DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 11. 2009.   #71
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

www.jaguarpc.com

imaju solidne servere i izvan ove ponude za srednje projekte itd..
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #72
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

WebFaction ima samo jednu malecnu falinku, ne moze se poslati vise od 500 emailova dnevno - nezgodno za one koji imaju mailing liste ili nesto slicno.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #73
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Citat:
WebFaction ima samo jednu malecnu falinku, ne moze se poslati vise od 500 emailova dnevno - nezgodno za one koji imaju mailing liste ili nesto slicno.
__________________
Za to je specijalizovan Sezam, za te spami liste
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #74
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Za tako nesto koristiti phpList software ili jos bolje koristiti poseban servis za slanje newslettera - sto je sigurno sigurno je.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #75
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Vidim ja, pravićete vi host011 od blata
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 01. 12. 2009.   #76
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Povlačim svoju preporuku za MediaTemple u svetlu događaja koji su se desili u proteklih par nedelja, a kulminirali sinoć (po našem vremenu).

Više infrmacija na http://michaeltorbert.com/blog/media-temple-hacked/

(Za one koje mrzi da čitaju — carevi su čuvali sve lozinke u plain text formatu, i ta baza im je haknuta.)
+1

Ja sam imao jedan incident na Site5 (bio klijent 3 godine, i onda je bilo nekih problema, od toga da mi je nestao dio koda iz jednog filea i slično) i tad sam popiz*io i otišao na MT.
Baš sam se blesavo osjećao zapravo, pogotovo kad mi je na javnom forumu došao gazda Site5 i rekao da kad bi njemu krepao auto kojeg vozi par godina, i kad bi mu na cestu došli tehnička služba i direktor kompanije, definitivno bi ostao uz njih, al ajd, otišao ja na MT...

Mislio sam si - 20$ i nije tako puno za hosting. Ali onda su došli problemi s bazom foruma jednog, stalno je baza padala. Na kraju sam bio prisiljen uzeti još onaj njihov MySQL Grid Container, koji ti kao daje 128MB rama bazi, samo za nju. To je još 20$ mjesečno.

Unatoč tome, problemi nisu nestali. Bilo je manje padanja baze, ali nije skroz. Da idem uzimati veći paket, nemam novaca.
Bilo mi je glupo gledati kako trošim 40$ mjesečno (student sam, svjestan sam da to nije neka lova, al ipak...imam i drugih troškova u mjesecu ) na nešto što mi ne funkcionira kako spada. Podrška im je jako slaba, imaju neki kvazi user forum koji je vidljiv samo klijentima (što mi je u usporedbi sa site5 bezveze), a na supportu se nije dogodilo da čekam manje od sat vremena, doslovce i to za svaki ticket kojeg sam otvorio!

Na site5 je support strašno brz, odgovor dobiješ u roku 10 minuta, a ako je nešto trivijalno, na mail mi dođu skupa i notifikacija da je ticket zaprimljen i odgovor

Tak da sam se onda vratio na site5 (multisite turbo plus ili kako se već zove paket), 13-14$ mjesečno i sve radi ko beba.

A da ne spominjem kako me šokiralo ovo kako passworde čuvaju na MT, strašno :/
Zbog tog mi je najviše drago što sam otišao.
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #77
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja moram da priznam da je meni dreamhost radio 7 puta bolje nego mediatemple, na MT-u malo malo pa je db down ili se vuce kao puz.

Npr. pogledajte ovaj query:


---
mysql> select count(*) from users;
+----------+
| count(*) |
+----------+
| 1301 |
+----------+
1 row in set (2 min 27.67 sec)

mysql> check table users;
+------------------------+-------+----------+----------+
| Table | Op | Msg_type | Msg_text |
+------------------------+-------+----------+----------+
| db66865_blogodak.users | check | status | OK |
+------------------------+-------+----------+----------+
1 row in set (0.14 sec)

mysql> show full processlist;
+--------+---------+--------------------+------------------+---------+------+-------+-----------------------+
| Id | User | Host | db | Command | Time | State | Info |
+--------+---------+--------------------+------------------+---------+------+-------+-----------------------+
| 619959 | db66865 | 72.47.228.11:43655 | db66865_blogodak | Query | 0 | NULL | show full processlist |
+--------+---------+--------------------+------------------+---------+------+-------+-----------------------+
1 row in set (0.00 sec)

mysql> select count(*) from user2blogs;
+----------+
| count(*) |
+----------+
| 22258 |
+----------+
1 row in set (26 min 18.57 sec)


Toliko sam popizeo da sam zvao njihov support gde sam (nakon sto sam 30-tak minuta slusao Frenka Sinatru) dobio support u stilu "ja ovde ne vidim nikakav problem", a zatim je gospodjica sa druge strane trazila moj mysql password kako bi videla o kakvim problemima ja pricam )))

Sve u svemu MediaTemple sucks, ja cu po svoj prilii preci na VPS tako da ... obzirom da sam zardjao sa administracijom preporuke za neku knjigu o administraciji CentOS-a slobodno saljite na PM
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 01. 12. 2009. u 22:50.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #78
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: ladno sam drugi put danas ukucao movabletype sucks umesto mediatemple sucks. Sta ti je losa blog platforma, ne moz da je se otarasis ni nakon nekoliko godina
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #79
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

E da, ovo sto Dragan prica za cuvanje pass-a u plain text formatu

http://digwp.com/2009/11/media-templ...-mass-hacking/
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #80
miticdjd
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.01.2008
Lokacija: Nis
Poruke: 8
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
miticdjd is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za miticdjd Pošaljite poruku preko MSN za miticdjd Pošaljite poruku preko Skype™ za miticdjd
Default

Jel ima neko iskustva sa burst.net? Deluje mi previse jeftino za VPS?
miticdjd je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta sve preporučujete za učenje PHP-a chandler Sva početnička pitanja 14 15. 09. 2009. 15:55
Maximalan i preporučeni broj fajlova u direktoriju mb_sa PHP 17 27. 01. 2009. 23:01
google.co.yu preporučuje francuske feedove? pcigre Opušteno 0 09. 04. 2008. 02:00
Hosting od 100MB koji je velicine 88MB !!! shoba Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 27. 09. 2005. 01:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.