DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 09. 2009.   #1
SqlByte
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.08.2006
Poruke: 43
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
SqlByte is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za SqlByte
Default Kako naci klijente za web dizajn u Srbiji?

Vec neko vreme se bavim web dizajnom kao hobijem i nemam mnogo iskustva. Gledajuci kakve sajtove(templejte) prodaju razni amateri smatram da znam da odradim "kvalitetan" web sajt, naravno treba mi dosta vise vremena za to od nekog ko se time bavi profesionalno.
Problem je u tome sto ne znam kako da nadjem klijente u Srbiji, nikada do sada nisam radio sajt za nekog drugog, nemam portofolio, preporuku, firmu...
Da li da lepim oglase po banderama, u novinama, Adwords!?
SqlByte je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2009.   #2
JovanT
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.01.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 100
Hvala: 66
11 "Hvala" u 9 poruka
JovanT is on a distinguished road
Default

Можда би за почетак било добро да почнеш са радом на неким freelance сајтовима као што су www.rentacoder.com и www.elance.com, чисто док не стекнеш мало више искуства и не попуниш свој портфолио.
JovanT je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2009.   #3
eraser
profesionalac
Qualified
 
Avatar eraser
 
Datum učlanjenja: 24.08.2009
Lokacija: Berlin
Poruke: 101
Hvala: 37
300 "Hvala" u 17 poruka
eraser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished road
Default

Uvek mozes da pratis i specijalizovane sajtove za ponudu poslova (npr. www.poslovi.infostud.com ...) ili oglase za posao na DPT-u. Sto se tice nedostatka referenci, ako imas bilo kakav rad, okaci ga na net, pa za pocetak to mozes da pokazujes potencijalnim klijentima.
eraser je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 09. 2009.   #4
rakche
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.08.2009
Poruke: 9
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
rakche is on a distinguished road
Default

Ne znam koliko sam kompetentan al moj savet ti je prvo da napravis svoj sajt. Neka on i nema portfolio al nek bar ima informacije o tome ko si i cime se bavis. Po meni je iskreno bezvezno da prodajes proizvod drugima koji ni ti nemas(ne koristis) - u ovom slucaju sajt - web dizajn ili za sta si se vec odlucio. Ovo malo pricam i iz iskustva jer kad sam poceo da radim cak i na najneverovatnijim mestima je bila prica o poslu (kao i dan danas). Tako da bi to mogao i da bude definitivno korak broj 1. Definitivno mislim da je to korak broj 1.

Uostalom i sam imas priliku da vidis da kojekakvi ljudi prodaju "sajtove" cak i po paketima kao da su to vec spremne "mlade za udaju".
rakche je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2009.   #5
SqlByte
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.08.2006
Poruke: 43
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
SqlByte is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za SqlByte
Default

Rentacoder mi je oduvek delovao konfuzno, gomila Indiaca koji nemaju dve blage veze i prilicno iskusni pojedinci. Nekako se ne nalazim ni u jednu od te dve grupe.
Na infostudu nisam video nikog da trazi web dizajnere za specificne projekte.
A sto se tice sajta on je skoro gotov, pod obavezno cu ga staviti na internet male oglase i slicno.
SqlByte je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2009.   #6
Pedesetka
novi član
 
Datum učlanjenja: 06.11.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Pedesetka is on a distinguished road
Default

Pokusaj na forumima sa nekim banerom za tvoj sajt,svako ce doci i pogledati ako ti imas uz svoj komentar i potpis koji vodi na tvoju stranicu.....a ev mozes kod mene to pogledati....
__________________
Magarac
Pedesetka je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2009.   #7
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Mislim da nije lose da uradis par sajtova
ljudima, ili neki organizacijama besplatno

a oni ce dalje to pakazati svojim kolegama, rodjacima, komsijama
prijateljima na fejsu.......

u direktnom kontaktu sa ljudima, nacices sigurno par klijenata
skole, NVO, klubovi, kafici, sportski klubovi, preduzetnici,

znaci ako imas nekog druga rodjaka komsiju, koji se bavi
nekim malim ili velikim poslom, a nema vebsajt, predlozi mu da mu uradis
vebsajt za dzabe, a on ce ti sigurno nabaciti bar jednog klijenta
i to nesvesno
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2009.   #8
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Radi svoj sajt, i prikaži šta si do sada radio. Nemoj da kradeš teme, jer to ne prolazi. Ako mi se svidi neka tema, kupim je i dam ti da je obradiš za mene to je druga stvar.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2009.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Malo matora tema ali vidim da ste je aktivirali pa i ja da dodam mojih 5 centi

Ukratko nema smisla da kao dizajner trazis posao ako nemas ni svoj sajt. Napravi nesto svoje, nesto ces sigurno nauciti a ljudi ce znati sta mogu da ocekuju od tebe. Ovako to je kao da kupujes macku u dzaku.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2010.   #10
rajkooooo
novi član
 
Datum učlanjenja: 25.12.2009
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
rajkooooo is on a distinguished road
Default

kolega ti je ev vec ponudio posao,uradi i dostavi mu i on ce ti ostalo sve pomoci uz malu novcanu naknadu...tako to ide na pocetku.pozzi
rajkooooo je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Reseller hosting za klijente, preporuka? Gargoyle Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 05. 04. 2010. 14:36
Web programiranje/dizajn - kako započeti freelance? belarion Opušteno 4 02. 03. 2009. 23:06
Kako naci prethodni i sledeci element asocijativnog niza? Pedja PHP 13 28. 07. 2007. 00:49
Kako utrošiti 10.000e na on-line oglašavanje u Srbiji Mr.Paja Marketing i SEO 38 03. 12. 2006. 01:00
Gdje naci & kupiti skener velikog formata? Milos Vukotic Opušteno 6 02. 02. 2006. 00:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.