DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 08. 2011.   #1
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default Preporuka za tablet

Kupio bih neki tablet (srećno bilo ), prvenstveno ne bih li konačno pročitao do kraja neku od gomile e-knjiga koje sam, kao hrčak, godinama skupljao, ali vjerovatno će valjati i za još ponešto...
Imam finu ponudu za Archos 101, ali u igri su i Samsung Galaxy Tab, neki ViewSonic-ov i guta nekih kineskih od po 100 eura...

Kakva su vaša iskustva s tim sokoćalima?
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 08. 2011.   #2
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Razmisli bas cemu ce ti sluziti. Za citanje knjiga je definitivno Kindle u velikoj prednosti sto se tiche dostupnosti - citljivosti - baterije - tezine.

Kolega je skoro razmisljao i trazio i na kraju se odlucio za iPad.
__________________
@Twitter
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje misk0 za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #3
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Te kineske odmah batali... Bacanje para...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #4
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Imao sam priliku da isprobam Acer Iconia Tab A500. Ima Honeycomb 3.2 (update se pojavio pre par dana), dobar ekran, kvalitetnu izradu i lepo radi. Nema 3G, zato ako se odlucis za ovaj, sacekaj verziju koja ce imati. Medju 10", Archos i Viewsonic su jeftiniji, pa bih birao izmedju njih. Asus EEpad, Samsung Galaxytab i Acer Iconia su skupi, pa je 11-13" laptop po svemu bolje resenje. Motorola Xoom mislim da nema kod nas.

Moje licno misljenje je da je 10.1" ipak previse za ovakav uredjaj i namenu, pa bih za sebe odabrao neki od 7"-nih. Archos pruza dosta za novac, Viewsonic je nesto skuplji (mislim da moze da se telefonira sa njega). Cak i ako novac nije prepreka, za cenu HTC Flyer ili Acer Iconia A100, takodje moze da se kupi pristojan laptop.

Kineske Kineze bih izbegao, mada su verovatno svi Kinezi.
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" crews_adder za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #5
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Bas ovo sto Misko kaze, za citanje nema bolje stvari od e-inka. Kindle nema bog zna kakvu podrsku za PDF ali se konverzijom dobija sasvim upotrebljiv native format tako da je on odlicna opcija. Ne znam kakvi su drugi uredjaji u toj klasi (sony reader itd.).

Pored citljivosti malo ljudi uzima u obzir i tezinu kindle-a u poredjenju sa tabletima. Kindle je toliko lagan da ga opusteno vucaram u torbi svuda sa sobom, sto niposto ne bi mogao da radim sa iPad-om npr.

Off Topic: Inace posle one telenor kampanje meni su se tableti ogadili za ceo zivot
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #6
berkut
član
Na probnom radu
 
Avatar berkut
 
Datum učlanjenja: 30.09.2005
Poruke: 32
Hvala: 5
4 "Hvala" u 4 poruka
berkut is on a distinguished road
Default

Kindle ja stvarno dobar za citanje knjiga, ali za PDF ne vallja, pa ne valja.
A sto se tice tableta ako mu je primarna namena samo citanje knjiga bilo koji ce ti zavrsiti posao.
Ja sam se samo razmisljao da li 7 ili 10 inca i na kraju nasao kompromis, kineza od 8 inca tako da sam zadovoljan.
Mada sada kad pogledam PDF na HTCu Incredible S moze da se cita i na 4 inca

Ako ce ti neke slike izgleda PDFa na tim uredjajima pomoci samo kazi, probacu da napravim nekoliko kvalitetnih.
berkut je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" berkut za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

realno za pdf ne valja nista sa malim ekranom, jer ili moras da skrolujes levo-desno ili su slova minijaturna... ili moras da ga konvertujes u neki drugi format sto skoro uvek zezne layout strane...

Ako je zbog knjiga, moja preporuka ti je Kindle, em je ekran prijatniji, em je kao sto Dinke kaze znatno laksi od tableta. Zapravo Kindle je laksi i od prosecne knjige, mozes da ga drzis satima, plus ima ergonomske dugmice za listanje strana, dok kod tableta svako malo moras drugom rukom da okreces stranu. Ako bas imas puno pdf-ova mozda da uzmes onaj veceg formata, na njemu pdf uglavnom izgleda normalno, pogotovo kad se provuce kroz neki od onih app-ova koji cropuju extra marginu. A mozes i da kupujes (ili downloadujes ) knjige u mobi formatu koje onda izgledaju super na Kindlu...

S druge strane, ako ces vise vremena provoditi surfujuci po netu, gledajuci filmove i slicno, onda je tablet mnogo bolja ideja
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #8
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Nemam iskustva sa Kindlom i sa drugim tabletima, ali IPad koristim mnogo više nego što sam očekivao. Najviše za lagani surf sa kauča, da se provere forumi, vidi na imdb-u kakav je ovo film... Takođe sam se primio i na neke igre (uglavnom hidden object), pa sam se jedno vreme igrao kao što na PC-u nisam već godinama (bilo je volim video igre i rado ih se sećam ). Kad provedeš x sati sedeći za kompjuterom, prija leđima da se izvališ malo bar za taj lagani surf i neko igranje. Da ne pominjem koliko se deca igraju sa Ipadom, crtanje, muzičke aplikacije... Nešto malo sam čitao i pdf ali nije baš posebno prijatno za oči. Možda zato što na ekranu stalno ima masnih otisaka, koji zamućuju sitna slova. A slova su sitna zasto što je i 10" malo za pdf bez reformatiranja.

E sad, IPad nije da ga stalno vukljaš za sobom, ali kad si kući mislim da su tableti ispod 10" inferiorni po pitanju surfovanja, da ne pominjem druge primene.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Gruja za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #9
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Jedan drug je kupio Asus EEE Pad Transformer i mogu ti reci da je daleko bolji u funkcionalniji uredjaj recimo od iPad 2, tako da ako android dolazi u obzir, ovo je uredjaj koji bi ja kupio sebi
twix je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" twix za poruku:
Staro 17. 08. 2011.   #10
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

iPad 2 je upotrebljiv jedino za citanje Alan Forda.

Ili za nekog ko raspolaze snagom Milana Strongmena.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mungos za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.