DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 04. 2009.   #91
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Off Topic: 12 godina u homesite-u?!?!? Kad je zvanicna sahrana?!?!
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 04. 2009.   #92
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

@bluesman

Ako mozes da kazes sta te je to toliko odusevilo u PHPEdu?

Koristio sam ga jedno vreme i mada je odlican cena mi se nije bas svidela pa sam presao na Netbeans 6.5 koji meni vise lezi a cini mi se da je makar u rangu sa PHPedom (po meni cak i bolji).
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" skaarj za poruku:
Staro 13. 04. 2009.   #93
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Prije pola godine sam kupio phpDesigner i potpuno presao na njega ali evo jedne anegdote...

Prije 10-ak dana sam radio 4-5 sati na nekim glupostima i tek kada sam zatvorio i ponovo otvorio jedan fajl skontam da mi je zaj*** enkoding... Kada ga otvorim sa bilo kojim drugim editorom sve je ok ali ovaj mi skripi... Kada nesto promijenim i sacuvam onda vise ne valja enkoding ni u ostalim editorima...

Vratim se na jucerasnji bekap i nekako prezalim 5 sati rada i krenem lagano da prepravljam fajl... Na trecini posla skontam da je opet zeznuo enkoding iako se radilo o potpuno drugoj verziji i masini na kojoj sam radio (licenca pokriva 2 racunara)...

Ukratko, nasao sam 2 linije koda od par stotina linija u tom fajlu, i kad njih izmjenim onda enkoding poludi... 286 i 287 linija... Kako sam ih morao mijenjati jedino sto je pomoglo je da ih iskomentarisem... Sve drugo je kvarilo zabavu...

Posaljem mail supportu i nakon 24h vidim nova verzija izasla sa ispravljenim bugom
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #94
bOkIcA
Bojan Abramovic
Professional
 
Datum učlanjenja: 17.01.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 232
Hvala: 30
47 "Hvala" u 30 poruka
bOkIcA će postati "faca" uskoro
Default

PHPEd probao na nedelju dve i nisam se odusevio a pre njega NetBeans koji je po meni bolji, slazem se sa skaarjem... i na kraju se vratio na omiljeni PHPEdit koji koristim godinama od nekih prvih verzija.
Svasta probavao ali eto vracao se uvek.
Doduse verziju 2 posedujem dok je trojka odavno u prodaji.

DW koristim za CSS edit jer ima ubedljivo najbolji autocomplete.

al sta se ja pitam...
bOkIcA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #95
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije me ništa "oduševilo" već sam tražio zamenu za homesite pa sve ostalo što sam probao nije bilo dovoljno dobro. homesite je i dalje vrhunski editor (pričam o text-edit a ne o fensi forama mada i to može da se nabudži) došao do kraja (kupili su ga da bi ga ubili) i fale mu neke ozbiljne stvar kao što je UTF8 podrška (sreća je što uglavnom radim na engleskom pa mi nije toliko pravilo problem).

Kao što rekoh, izbor editora je kao i većina stvari u životu potpuno subjektivna stvar i u velikoj meri je stvar navika koje si stekao usput. Eto pogledao sam ovaj phpedit i na prvi pogled mi se ne sviđa a kada sam odgledao i video odmah sam primetio par stvari zbog kojih bih ga deinstalirao odmah. Ali eto, to su moje navike i očekivanja, ja od editora najmanje očekujem da mi se konektuje ma mysql server da bi mi pomogao da napišem "select * from mytable where id = 1", očekujem da mi pomogne u produktivnosti a ne da mi služi kao igračka ili da preko editora učim. phpDesigner je takođe bio blizu da počnem da ga koristim, ali mislim da je phped bolji.

Prvo što editor ne sme da bude je "spor". Kada startujem ove java-based editore, zgrozim se čekajući i na najobičnije operacije. To je dovoljno da ga odmah obrišem o ne padne mi na pamet više ni da ga probam, ne želim ni da razmišljam o njima. Drugo je da se ne pravi previše pametan, da mi menja encoding ili fajlove koje nisam ni editovao. Dešavalo se u nekim editorima da su čak i obrisali fajl. Ako su ispunjeni ti osnovni uslovi o ostalim stvarima već možemo da pričamo i tu su u pitanju nijanse sve do najsubjektivnijeg: kako se osećaš dok radiš.

