DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2009.   #1
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default Cilj PRojekta

Svesni problema koji ovde postoje, ali i činjenice da nam svetski mediji već rutinski “crtaju rep i rogove”, iskrivljujući sliku o Srbima, rešili smo da učinimo nešto. Ne želimo da lažemo, već da pronađemo one istine o Srbiji na koje se može i treba usmeriti pažnja. I da ih postavimo na web. Da se na jednom mestu nađu sve te lepe istine o nama. Pričom, slikom, video klipom se ne može izmeniti privreda, ali može percepcija. Blogeri ne mogu da isprave sve ono što je loše u Srbiji, ali mogu da bloguju o svemu onom što je dobro. Želja nam je da osim domaćih autora okupimo i što više stranaca koji su bili ovde ili su još uvek ovde, da svojim rečima opišu kako su oni doživeli Srbiju. Vrata su otvorena svima koji imaju želje, volje i vremena, da u okviru svojih tehničkih i/ili ljudskih resursa pomognu ovaj projekat. Dobrodošli!
__________________
http://www.pedya.rs
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Pedya za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #2
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default o cilju

Citat:
Originalno napisao Pedya Pogledajte poruku
Svesni problema koji ovde postoje, ali i činjenice da nam svetski mediji već rutinski “crtaju rep i rogove”, iskrivljujući sliku o Srbima, rešili smo da učinimo nešto. Ne želimo da lažemo, već da pronađemo one istine o Srbiji na koje se može i treba usmeriti pažnja. I da ih postavimo na web. Da se na jednom mestu nađu sve te lepe istine o nama. Pričom, slikom, video klipom se ne može izmeniti privreda, ali može percepcija. Blogeri ne mogu da isprave sve ono što je loše u Srbiji, ali mogu da bloguju o svemu onom što je dobro. Želja nam je da osim domaćih autora okupimo i što više stranaca koji su bili ovde ili su još uvek ovde, da svojim rečima opišu kako su oni doživeli Srbiju. Vrata su otvorena svima koji imaju želje, volje i vremena, da u okviru svojih tehničkih i/ili ljudskih resursa pomognu ovaj projekat. Dobrodošli!
Da li je ovo cilj za interni dokument?

Znam koliko mnogo ima i "iskrivljivalja" slike o Srbima, međutim najveći je problem što takvih slika i onih koje su istinski negativne na netu ima previše. Po meni nije cilj brendiranje, re-brendiranje, ni ma šta megalomansko. Meni lično u vezi sa ovim prijektom cilj je da pronađem, napišem i publikujem što više onih istinski dobrih i pozitivnih priča i primera iz naše zemlje... i da na početku doprinesem razradi ukupne ideje i njenog održivog koncepta.
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Baš tako. Bataliti priče o nebeskom narodu i kako smo jeli zlatnom kašikom dok su oni jeli prstima, priča treba da bude sasvim obična i primerena normalnim ljudima. Da priča o normalnim stvarim.

Čak mislim da ne treba ni insistirati na nekim "zaključcima" i "sloganima", već dozvoliti nekome da pročita i uz blagu sugestiju naglašavanjem važnijih stvari doprineti da on sam stekne utisak kako je ovo mesto gde ne žive kanibali i ubice već sasvim normalna evropska zemlja koju vredi posetiti.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #4
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Pedya Pogledajte poruku
.............. Vrata su otvorena svima koji imaju želje, volje i vremena, da u okviru svojih tehničkih i/ili ljudskih resursa pomognu ovaj projekat. Dobrodošli!
Ovde samo, ako mozete malo konkretnije,
opet, mozda bi neko hteo, ali zapravo kako, jer ce mozda neko reci
evo ja mogu u photoshopu to i to
a u ustvari, ta vrsta pomoci je nepotrebna. hvala
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #5
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default Šta nam treba

Čini mi se da imamo glavne stvari: cilj i ciljna grupa.

