DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 12. 2010.   #681
djorjan
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.12.2010
Poruke: 4
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
djorjan is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
Optuznicu ste pretpostavljam videli i siguran sam da ljudima koji su se ikad bavili affiliate marketingom i zaradjivali od toga ne treba puno objasnjavati.
Ja sam kasno saznao za ovo pa nisam video optuznicu. Pominje se na jednom linku u ovoj temi, ali kad kliknem tamo, kaze da je fajl obrisan jer je zastereo... Moze li neko da post-uje optuznicu, da vidimo sta se govori tamo i koliku kaznu traze za nista?
djorjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #682
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Evo me ponovo, jos smo na slobodi :-) Sorry sto se pre nisam javljao, ali proteklih dana je stvarno bio potpuni haos posto smo morali da pripremimo sve papire vezane za rociste koje smo imali danas u vezi privremenog oduzimanja imovine (nije zavrseno, nastavak 23.2. posle rocista po optuznici), plus da odradimo milion stvari vezanih za funkcionisanje firme, isplate radnika koji su 10 meseci bili bez prihoda, doprinosa. Jednostavno su to neke obaveze koje smo morali da pozavrsavamo za slucaj da nas vrate u pritvor, a kako bi makar drugi mogli da nastave sa svojim zivotima. Naravno, trebalo je provesti i vreme sa porodicom. Znam da razumete, ali obecavam da sam sada tu, nadam se i Jagi uskoro.

Tokom veceri cemo objaviti novi post na KoJeSledeci.com, a ovde cu samo izneti jednu stvar o kojoj bih voleo da ozbiljno razmislite. U ovom trenutku za nas je najbitnije da se branimo sa slobode i uvereni smo da cemo do kraja sudjenja da dokazemo nevinost. Sa druge strane, mislim da je ovo idealna prilika da konacno uradimo svi zajedno nesto za resavanje problema sa kojima se svi suocavamo u proteklih 10-ak godina koliko se vecina nas bavi na razne nacine Internetom. Pokusao sam Torbici da objasnim pre nekoliko dana, nadam se da me je razumeo, da sve sto se dogodilo u prethodnih 10 meseci se za nas i nase porodice ne moze izbrisati i da je sad sve u rukama sudova koji ce u narednih nekoliko meseci doneti odluku po pitanju optuznice. Na kraju krajeva mi cemo jednog dana biti slobodni i konacno cemo moci da odlucimo da li cemo ostati u ovoj zemlji ili ne. Ono sto bi stvarno bilo tuzno je da se i posle ovoga nista ne desi u smislu regulisanja raznih problema sa kojima smo se verujem svi suocavali u proteklih 10-ak godina i da za godinu-dve, pre ili kasnije, ovde okupimo nad zlom sudbinom nekog od nas koji je radio nesto sto neki drzavni sluzbenik misli da je nelegalno ili da zakukamo nad istim problemima nad kojima smo kukali i 2003. i 2006. i danas i za koje smo mislili da ce biti reseni u narednih par meseci. Na zalost tih narednih par meseci jos uvek nije doslo.

Mislim da bi stvarno trebali da pokusamo. Uvek ostaje opcija da se svi pokupimo i odemo iz ove zemlje, ali racunam da nam to uvek postoji kao opcija. Dusan i ja smo stvarno zahvalni na i podrsci i svemu sto ste ucinili u proteklom periodu. Na zalost nas pravni sistem funkcionise kako funkcionise i to po pitanju pritvora puno ne moze pomoci, ali je ogromna pomoc na mnogim drugim poljima. Sa druge strane mi smo u situaciji da 2010. ne postoji zvanicni sudski vestak za bilo kakve probleme u vezi internet poslovanja, da je Moneybookers kladionica ili makar sredstvo za pranje novca, da sa interneta vrebaju pedofili i siledzije....i vec 10 godina nismo mrdnuli ni korak od pocetka. Kod nas je Internet jos uvek novotarija.

Gamebookers su Bugari 2006. godine prodali PartyGamingu za 102 miliona evra. U Srbiji 2010. ne postoji online kladionica i ne organizuje je cak ni DLS koja ima monopol od 2006. nad tim poslom. Ovde neki ljudi ne veruju da je moguce ostvariti pola miliona evra prihoda od affiliate marketinga u toku nekoliko godina. Mislim, mozemo da sedimo i ne radimo nista, manje vise svima nama sa ovog foruma ce biti dobro ma gde da zivimo i najverovatnije je da se ovo nece desiti vise nikom u narednih godinu-dve. Ja nad svojom sudbinom ne zelim da kukam, to je sto je i moramo se nositi sa tim. I gore stvari ljudi preguraju preko ledja, pa prezive, ali bih stvarno voleo da niko sutra ne bude u ovoj situaciji zato sto nas je mrzelo da se organizujemo i neke stvari konacno definisemo i resimo.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #683
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Izvini djordjan, optuznicu nemam skeniranu kod sebe, pa ako neko ima nek podigne. Sto se tice toga sta tuzilastvo trazi, u ovom trenutku ne trazi nista jer nas pravni sistem ne funkcionise bas kao onaj na filmu. Tuzilac tek na zavrsnoj reci valjda trazi kaznu, ali po pravilu sto vecu zbog posebnih okolnosti pod kojima je izvrseno krivicno delo koje su po njima uvek izrazito teske. I ja sam nas pravni sistem zamisljao slicno onima u americkim filmovima i serijama, ali nije mi trebalo mnogo da shvatim da je to daleko od te price.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #684
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Unhappy

