DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 02. 2006.   #21
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Thumbs down

i prosto moram da dodam jos nesto..ne mogu da se suzdrzim

JAKO sam razocarana radovima!!!!!!!!

toliko da je ovo moralo da ide u poseban post
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #22
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ja bih rekao da je najkrivlji za lose uradjene zadatke sam profesor. Meni su ovo cini u stilu prosenog srpskog nastavnika koji zadaje zadatke, a ni sam ne zna o cemu se radi.

Mogao je tako da da zadatak da se porede recimo Krstarica i sajt nekog script kiddija.

Meni ovo lici na pojednostavljenu verziju izbora za najbolji srpski sajt, bez odsustva kriterijuma i kategorizacije koja obezbedjuje dovoljan nivo uporedivosti.

Klinci su se potrudili i uglavnom nevesto poredili ono sto su na prvi pogled mogli porediti: usability i sadrzaj, i naravno u dobroj meri promasili.

Trebao je neko prvo da im objasni kako da porede, i na sta da obrate paznju.


Usput, postavio sam info i na ES na http://www.elitesecurity.org/tema/160174. Red je da i oni prokomentarisu.

Poslednja izmena od Pedja : 08. 02. 2006. u 17:46.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao conica
Sa druge strane, ja smatram da se dva foruma mogu uporedjivati, ali samo ako se u pojedinim segmentima analize uzmu u obzir i neke cinjenice i njihov uticaj.
conica, ovde je prica svedana na mnogo nizi nivo tipa: ovaj je lepsi ovaj je ruzniji. Mozda treba preformulisati pitanje.

Znas, cesto me pitaju "zasto se ne reklamirate?". Pretpostavljam da znas koji je odgovor, da ne gusim vise.

Mozda gresim, ali ja bih ovakve radove vratio na doradu. Ne mora 35 strana, moze i 2, ali kvalitetnije od ovoga. Cak i da postavimo pricu o "takmicenju", mada mislim da sam pokazao da ne zelim takmicenje, ako nista drugo bar zbog onog google search - ne znam ni jedan forum koji omogucava pretrazivanje tema na "suparnickim" forumima, mogu da kazem da ja ne kapiram ostale kao suparnicke i na ovo pitanje DPT vs XXX treba gledati kao na kvalitativno a ne takmicarsko pitanje.

Znas, meni je bez veze da neko kaze da je DPT bolji zato sto je "lepsi". Ja onda to smatram kao promasaj. Ili da kaze da je ES bolji zato sto ima tema "od igle do lokomotive". Ili da je "DZ" bolja jer je pronasao 300 rezultata za query "Makro fotografija".

Treba se postaviti objektivno pa se za svaki forum postaviti u ulogu onoga koji je ciljna grupa. Zatim odgovoriti na pitanja, iz perspektive takvog coveka:

- da li mogu da nadjem ono sto me interesuje
- da li mogu da kvalitet foruma doprinosi mom znanju
- da li mogu da doprinesem kvalitetu foruma
- da li je kvalitet diskusija (i tehnicki i stilski i svaki drugi) primeren mojim shvatanjima
- usability (tu spadaju sve te price o bojama, menijima, layout, rasporedu informacija...)
- kakva je atmosfera na forumu
- da li osecam forum kao svoj i da li se osecam kao sastavni deo foruma.

I sve to iz ugla posetioca koji je ciljna grupa takvog foruma. Onda mozemo da uporedjujemo i DPT sa B92, i forum RTS sa SerbianCafe ....

Znaci, ovako subjektivno pitanje, jednostavnom analizom moze da postane koliko-toliko objektivno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Usput Pedja, tamo ti je vec obrisana tema

BTW, i takvi potezi uticu na odluku koji je forum bolji / losiji? Mislim, sta bi se desilo da je ostala ta poruka? Javilo bi se 200 ljudi sa ES koji bi napisali da je "ES zakon" - prava idila. Znas ono: "pticice svrkucu, zeka skace po livadi, ES je zakon, a sunce miluje kosu decici koja radosno trckaraju po dvoristu..."

