DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 01. 2010.   #11
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Ekvador: Ne mozes davati takve pausalne ocene da je kod nas sve skuplje. Verovatno bi se iznenadio da kod nas nije sve skuplje kada bi malo izdvojio vreme da napravis ozbiljniju analizu ponude oglasavanja u regiji a da ne govorim o Zapadu. Cak i u regiji mnogi sajtovi naplacaju reklame par hiljade evra po reklami a da ne govorim o kampanjama na Zapadu gde nema nista ozbiljnije ispod 20 000 evra a u Srbiji ne znam da li je neko sem globalnih oglasivaca ikad potrosio po kampanji te pare za Internet oglasavanje. A ko jeste sa pametnim pristupom bi prakticno kupio citav domaci Internet.

Kada kazem "da nije sve skuplje" mislim pre svega na Internet oglasavanje i neke usluge kao npr. web dizajn, Internet marketing, web programiranje. I nije uvek slucaj da je to zato sto su sajtovi mnogo veci pa je i cena mnogo veca. I u Srbiji ima sajtova tog ranga gde bi cena oglasavanja u inostranstvu bila daleko veca jer su budzeti oglasivaca veci, jer je stepen svesti o znacaju Internet veci i jer je zarada od Interneta za te iste oglasivace veca kao posledica prethodne konstatacije.

Neko je napisao da domace advertajzing provajdere uzimaju samo marketinski nepismene osobe sto se opet ne moze uvek uzeti kao tacna konstatacija. Te iste marketinske agencije cesto samo serviraju reklame nekih vecih agencija gde svako ima svoj popust a isto tako koliko god neko mislio da je kontekstualno oglasavanje jako dobar izbor zarade za webmastere (ja smatram da u vecini slucajeva to nije tako, pogotovo ne kada je target domaci Internet korisnik) neki webmasteri na svojim sajtovima nemaju ni jednu kontekstualnu mrezu vec se moze kupiti iskljucivo baner i to ili direktno vlasnika sajta i/ili preko agencije (nekad samo preko agencije).

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Da se ne lazemo, nase cene u svemu, hrani , mobilnoj telefoniji, internetu, hostingu, reklamiranju.... su najgore na svetu u smislu kvalitet-usluga -cena.
Ali to nisu krivi ni vlasnici tih firmi, ni mi, to su krivi oni nadrigli experti sto nas vode, i koji su dali dobar primer kako mozes da uspes ako prodajes maglu.

Mali savet za postavljaca teme: dobro razmisli da li pravis sajt da bi zaradio ili da bi zaradio i hvalio se u drustvu i pokazao tetki kako imas dobar sajt.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 26. 01. 2010. u 10:15.
Dejan Bizinger je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #12
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Dejane, u pravu si da oglasavanje kod nas nije skuplje ako se gleda iskljucivo cena,ali pogledaj sta sam napisao, znaci skuplje je u odnosu kvalitet-cena.Ja cu kod kineza kupiti jeftinu lampu koja je jeftinija od ostalih, ali ce mi za par dana zapaliti stan.Sve ostalo nabrojano je i bukvalno skuplje.
Ekvador je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

eBusiness faze u Srbiji:

Faza 0: ideja: na foru ću da zaradim velike pare online

Faza 1: napaljen da ipak radi 5 minuta dnevno i zaradi velike pare online

Faza 2: shvata da mora puno da radi da bi zaradio velike pare online

Faza 3: nije više napaljen ali i dalje radi da zaradi velike pare online

Faza 4: smoren je, ima podočnjake ali i dalje želi da zaradi velike pare online

Faza 5: muka mu je od svega, dobio je i veliki stomak, raducka ali shvata kako stvari funkcionišu i šta je trebao da uradi od početka, međutim sada mu je muka da počinje ponovo pa pokušava da izvuče šta može

Faza 6: odustao je od velikih para, daj šta daš

Faza 7: priča o eBusiness po forumima

Faza 8: daje eBusiness savete drugima, postaje consultant (a.k.a. prodavac magle )

Faza 9: napisao je knjigu o eBusiness

Faza 10: prodaje knjigu onima koji su u fazi od 0 do 2 i napokon zarađuje nešto online


