DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 06. 2007.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Hoćete da radite za startup?

Šta se od jednog zaposlenog u firmi koja se tek zaleće očekuje i zašto.

http://www.gobignetwork.com/wil/2007...0163/view.aspx

Surova realnost (i prva i druga strana priče).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #2
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Kako beše kaže Mekraken... LOC...

Ni u jednom trenutku čovek ne pominje kvalitet rada, samo surove cifre, kao da će sama činjenica što sam ja, ma kakav da sam, njemu dostupan 24/7 od njegovog proizvoda napraviti nešto što će njemu doneti brdo para. Srce mi se cepa kad ga čujem kako on šprinta u provaliju, a ja nezahvalan hoću slobodan vikend.

Edit: Sad pročitah u komentaru da je autor bio sarkastičan... Moram da priznam da sam se primio...

Poslednja izmena od jablan : 06. 06. 2007. u 12:02.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da nije napisao da je sarkastičan - ne bih to nikako mogao da provalim iz teksta.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #4
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

znas kako jablane, ukoliko on dobije brdo para, dobre su sanse da ces i ti dobiti veoma solidnu gomilu - ali sve je na kraju kocka, krv i znoj i to bukvalno. ono sto moze da ti se desi u startup kompaniji je sledece:
1) da burn-rate pojede sav cache i da nema sledeceg round-a finansiranja (ovo je mac sa 2 ostrice, posto ne samo sto ti devalvira share option-e - takodje i dize lestvicu na kojoj ce investitori biti zadovoljni prodajom ili evaluacijom kompanije), ili da investitori prosto ubiju kompaniju, ili je merge-uju sa nekim drugim startup-om sa boljom perspektivom (u prevodu - ubiju kompaniju) - woohoo game over
2) da te board izigra kao zaposlenog i potpuno devalvira vrednost tvoje kategorije share option-a, stara igranka - cak se i u odredjenim USA kompanijama sa dugim stazom (wink-wink, nudge-nudge, say no more, say no more) koje su prisutne u srbiji desila slicna situacija - obicno kroz mergere.
3) nema mnogo prostora za greske, ovo je zapravo politicki korektan nacin da napisem - dupe ti je konstantno u procepu. stvar je u prostoj cinjenici da grabis svaki moguci deal i histericno pokusavas da monetizujes tehnologiju, posto cak i kada je razvijes drugi ticky-ticker pocinje da kucka posto niko nije preterano zainteresovan za kompaniju sa fantasticnom tehnologijom koja ne donosi novac.

tough game, a? however, nije sve crno inace ne bi ni bilo startupa - da probam
1) prilicna sloboda u izboru tehnologija - trenutno, ako dobijem impuls, mogu maltene da radim u bilo cemu ako imam solidno objasnjenje zasto to zelim (npr. diskusija "i want to write a new version of API in scala." bi se zavrsila sa "OK, you have one month."), naravno - po cenu licne odgovornosti sto nije tako lose, postajes veoma osetljiv na detalje i granice onoga-sto-koristis.
2) kontinuirani osecaj samozadovoljstva (no ****, iako zvuci tako) - zabavno je, zaista jeste, imas prosto mogucnost da budes u "flow"-u, odn. da realizujes pun potencijal, ili bar da budes blizu toga. naravno, velikom delu populacije bi ovakav stepen stresa bio neprihvatljiv i startup-i cesto nisu mesto za ljude sa porodicom, ali mislim da je stagnacija najgori izbor - bar iz licnog ugla. ne zavaravam se da mogu da radim zauvek ovim tempom, jos 10tak godina i pa-pa. naravno, ovde stoji veliki disclaimer da je to licni izbor, i licni prioriteti i kao i svaki drugi nosi odredjeni penalty, u mom slucaju drustveni zivot (doduse u beogradu to i ne smatram narocito velikim penalty-em).
3) osecaj da radis za sebe - na neki nacin, ovo je veoma istinito; ako udjes u startup, usao si zbog share-ova i zbog toga sto verujes u odredjenu tehnologiju i ukoliko big-heads zarade odredjenu kolicinu novca - zaradices i ti proporcionalno riziku. naravno, daleko od toga da nema prevara, ali u ovom slucaju znam zasto ostajem duze, suprotno tome da dok sam radio u regularnim kompanijama nisam znao zasto ostajem duze iako ce ti management uvek reci "volimo da ljudi zavrse posao sto pre i ne zelimo da se zadrzavaju u kancelariji" - bull**** astronomskih razmera. dugi sati su prosto deo IT folklora (sa ili bez share-ova) barem za one koji rade u SW shop-ovima, a nisu servisni deo vece (po mogucnosti drzavne) organizacije. bez pogovora - dugi sati imaju drugacije znacenje u startup-u, daleko su duzi.

