba gledati kao na neku kriminalnu radnju jer to i nije.
"Sivo" i "crno" sam vise pominjao u kontekstu zakonskih a ne etickih okvira, sto ne mora uvek da se podudara. Znaci nisam bas najbolje izrazio: daleko od toga da mislim da je otvaranje kompanija u inostranstvu "kriminalna radnja".

Kao i verovatno vecina ljudi ovde, i ja sam razmisljao o offshore kompaniji i pogledao linkove poslate gore, ali se nekako nisam pronasao u primerima koji su tamo navedeni. Osim toga, da je sve tako bajno i sjajno, zar ne bi bilo vise ljudi iz nase branse koji su izabrali da idu tim putem? Jeste, na mostu bi se placalo manje, ali koliko bi se platilo na cupriji? Da ne bude zabune, ovo nije retoricko pitanje - zaista bih voleo da cujem neki odgovor iz prve (ili bar druge) ruke.
vlador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2009.   #20
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default jos ponesto za analizu

Milos Matovic je zaista napravio odlicnu pocetnu analizu!

ono sto jos treba da se unese...

1) model: imam offshore firmu, cena nekog dobrovoljnog zdravstvenog i penzionog osiguranja

2) model: preduzetnik sam u Srbiji, ima jos troskova, na primer knjigovodja na mesecnom nivou i vreme+troskovi za administraciju.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koji CC procesor za offshore firmu? pcigre e-Business 7 18. 04. 2011. 16:42
Osnivanje hosting kompanije viktors e-Business 50 23. 07. 2010. 15:15
OffShore Banking Account za Unovcavanje Adsense I Affiliate Cekova buksula e-Business 10 03. 03. 2010. 02:01
Offshore company... Ilija Studen e-Business 15 06. 02. 2007. 10:09
Offshore account jasmanac e-Business 2 30. 07. 2006. 23:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.