@bokica: ako ti treba auto complete za css, mislim da treba da koristiš topstyle a ne dw. BTW, topstyle je pisao isti čovek koji je pisao homesite (Nick Bradbury)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #96
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

mozda sam vec ranije pominjao, ali nece koditi opet... blues jesi probao pspad
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #97
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Prije pola godine sam kupio phpDesigner i potpuno presao na njega ali evo jedne anegdote...

Prije 10-ak dana sam radio 4-5 sati na nekim glupostima i tek kada sam zatvorio i ponovo otvorio jedan fajl skontam da mi je zaj*** enkoding... Kada ga otvorim sa bilo kojim drugim editorom sve je ok ali ovaj mi skripi... Kada nesto promijenim i sacuvam onda vise ne valja enkoding ni u ostalim editorima...
Isti bag ima i Zend Studio (barem do verzije 5.x). Tipa snimim fajl u iso 8859-1 encodingu (default mi je utf8). Zatvorim i otvorim, on je opet presao na utf8 pri cemu je zajebao sva slova sa nonascii karakterima.

Workaround? Snimim tako otvoren fajl ponovo kao iso 8859-1 pa onda svucem verziju sa servera (ili svn revert ako radim sa svn-om). I tako svaki put. Smaranje.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #98
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

vec sam bila navela da sam i ja jedna od Homesite text editor vernih korisnika...dzaba..ne mogu da menjam. Pokusala sam PHPEdit, Ultraedit - ma gomilu, probala sam ali ne ide...uvek nazad na Homesite
Taj UTF i meni fali ponekad, pa za te potrebe drzim Notepad++...ali strogo samo kad zatreba prebacivanje encodinga....
Ne znam sta je to u njemu sto me toliko zalepilo - mozda kako godine idu pa mi teze da menjam :
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #99
bOkIcA
Bojan Abramovic
Professional
 
Datum učlanjenja: 17.01.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 232
Hvala: 30
47 "Hvala" u 30 poruka
bOkIcA će postati "faca" uskoro
Default

@bluesman: Te fensi stvari su kod mene u PHPEdit-u iskljucene, ne koristim ga da se kaci na mysql, ftp ili nesto slicno a racunar je brz pa i jedino cekanje kod startup-a sam izbegao tako sto je program stalno otvoren
Hteo sam da ti predlozim UltraEdit kao mocniji text editor no bio sam dobar djak pa vidim da si ga probao 2006. so mislim da ti nema pomoci :P
Probacemo i taj topstyle u nekoj pauzi, hvala.

ps. a da angazujes ekipu da ti naprave ono sto ti voles?
bez sumnje bi to imalo svetskog uspeha

...
I da dodam da za sada omiljeni mi PHPEdit ne spada pod naslov teme tj pod text editore, ipak je to PHP IDE.

Poslednja izmena od bOkIcA : 13. 04. 2009. u 14:31.
bOkIcA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 04. 2009.   #100
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Ja kupio DW CS4 sad u petak

Izbor text editora je definitivno stvar ličnih preferenci i ličnog stila programiranja a bogami i wysiwyg-ovanja koje ovi naši developerski editori često imaju. Npr. Ja sam pre par meseci skinuo trial Home Site 5.5 čisto da vidim šta to Bluesman toliko hvali (nisam ga nikad ranije čak ni isprobao), kad ono - retro varijanta, još je Macromedia tada bila živa LOL. A i ja eto patim za nekim retro programima kojima jednostavno ne mogu da nadjem normalnu noviju zamenu. Tako da svako ima ono što voli i što mu odgovara.

Iz tog razloga ja recimo sa klijentima baš izbegavam da ulazim u priču šta od softvera koristim, osim potvrde da je legalan. Jer se dešava da je neko čuo da je photoshop bolji od corela, da je ovo bolje od onoga i tako dalje. Svako radi u onome šta mu odgovara, ali dobro je videti i u čemu drugi rade ...

E da i ja takodje recimo ne mogu da smislim Java editore tipa aptana studio, katastrofa sporo ... U stvari ja uopšte ne mogu da smislim Java aplikacije na windowsu

Poslednja izmena od Gargoyle : 13. 04. 2009. u 14:37.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koji font koristite u editoru? bluesman Programiranje 53 22. 10. 2009. 00:53
Tekst odsečen nakon karaktera koji sadrži umlaut Ilija Studen PHP 8 02. 03. 2008. 09:19
koji JS menu koristite? dootzky (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 17. 11. 2006. 22:32
Koji AV software koristite dinke Opušteno 22 12. 03. 2006. 07:05
Koji framework koristite? Ilija Studen PHP 3 19. 06. 2005. 19:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.