Ili oni misle da su toliko bolji da je ovo samo nacin besplatnog reklamiranja kod njih... (mislim da im citam misli)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 08. 02. 2006. u 18:03.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #25
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Usput Pedja, tamo ti je vec obrisana tema
He, pa tamo se bave samo ozbiljnim temama
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #26
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Pobogu broker, kud ga stavi u MZ !!!
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #27
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Pogledao sam rad br. 5 koje se kao smatra boljim, ostale nisam smio da otvaram posle istog. Neprofesionalno, nepismeno i na kraju krajeva ispod ionako niskog akademskog načini pisanja radova ovakvog tipa.
Mislim da je nK izvadio suštinu sa svojim komentarom:

Citat:
Uglavnom sam stekao utisak da je za pripremu izlaganja od 10 minuta uloženo manje od 10 minuta pripreme.
Dalje ne bih da komentarišem. Što se tiče same postavke pitanja, mislim da je dosta nedorečeno. Koji je forum bolji, po kojim kriterijumima, šta je u stvari cilj, iz koje perspektive se gleda (npr. aktivnog člana komune, redovnog posjetioca, slučajnog prolaznika ili posjetioca koji je tek došao po određenu informaciju i nema ga sledeći put dok mu nešto ne zafali, itd.). To je isto ko kad pitaš koja je žena bolja, ili auto ili nešto treće... mnogo faktora u igri. S tog aspekta mislim da su forumi dosta nezgodni za komparacija i da treba jasno definisati kriterijume i finalni cilj.

Dalje mislim da upoređivanje ES-a i DPT-a nema nikakvog smisla. Postoji taj faktor međusobnog nadopunjavanja, moguće je možda uporediti sadržaj za Internet kategorije u okviru ES-a sa DPT-om, ali to nema mnogo smisla pošto je jezgro najkvalitetnijeg sadržaja u 80% slučejeva kreirano od strane istih ljudi

Uopšte rečeno, upoređivati informacioni megapolis (koji sadrži sve elemente jednog velikog grada) sa cyber jazbinom gdje se okuplja gotovo isključivo prekaljena ekipa nema pretjeranog smisla.. :-) Sem dobre zabave.

Poslednja izmena od mungos : 08. 02. 2006. u 18:30.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #28
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Usput Pedja, tamo ti je vec obrisana tema
Nije jos uvek, samo je premestena.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #29
chole
član
Certified
 
Avatar chole
 
Datum učlanjenja: 12.10.2005
Lokacija: Subotica
Poruke: 68
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
chole is on a distinguished road
Default

Slazem sa sa ranije pomenutim zamerkama u vezi studentskih radova. To sto ste videli su samo stavke a studenti su morali opsirnije da argumentuju ono sto su izneli. Ovo je bio samo jedan od tri obavezna zadatka. Posto ovaj zadatak donosi najmanje poena studenti se i nisu trudili oko ovog rada.

Ja licno znam odgovor koji forum je bolji za mene.

Na dlanu i ostali sajtovi nisu bili predlozeni jer u to vreme jos nisu bili aktivni (ispravite me ako gresim ).

Ova tema i nije bila pokusaj da bilo sta izmenim na ovom odlicnom forumu vec da iznesem vidjena jedne grupacije korisnika ovog foruma.

Posto su studenti u isto vreme imali tezi seminarski rad da iz predmeta Animacije normalno je da su najvise trazili tutorijale za 3dmax.

Jos jednom kazem, to su bile samo kratke crte a studenti su morali opsirnije da obrazloze sve sto su napisali.

Poenta ovog seminarskog rada je bila da se studenti oslobode treme prilikom nastupa pred vecom publikom. Radovi su predstavljeni uz pomoc video bima i pred troclanom komisijom i kolegama. Mogu Vam reci da nakon tri izlaganja student stice neku vrstu rutine i gubi strah koji bi mogao da ima na nekom javnom nastupu.

Nakon izlaganja razvila se zestoka diskusija.

DPT treba da nastavi ovako kako je i krenuo.

Pozdrav
__________________
www.prowebing.com - web programiranje i dizajn

www.vts.su.ac.yu - Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica
chole je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #30
chole
član
Certified
 
Avatar chole
 
Datum učlanjenja: 12.10.2005
Lokacija: Subotica
Poruke: 68
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
chole is on a distinguished road
Default

BTW, radovi nisu vise na netu zbog zahteva jednog od studenata da se skolne sa neta.

Pozdrav za Pedju koji zna sta je pravi srpski profesor.
__________________
www.prowebing.com - web programiranje i dizajn

www.vts.su.ac.yu - Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica
chole je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DevProTalk Twitter bluesman Web aplikacije, web servisi i software 13 31. 10. 2009. 10:40
DevProTalk T-shirts bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 27 18. 03. 2008. 00:11
DevProTalk majice nixa Opušteno 214 12. 10. 2007. 16:04
Je l' to EliteSecurity opet puko? Pedja Opušteno 7 29. 11. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.