DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi > Domain Name Service (DNS)
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Domain Name Service (DNS) Sva pitanja vezana za DNS servere i domene

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 07. 2010.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Only Fools and Horses

Firma Trafika d.o.o. pravi sajt i kada su hteli da registruju domen provale da je domene trafika.rs i trafika.co.rs već registrovao Radius Vektor, pa su im poslali poruku oko mogućeg dogovora. RV je poslao odgovor:

Citat:
Ovom prilikom Vam dostavljam nase predloge za sledece domene trafika.rs i trafika.co.rs

VARIJANTA 1. Da Vam vlasnik domena Radijus Vektor doo izvrsi prodaju istih - jednokratna cena

VARIJANTA 2. Da Vam vlasnik domena omoguci izradu Web prezentacije, WEB Hosting, MAIL Hosting, Odrzavanje WEB prezentacije na godisnjem nivou.
Druga varijanta im je neprihvatljiva jer već imaju gotov sajt, pa su poslali poruku da im daju ponudu za varijantu kupovine domena. Stigla je ponuda:

Citat:
Ovom prilikom Vas obavestavam da bi prodaja domena isla u paketu (trafika.rs i trafika.co.rs). Cena domena iznosi 20.000 eura

Napomena: Cena je sa uracunatim PDV-om.
Sva sreća pa je cena sa PDV-om, bilo bi jako teško da na 20K eur iskeširaju i PDV

Zašto sve ovo pišem?

Naravno da RV ima pravo da radi to što radi i tu niko ne spori da mogu da kupe domen i preprodaju ga, ali nameće se par pitanja.

1. Da li je slučajnost da su ta 2 domena registrovana mesec dana pošto je firma Trafika doo kupila cable internet kod njih? I to baš oba i .rs i .co.rs

2. Da li tamo neko ima bilo kakvog dodira sa realnošću? 20.000 evra za takav domen? Taj domen njima ništa ne znači niti mogu bilo šta da rade sa njim, teško da će ga ikome ikada prodati i za 500 eur, baš ni malo ne razumem takav zahtev.

3. Ako je alternativa za prodaju domena "izrada sajta i hosting", koliko li košta taj hosting? Za 20.000 evra može da se plati dedicated server preko 400 meseci, odnosno preko 30 godina. Ako kažemo da je normalan hosting recimo 100-200 eur godišnje maksimalno, da li je moguće da oni traže 20K za izradu jednostavnog sajta.

Moram da priznam da sam se glasno smejao kada sam video ovu "ponudu", proveravao sam nekoliko puta da li piše eura ili RSD ... ne mogu da verujem šta neki ljudi zamišljaju gde žive i gde rade.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 01. 07. 2010.   #2
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Idu na varijantu ako prodje prodje
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #3
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Nek sačekaju godinu dana da isteknu domeni pa neka ih kupe po ceni.

Mada su i oni napravili grešku u koracima. Čim se vidi slobodan poželjan slobodan domen, tu čekanja nema, odmah se kupuje...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #4
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
Idu na varijantu ako prodje prodje
Pre bih rekao da idu na varijantu "a da ipak mi vama uradimo prezentaciju?".
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ili je ono arapsko vacarenje, kazu ti veliku cenu, pa onda cekaju da im ti das svoju kontra-ponudu, da bi znali koliko si spreman da das... pa onda pristanu na malo preko toga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #6
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Ipak mislim da "Naravno da RV ima pravo da radi to što radi i tu niko ne spori da mogu da kupe domen i preprodaju ga..." čak iako je ovo varijatna A.P.P.

Pored toga, nagledao sam se i glupljih ponuda. Nedavno sam video račun za usluge koja je firma xxx naplatila Savezu za cerebralnu paralizu za hosting. Račun je izgledao otprilike ovako:

1. Hosting paket: 4,000.00 din
2. Podešavanje SMTP-a: 2,000.00 din
3. Podešavanje POP3: 2,000.00 din
4. Podešavanje MySQL server-a: 3,500.00 din
5. Podešavanje email naloga: 2,000.00 din

itd sve do cifre od 140.000,00 din. a.p.p. je čudo
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #7
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Default

^ sramota! Bas su nasli od koga ce da kradu.....
HexTex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ih bre, HexTex, koliko si neiskusan ... nista oni ne kradu, to je sve dogovor i zove se "koliki je moj deo".

Hajde da ti pojasnim, ja tebi za usluge koje kostaju 50.000 napisem fakturu na 140.000 a od tog viska delimo lapo-lapo ili prema dogovoru. Nije retko da i taj neko odgovoran za placanje dobije 100% od toga "preko" jer je ovima "nabacio posao" a ovima je doboljno i tih 50.000 koje su i naplatili, pa jos pevaju jer imaju posla.

Pa onda vidis malo-malo pa ove-one ćorkiraju, kao recimo ove što su davali duple doze citostatika jer su se utalili sa farmaceutskim kompanijama i uzimaju "svoj deo", poznatiji kao "mito" a u narodu poznat kao "čašćavanje".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #9
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ih bre, HexTex, koliko si neiskusan ... nista oni ne kradu, to je sve dogovor i zove se "koliki je moj deo".
Znam nego se samo pravim naivan because they are watching every our step
HexTex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2010.   #10
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
ove što su davali duple doze citostatika jer su se utalili sa farmaceutskim kompanijama
Mislim da nisu davali duple doze, bio je neki lekar objašnjavao da nije medicinski moguće da organizam to izdrži bez ozbiljnih i primetnih posledica.

Ali živeo sam par godina u simbiozi sa onkologom i znam da uvek ima tih novih, jako dobrih lekova po fiokama... koje dobiješ za dž, naravno doneseš poklon.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.