Da (se) ponovim, razumeh da pravimo web lokaciju na kojoj će biti smešten raznolik (i multimedijalni) user generated content. Naravno, neki istraživački textovi, intervjui... isto ok. Tu bi ljudi (posetioci sajta) mogli da pronađu i neke cool stvari o našoj zemlji a ne samo scary scene i izjave... Jer mi i finih tema i scena imamao na pretek.

Direktna ciljna grupa --> net korisnici iz regiona i šire (odakle-god-da-nam-dođu na naše web mesto) dobi između 20 i 35 godina.

Imamo razne tehničke uslove (@bluesman ako se ne varam, imamao sve što je potrebno za start sem specifičnog domena) i čini se da nam za sam sam početak treba KONCEPT.

Kategorije (koncept) --> Wireframes --> onda kontent...

Mislim nisam nikada pravila sajt, ali ovako mi se čini da treba.

U međuvremenu:
  • pisati preporuke za buduće autore sajta
  • prikupljati već postojeće sadržaje, tj. nove ko već nešto "kuva" i ima da napiše (uslika, usnimi).

Ko se pronađe nek se javi.

Poslednja izmena od Dragana Djermanovic : 27. 11. 2009. u 19:21.
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #6
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Da objasnim malo iz mog ugla kakvo misljenje Svedjani imaju o Srbima i Srbiji. Ljudi sa kojima se ja srecem misljenje o Srbima pa i Srbiji donekle stvaraju na osnovu toga kakva su zivotna iskustva imali sa Srbima. To moze da bude pozitivno ili negativno i zavisi od slucaja do slucaja a preko interneta ili medija na isto se uopste ne moze se uticati.
Medjutim imao sam skorije priliku da se srecem sa Svedjanima i Amerikancima koji se ne krecu u takvim krugovima vec imaju neki svoj sociaty. Pre prvog susreta bio sam ubedjen da o nama misle onako kako su recimo cetnici predstavljani u partizanskim filmovima, sve sa krvavim bradama, kandzijama, prasetom nataknutim na kolac i balama izazvanim preteranim konzumiranjem rakije. Ti uopste nije slucaj. Agresivna kampanja koju su vodili zapadnoevropski i severnoamericki mediji protiv Srbije je prosle. Ljudi ovde ne pamte dugo. Kao kod nas sa narodnjackim hitovima. Cim neki drugi dodje onaj prethodni se zaboravi. Oni uopste nemaju osnovne informacije o Srbiji. Tip koji ima lanac city guide sajtova mi je predlozio da napravim sajt o Srbiji a da mi on da link sa city guide world. Inace ima i city guide Europe. Ja sam zakljucio da on nije siguran de je Srbija.
Upravo zbog toga mi se svidja ova ideja. Ja njemu recimo dam link i on informacije o Srbiji dobije na nacin na koji je naucio da ih dobija. Konkretno ja sa time dobijam jer ce on imati lepse misljenje i o meni kao pripadniku tog naroda.
__________________
Mladen Milentijevic

Poslednja izmena od Mladjo : 27. 11. 2009. u 19:33.
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Mladjo za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #7
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default Promocija

Mislim da nije prerano razmišljati i o promociji sajta, jer što bi rekao John D. Rockefeller: "Next to doing the right thing, the most important thing is to let people know you are doing the right thing."

Osim SEM/SEO isl. metoda, bilo bi dobro (nekako) doći do stranih blogera koji se bave kompatibilnom tematikom i s kojima bi se mogli razmeniti linkovi (kad ih budemo imali)... Koliko je to izvodljivo?
__________________
http://www.pedya.rs
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #8
nadlanuman
novi član
 
Avatar nadlanuman
 
Datum učlanjenja: 28.11.2009
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nadlanuman is on a distinguished road
Default

