DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 06. 2007.   #1
teknoledge
Milos Matovic
Qualified
 
Avatar teknoledge
 
Datum učlanjenja: 29.05.2007
Lokacija: Belgrader
Poruke: 157
Hvala: 15
11 "Hvala" u 6 poruka
teknoledge is on a distinguished road
Default Eclipse PDT

Zanima me jel neko koristi Eclipse PDT i kakvi su utisci?
teknoledge je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #2
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ja koristim eclipse sa phpeclipse pluginom - radi ok
ranije sam probao pdt ali je bilo nekih problema (vise se i ne secam sta je tacno bilo) i vratio se na phpeclipse

vidim da je pdt odonda dosta napredovao, pa cu ga probati ovih dana, jer phpeclipse ima neke bugchice

u svakom slucaju eclipse + jedan od ova dva plugina je saaaaasvim dobar environment za php development. Stavio sam svojevremeno zend studio da ga probam, ali nije imao nista posebno sto je meni trebalo a da eclipse nije vec imao
takodje, kad imam free varijantu, koja mi radi posao, a i vec sam se navikao na istu - odlucio sam da deinstaliram zend i ostanem na eclipsu (koji ima i brdo drugih mogucnosti)

recimo, neki od pluginova koje koristim (pricam napamet):
CVS i SVN
Mylar (ovo tek proucavam, instalirao sam i trac da vidim kako komuniciraju)
naravno neki pluginovi za html, css (koji mi vise smetaju nego sto mi koriste, te stoje iskljuceni)
phpeclipse
debugging sa XDebug, al mi stoji disabled, jer sam glupi koder, a ne developer pa ne debugujem ko citav svet


edit
da dodam: ono sto me najvise nervira kod phpeclipse-a je nepravilno pokazivanje mogucih opcija sa nekim objektom (kako se ono na srpskom zovu f-je u klasi?)
ako je ovo reseno kod pdt-a, odmah ga stavljam

Poslednja izmena od robi-bobi : 21. 06. 2007. u 01:50. Razlog: dodao text
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #3
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
kako se ono na srpskom zovu f-je u klasi?
hmm, zar nisu to metode (methods) i na engleskom i na srpskom ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #4
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Sa pdt-om sam i vise nego zadovoljan. Koristim ga oko 1.5 god. Pocev od onda kada se je zvao phpide. Sada je izasla i nova, doduse M1 verzija pdt-a (pdt-1.0)... Ima sve kao i zend, ali i mogucnost plugin-ova koja moze da olaksa zivot. A i ispravljeno je to da poziva samo one metode koje su vezane za odredjeni objekat. Zend debugger odlicno radi na njemu, mada nisam probao xdebug da namestim. Ima tu i nekih zamerki, ali sve u svemu posto je free, vredi probati...
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #5
teknoledge
Milos Matovic
Qualified
 
Avatar teknoledge
 
Datum učlanjenja: 29.05.2007
Lokacija: Belgrader
Poruke: 157
Hvala: 15
11 "Hvala" u 6 poruka
teknoledge is on a distinguished road
Default

Cool, hvala na odgovorima

Jel ima neka caka da se setuje PDT ili sam ja dumb , sve sam instalirao kako treba (I think) ali debugger ne radi ? Ne prijavljuje nikakvu gresku vec se samo zaledi
teknoledge je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #6
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Pa ima neka caka...
Prvo skini http://downloads.zend.com/pdt/server...ndows-i386.zip
Tu ces naci odgovarajucu verziju dll za odgovarajucu verzuju php-a.

Prvo raspakujes ZendDebugger-5.2.3-Windows-i386.zip i iz ZendDebugger-5.2.3-Windows-i386\5_1_x_comp(ili koju verziju php-a koristis)
presnimis ZendDebugger.dll u c:\php (ili tamo gde ti se nalazi instalacija php-a).
Onda u php.ini dodas:
Kôd:
   zend_extension_ts=C:/php/ZendDebugger.dll  [ili tamo gde je instaliran php)                                                                
   zend_debugger.allow_hosts=127.0.0.1                                                                   
   zend_debugger.expose_remotely=always                                        
   zend_debugger.connector_port = 10013 (ovde bi trebalo da radi i sa portom 10000)
Resetujes Apache i onda bi trebalo da sa phpinfo() mozes da vidis ovakva polja:
Kôd:
   This program makes use of the Zend Scripting Language Engine:
   Zend Engine v2.1.0, Copyright (c) 1998-2006 Zend Technologies
   with Zend Debugger v5.2.3, Copyright (c) 1999-2006, by Zend Technologies
kao i:
Kôd:
     
    Zend Debugger
    Expose Zend Debugger     always
    Passive Mode Timeout     20 seconds

    Directive                                    Local Value    Master Value
    zend_debugger.allow_hosts           127.0.0.1       127.0.0.1
    zend_debugger.allow_tunnel          no value        no value
    zend_debugger.connect_password  no value        no value
    zend_debugger.connector_port      10013           10013
    zend_debugger.deny_hosts           no value         no value
    zend_debugger.httpd_uid              -1                 -1
    zend_debugger.max_msg_size         2097152         2097152
Onda u eclipsu izaberes Run->Debug pa izaberes PHP Web Page->New Configuration, podesis server i script koji ces da debug-ujes i to je to...
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #7
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
hmm, zar nisu to metode (methods) i na engleskom i na srpskom ?

iz nekog razloga sam bio siguran da su termini na bugarskom u srpskom bili razliciti. a isti su.
hvala
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #8
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Pa s'obzirom da je kod vas sve naopako... Kako mozete da imate toplu vodu na plavoj cesmi... kako ne pogresite, kao ja sto sam, pa sam se sve popario kod vas...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #9
kaspar
novi član
 
Avatar kaspar
 
Datum učlanjenja: 17.09.2006
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
kaspar is on a distinguished road
Thumbs up Eclipse + PDT + XDebug

Ja koristim Eclipse + PDT + XDebug par meseci i prilicno sam zadovoljan. Jedino sto me nervira je kada prvi put pokrenem debugger on mi otvori eksterni browser i onda nema sanse da se vrati na interni nikako. Eclipse restart ne gine. Ukoliko samo odem u Window -> Web Browser i nista ne uradim samo sacekam da se pojavi podmeni u kome je oznaceno da je default interni browser onda je sve ok. Da li je jos neko primetio ovako nesto?
kaspar je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #10
teknoledge
Milos Matovic
Qualified
 
Avatar teknoledge
 
Datum učlanjenja: 29.05.2007
Lokacija: Belgrader
Poruke: 157
Hvala: 15
11 "Hvala" u 6 poruka
teknoledge is on a distinguished road
Default

@korso

Koristim Zend vec dugo vremena i vec mi je sve setovano samo nisam znao to za "PHP Web Page->New Configuration"... cu da probam Thx.
teknoledge je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Eclipse, Zend Studio, i debugging McChoban PHP 3 09. 08. 2006. 00:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.