Meni Ekvador liči na čoveka koji je u nekoj 4-5 fazi
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
12 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 26. 01. 2010.   #14
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Da, prednost je sto kod domacih oglasivaca mozes uzeti banere koje placas fiksno. Jupi.Baneri ti ne trebaju za gradjenje imidza vec zato sto ces kao ustedeti jer ne placas po kliku, ili sta je poenta tvoje konstatacije?
Ko je čitao šta sam napisao ili ima bilo kakvog iskustva u prodaji oglasnog prostora na webu u Srbiji, zna šta sam napisao i koja je "poenta moje konstatacije". Ti očigledno ne spadaš ni u jednu od ove dve grupe...
mileusna je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #15
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Aleluja dzizus
__________________

jasmanac je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #16
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

obican flejmer...
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #17
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

) Duhovito , Bluesman , ne znam da li je pisano iz vlastitog iskustva ali je super
Zao mi je ako sam nekoga pogodio , i otkrio da je Car go, ali cela poenta price nekoga ko se 10 godina i oglasava i zaradjuje preko reklama je to da je 100 puta jaci efekat oglasavanja preko google-ovih servisa .
Ekvador je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #18
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

I naravno druga stvar, da je zarada za webmastere izuzetno dobra preko adsense-a, ako neko vise zaradjuje preko domacih ppc programa, nego preko google-a , potpisujem da je bilo zloupotreba.
Ekvador je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #19
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Zao mi je ako sam nekoga pogodio , i otkrio da je Car go, ali cela poenta price nekoga ko se 10 godina i oglasava i zaradjuje preko reklama je to da je 100 puta jaci efekat oglasavanja preko google-ovih servisa .
Pick your side! Čas pričaš šta se isplati oglašivačima, čas pričaš šta se isplati webmasterima. Tema je otvorena pre svega sa osvrtom na zaradu od web sajta i prodaju oglasnog prostora.

Čak i da pričamo o oglašivačima, situacija nije crno-bela pa da se može reći da se za oglašavanje više isplati ppc uvek. Sve zavisi od niše, ciljane grupe, željenih efekata, itd... Drugim rečima, zavisi od kampanje do kampanje...

Citat:
I naravno druga stvar, da je zarada za webmastere izuzetno dobra preko adsense-a, ako neko vise zaradjuje preko domacih ppc programa, nego preko google-a , potpisujem da je bilo zloupotreba.
Ajde još jednom da probamo... Ne znam šta si se zalepio za PPC, PPC si ti ubacio u priču. Postoji i tema o tome koji ppc servis najviše para donosi, ali ovo nije ta tema!
mileusna je offline  
Staro 26. 01. 2010.   #20
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Ekvador: Definisi pojam "domaci PPC program". Postojao je neki pokusaj za to ali sada ne znam da li ima "domaci PPC program".

@Bluesman: Potpuno tacno.

----

Generalno, ja se slazem da sa stanovista oglasivaca je u vecini slucajeva mnogo bolje ici preko Googlea i FB nego ici preko banera na sajtovima. Nekad to nije slucaj kod sajtova koji su dobri, tvoja su ciljna grupa a ne drze google kod ili mu jako malo pridaju vaznost pa ga drze na nebitnim mestima i prakticno nemas koristi neke od toga. Opet sve zavisi kako neko napravi kampanje preko Googlea i FB a kako se dogovori sa agencijama i vlasnicima sajtova za banere i sta promovise.

Ono sto bih hteo da napisem je da pojavom drustvenih mreza i drugih mogucnosti za fino ciljanje vise nije onaj slucaj sto je neko naveo da ako imas sajt od 1700 poseta dnevno ciljane da si bolji od nekog velikog sajta. Jer ako taj veliki sajt (pre svega mislim na drustvene mreze i community sajtove koji imaju dobro ciljanje oglasavanja) vrlo cesto imaju mnogo vise korisnika zainteresovanog za istu tu oblast kao taj sajt.

Drustvene mreze a pre svega mislim na FB i sa njihovim FB connectom ce tek da naprave revoluciju na polju Internet oglasavanja ako budu dovoljno pametni a ne vidim razlog zasto ne bi bili. Ne ulazu se bez razloga tolike pare u drustvene mreze i pored toga sto oni koji gledaju kratkorocno uvek kazu da su to nerentabilni biznisi. Isto kao sto je Youtube bio nerentabilan a vrlo je verovatno da ce za vrlo kratko vreme biti profitabilan a da ne govorim za 10 godina sta ce tek predstavljati.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Adsense za Maj buksula e-Business 12 29. 06. 2010. 04:38
Google Adsense baneri na ShoeMoney Deki80 e-Business 5 08. 08. 2008. 13:55
Dizajn stranice i baneri ppavlovic Web design, Layout, User Interface 0 20. 02. 2006. 13:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.