Poslednja izmena od caboom : 06. 06. 2007. u 13:36.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #5
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao caboom Pogledajte poruku
however, nije sve crno inace ne bi ni bilo startupa -
Lično ne znam nikoga ko nije nastradao kao žuti radeći sa tim startupovima. Vlasnici su se u par slučajeva koje znam obogatili, ali je tipična priča: napustio dosadan posao u firmi XZY.Inc na poziv bivšeg šefa koji je pokrenuo startup, radio 80 sati nedeljno 2 godine i na kraju nije dobio ništa osim otkaza.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #6
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao caboom Pogledajte poruku
ono sto moze da ti se desi u startup kompaniji je sledece:
Ama sve je to meni jasno - ti elaboriraš argumente za i protiv startapa. Ja sam samo reagovao na to što se lik ispišao (iz zajebancije, kako se ispostavilo) po programerima kao prostoj radnoj snazi koja, kao, linearno pretvara uloženo vreme i stres u $$$ što, posebno u startapima, nije slučaj. Uloženi vikendi, neprospavane noći i stres nisu ni potreban ni dovoljan uslov da startap uspe.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #7
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

@DT - uopste ne sumnjam u to, cak stavise - bilo bi daleko vise imucnih developera da je bajno-sjajno u startupima, ali to je licni izbor i treba biti svestan rizika.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 06. 2007.   #8
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

@jablan - slazem se da nisu potrebni ukoliko high-management jako dobro proceni cilj, mid-management jako dobro razdeli taskove i odradi project management (hm, kako mi se dilbert mota po glavi kada pomenem mid-management i developeri jako precizno odrade svoje taskove, however pri brzini kojom se stvari desavaju u startupima i tick-tack uredjaju koji je neprekidno tu jako je tesko drzati korak i minimizirati rizik - hell, ne postoji apsolutno ni jedan optimalan proces za tako nesto (zajedno sa celom agile crap-listom, ima previse izuzetaka). mislim da do sada nisam cuo za primer IT startup-a koji je uspeo, a gde se nije radilo veoma mnogo - mada bih napomenuo da i sam folklor diktira taj ritam. poenta je da je jako tesko videti iz ugla developer-a, da "oni iznad" koji "dobiju daleko vise" sustinski i daleko vise rizikuju i nose vise odgovornosti.
licni primer bi bio: ako vast.com izadje, ako sve bude teklo ok, ako nama koji smo nize u lancu ishrane procenat stock-a koji imamo ne bude beznacajan, ako..., ako... >> dugacka ako lista, iako smo "perspektivan" startup << prica ce zvucati: radio sam kao konj i moja mali-perica-developer prica ce biti potpuno identicna kao i prica drugih perica koji su bili deo OK startupa, ukoliko ne bude tako - naprosto cu se pridruziti DT-ovom bendu sgt. peppers jobless developers club band.

Poslednja izmena od caboom : 06. 06. 2007. u 14:25.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
[REŠENO] Nemojte da se zeznete da radite sa Balkan-cash - obični foliranti i prevarat bluesman e-Business 51 25. 06. 2010. 08:07
Šta slušate dok radite? f13o Opušteno 32 05. 09. 2008. 10:44
Slike prostora u kojima radite Denis_Radenkovic Opušteno 170 31. 12. 2007. 11:34
Organizacija vremena - kako vi to radite? istok Opušteno 15 28. 10. 2006. 21:15
Kako radite korekturu sajta? Pedja Planiranje i usability 4 08. 09. 2006. 15:55


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.