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
...Uvek ostaje opcija da se svi pokupimo i odemo iz ove zemlje, ali racunam da nam to uvek postoji kao opcija...
Savetovao bih da izbegavate ovakve izjave tok traje proces, mogu se zloupotrebiti.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #685
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Apsolutno sve se moze zloupotrebiti...problem je stvarno kad zivis u zemlji u kojoj treba da odmeravas svaku recenicu u smislu da se moze zloupotrebiti. Ja sam vise nego jasno naglasio da nameravam da dokazem apsolutno svoju nevinost, a ta recenica govori o svim ljudima koji se bave internetom, a kojima ako zele da rade ozbiljan posao stvarno ostaje samo da se pokupe i odu iz zemlje ako se ovde nista ne promeni. U mom slucaju sigurno je da necu otici iz zemlje dok se sudjenje ne zavrsi, pa cak i ako se zavrsi nepovoljno po nas dok ne odsluzim ostatak moguce kazne, kao sto je i sigurno da cu sa porodicom napustiti zemlju kad se sve to jednog dana zavrsi. Nek tumaci to ko kako god hoce.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #686
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Vas slucaj je ja mislim mnoge ubacio u duboko razmisljanje o migraciji ( mene takodje )
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #687
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Najtragičnije u vašem slučaju je što je toliko trajao pritvor. I ne kažem to samo zbog vas dvojice već zbog svih nas ovde. Možeš da budeš siguran koliko hoćeš da radiš sve legalno, i da možeš sve da dokažeš pred sudom, a opet može neko da te baci u zatvor na 10 meseci bez ikakve presude. Da imam nekakvu medijsku moć oko ovoga bi podigao najviše buke i to je stvar koja je apsolutno neprihvatljiva.

I ko ne misli o emigriranju, šta sada da misli o legalnom IT poslovanju u Srbiji? Da ste radili preko offshore firme (što bi moglo da bude skroz legalno) verovatno vas ne bi ni našli, a u svakom slučaju bi im bilo teže da dođu do bilo kakvih podataka.

Žao mi je i što nismo uspeli da se organizujemo na ovom i drugim forumima i da istupimo u javnost kao neko udruženje IT profesionalaca, i u najmanju ruku da izdajemo obaveštenja za štampu i da dižemo buku. Možda ne bi vama pomoglo (a možda i bi), ali bi značilo za neki sledeći slučaj da se zna da postoji strukovna organizacija koja se brine o pravima svojih članova.

Ne znam kakve su šanse da tužite državu posle (iskreno se nadam) oslobađajuće presude? Za izgubljeni prihod, pretrpljeni strah i gubitak ugleda (za to bi možda mogli i pojedine medije da tužite?). Verujem da vam je najviše stalo da se sve ovo završi što pre i da zaboravite ali bi možda neka takva odšteta mogla da ublaži nepravdu a i da u neku ruku ojača poziciju naše struke u buduće.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #688
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Oni moraju uzvratiti kontratužbom. Jednostavno neko mora da plati za sve ovo. U ovom slučaju poreski obveznici koji su birali ljude koji se razumiju u internet k'o Mara u krivi k***c
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #689
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Naravno, još ako presuda bude oslobađajuća, tj utvrdi se da nisu kršili zakon
mogu da nagrde državu, na šta i imaju pravo.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 12. 2010.   #690
djorjan
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.12.2010
Poruke: 4
Hvala: 3
0 "Hvala" u 0 poruka
djorjan is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
Tuzilac tek na zavrsnoj reci valjda trazi kaznu, ali po pravilu sto vecu zbog posebnih okolnosti pod kojima je izvrseno krivicno delo koje su po njima uvek izrazito teske. I ja sam nas pravni sistem zamisljao slicno onima u americkim filmovima i serijama, ali nije mi trebalo mnogo da shvatim da je to daleko od te price.
Pre nekog vremena, mislim dve nedelje, gledao sam emisiju "Patrola" na B92 i tu su pričali o jednom, ajde da kažem sličnom slučaju - neka firma u Beogradu, čiji su vlasnici stranci, ali imala je puno zaposlenih i održavala neke kockarske sajtove u svetu, pružala podršku itd. To je očito zasmetalo Lutriji, pa su ih pohapsili ali su oni odmah pušteni da se brane sa slobode i sada teče proces.

Ono zbog čega pišem jeste da na kraju tog priloga - dobro sam to zapamtio - kaže da je, u slučaju da budu proglašeni krivim, kazna za to delo ide do dve godine zatvora. Dakle, ako je to po istom članu, ispada da ste vi već maltene pola te kazne proveli u pritvoru, što samo pokazuje koliko je taj pritvor bio nerazumna odluka od strane suda.

Držite se!
djorjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 20:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:39.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.