Gospodo i dame,
Ako dozvolite nekoliko zapazanja od bivseg izvrsnog urednika Nadlanu.com i necega sto je bilo zamisljeno da predstavlja Srbiju veoma slicno onome sto se vi zamislili, odnosno isticanju pravih vrednosti Srbije - portalu Myserbia.net.
Prvo, izvinjavam se sto nisam mogao da prisustvujem prvom "radnom" sastanku, ali mozemo i ovako.
Dakle, mislim da ne treba previse insistirati na ciljnoj grupi od 20-35 godina, jer je internet medij namenjen bukvalno svim korisnicima koji imaju želje-novca da putuju, a ovaj posao treba da ima i svoju ekonomsku opravdanost. Miloje vec negde slicno rece po pitanju "baba i deda" koji brodovima stizu kod nas, pa bi miks saadrzaja namenjenih njima i bekpekerima zapravo trebalo da predstavlja srz ovog projekta. Utoliko bolje ukoliko takav sadrzaj mogu da obezbede sami blogeri, ali je veoma bitno i povezivanje sa relevantnim organizacijama u zemlji (a i sire) koje takodje mogu da daju dragoceni doprinos, a tu vec ne treba govoriti o suzavanjima ciljne grupe.
Takodje, ono sto mi se vec izvesno vreme vreme mota po glavi (sa jos nekim prijateljima) jeste mogucnost da se preko jednog ovakvog sajta (portala, da razmisljamo u vecim kapacitetima) ponude i odredjene usluge onima koji dolaze u Srbiju, od smestaja, pa do celokupnog osmisljavanja njihovog boravka na poseban nacin koji se ne nudi u zvanicnim turistickim itinerarima... Sve u svemu, samo napred u realizaciji projekta, a ja vam svojim iskustvom i idejama stojim na raspolaganju...
nadlanuman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Mislim da bi sadrzaji pre svega trebali da budu informativni i vezani za ono sto TRENUTNO postoji ovde i moze da se vidi, istorijske price imaju smisla samo kao dodatni info o sadasnjosti.

Ne bi bilo zgored da se konsultuju strane turisticke agencije koje rade te ture (krstarenje dunavom i sl), da se vidi sta te ture obuhvataju, i sta uopste ima smisla predstavljati. Ako je neki penzioner u prolazu u Srbiji na jedan dan, ili je neki urbani klinac backpacker, nece mu mnogo znaciti sto na Midzoru ima stada divljih konja. On(a) nema ni vremena ni uslova da tamo ode tek tako. Tako da treba podeliti sadrzaj u realne interesne nishe, i furati pricu koja interesuje ljude koji dolaze ovamo.

Ja bih licno jako voleo ako bi uspeli da se pomerimo malo od stereotipa da su ovde zanimljive samo slatke cice, i jeftina klopa/pice, to bi bio ogroman uspeh.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #10
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default

Projekat je zamišljen kao neprofitan, sa ciljem menjanja perceprcije o Srbima i Srbiji. Saglasili smo se da ga "guramo" koliko god možemo bez oslanjanja na "relevantne organizacije u zemlji" (jer da su htele (a mogle su) do sad bi već nešto učinile) i biznis (jer gde se umešaju pare, tu nema entuzijazma, a entuzijazam je pokrenuo celu stvar).

Svaka pomoć je dobrodošla, naravno (pogotovo od nekog ko ima iskustvo na sličnim projektima), ali ne smemo da "razvodnjavamo" priču. Ako dođemo u situaciju da delimo kolač koji još nismo ni umutili, a kamoli ispekli, žalibože i brašna i jaja...
__________________
http://www.pedya.rs
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Organizacija projekta kai e-Business 5 16. 10. 2011. 22:19
Članovi projekta [ prijava ] nixa e-Business 33 26. 12. 2009. 11:25
Ime projekta brainstorm Vukašin e-Business 109 15. 12. 2009. 02:47
Plan PRojekta nixa e-Business 9 04. 12. 2009. 20:23
Planiranje projekta nixa Planiranje i usability 9 11. 06. 2005. 19:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.