DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 04. 2008.   #41
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Meni je dovoljno da vidim FreeDNS (http://afraid.org). To je besplatni DNS host, trenutno hostuje 177,150 domena i to ne samo NS slogove, kao registar, nego kompletne zone u kojima trenutno ima 1,185,702 slogova.

I to sve besplatno, i iza toga stoji samo jedan covek opremom koju je sam obezbedio (primarni server i dva bekapa).

Da se na njega smeste svi .RS domeni i to sa prebacenim prognozama, on to ne bi ni osetio...
Pedja je offline  
Staro 13. 04. 2008.   #42
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I čoveku se jedan dan smuči, pokupi prnje i ode da živi u pećini ... eto, došlo mu... "pa šta 'oćeš, ionako je sve BILO besplatno"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
3 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 13. 04. 2008.   #43
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Tesko, FreeDNS servis radi veoma dugo. Coveku njegovo odrzavanje ocigledno ne pada tesko.

Naravno da za nacionalni domen treba da se placa, ja sam samo ovim primerom pokazao kako troskovi za tako nesto uopste nisu bauk.
Pedja je offline  
Staro 13. 04. 2008.   #44
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Peđa, ne ide to tako. Pazi kada tako nešto ne bih koristio ni za svoj blog, a kamo li za nešto vezano za posao.

Poslovni modeli koje se vrte oko besplatnog i slobodnog su OK ako ja vidim kompaniju iza toga (MySQL, SugarCRM, Google etc) gde se jasno vidi da im je besplatna usluga ili proizvod nešto na čemu je neki drugi posao koji donosi novac izgrađen.

Ali "besplatno zato što eto imam vremena i sada mi je zanimljivo" mi samo pali crvene lampice... Kao što rekoh, to ne bih ni za blog koristio.
Ilija Studen je offline  
4 članova zahvaljuje Ilija Studen za poruku:
Staro 14. 04. 2008.   #45
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Jos jednom, uopste nije poenta u tome da je besplatno nego da su troskovi dovoljno niski da neko moze cak to da odrzava besplatno. Preveliki je raspon - besplatan registar odrzava 180.000 domena a za registar od nekih 20 - 30.000 procenjuju basnoslovno visoke troskove.

Nikad anisu izneli proracun troskova nego samo pausalne ocene. Mogu da lupe koju hoce cifru, 250, 500 hiljada evra, mogu cak i milionce i vise, sve su to prazne price ako iza takve procene ne stoji vrlo konkretna racunica.

Oni godinama izbegavaju da objave racunicu, i jos uvek to izbegavaju. Potpuno je besmisleno osporavati ili povladjivati njihovoj oceni troskova ako ne znamo kako su do te cifre dosli. Uopste ne treba diskutovati oko cifre nego traziti da objave racun kako su dosli do cene troskova, na osnovu cega su izracunali cenu domena.

Tekkada budemo videli stavku po stavku kako su dosli do cene i koliko sta u njihovoj proceni kosta, mozemo da diskutujemo da li je njihova procena dobra ili nije.
Pedja je offline  
"Hvala" Pedja za poruku:
Staro 14. 04. 2008.   #46
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Za ove sto paranoicno misle "ukrali su pare!" samo jedno pitanje - sto vi niste zasukali rukave, cimali se sa ICANN-om i osnovali nacionalni registar?
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline  
Staro 15. 04. 2008.   #47
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

trud ljudi koji su zasukali rukave i nesto uradili je za svaku pohvalu, i to mislim da niko nije doveo u pitanje, ali to nema nikakve veze sa polemikom koja se ovde vodi o ekonomskoj opravdanosti cena... niti to sto neko nije zasukao rukave znaci da nema prava da insistira na tome da zna kako se vode javni poslovi...

ali potpuno je besmisleno i optuzivati i braniti nekoga dok se ne objave konkretne cifre o poslovanju RNIDS, ovako mozemo samo da teoretisemo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 15. 04. 2008.   #48
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Topalovic Pogledajte poruku
Za ove sto paranoicno misle "ukrali su pare!" samo jedno pitanje - sto vi niste zasukali rukave, cimali se sa ICANN-om i osnovali nacionalni registar?
Nije mi jsano zasto tolerisu ovo tvoje trolovanje. Ti kao ne znas kako su se stvari odvbijale, i da je ekipa imala monopol na administraciu nacionalnog domena, i da niko pored njih nije mogao ni da pomisli da to moze da radi.

Na stranu to sto su se jedno duze vreme predstavljali kao zastupnici interesa celokupne Intenret zajednice u Srbiji, te su tako imali podrsku svih nas, dok nismo provalili da su nas prevarili i da su sve radili u svom licnom interesu, ali je vec bilo kasno da se nesto preduzme.
Pedja je offline  
Staro 15. 04. 2008.   #49
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Zato Pedja jer si ti dezurni trol i rekoh ti vec jednom , da jednostavno, kao sto je napomenuto gore .. daj neke dokaze da se desila prevara ili zauvek ćuti
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 15. 04. 2008.   #50
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

@Pedja: Zasto mislis da trolujem? Iako tebe ljudi ne gotive ni na DPT, niti na EliteSecurity, ja ne kazem da ti ne trebas iznijeti svoje misljenje i da trolujes...

Zar nisi i ti bio na onoj osnivackoj skupstini RNIDS-a? Jesi li prije konacne odluke o izvršnom funkcionisanju RNIDS-a zahtjevao da se predstavi biznis plan, odnosno budzet sa prihodima i rashodima? Jesi li se kandidovao za clana upravnog odbora RNIDS-a?


Jesi li dao konkretne i konstruktivne prijedloge o finansiranju RNIDS-a? Jesi li bio aktivan u medjunarodnoj konverzaciji sa ICANN-om i ostalim komitetima oko osnivanja nacionalnog registra?

Ko ce Slobi platiti potroseno vrijeme na konverzaciju sa ICANN-om? Vrijeme za planiranje i osnivanje RDNIDS-a? I tako dalje ...


Ja da sam na Slobinom mjestu, prepustio bih tebi i slicnima rukovodjenje RNIDS-om na godinu dana, pa da vidim sta biste napravili...

@ivanhoe: U pravu si - pozeljno je da se transparentno objavi lista troskova, ali nije pozeljno da se ljudi vec u startu "diskretno" optuzuju da su maznuli lovu... Mislim da bi trebalo sacekati barem godinu dana, da se vide konkretni rezultati.
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline  
"Hvala" Dejan Topalovic za poruku:
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravdanje troškova za Google Ad words marijano Marketing i SEO 19 13. 07. 2010. 18:55
Haknut server RNIDS-a torbica Domain Name Service (DNS) 12 02. 03. 2009. 20:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.