DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 02. 2006.   #61
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dodao bih samo, između "dođeš, pročitaš sve nove teme (sa guštom)" i "odeš" još jedan deo "napišeš svoje mišljenje ako smatraš da imaš šta pametno da dodaš" da ne bude ja je "read only" forum.

Meni se sviđa što dolazi sve više studenata, to su sve momci koji studiraju IT-based fakultete ili bar smerove. Uskoro ćemo čitati njih a mi ćemo biti "blejači"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #62
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

@nixa:

Nisi mi odgovorio, sta se dobilo dovoljenjem EXPERT-a na komunikacije?
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #63
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Sam si rekao da je dosta ljudi sa Es-a doslo ovde, cak si i ti kao osnivac DPT bio moderator dosta dugo na ES-u. Na ovo sam mislio kada sam rekao razvodnjavanje. jednostavno kada imas ljude koji pisu na dva foruma i usput od njih ocekujes kvalitet i kvantitet u tome onda je to trosenje ljudskih resursa koji su , slozices se, osnovni resurs svakog foruma.
Odgovoriću samo na ovaj deo,verujem da će Goran da odgovori na ostali deo tvog odgovora.

I ja kao jedan od osnivača DPT-a sam bio mod na ES-u.I iz istog razloga smo otišli sa ES-a.Tamo nije ko da sluša naše predloge za nerazvodnjavanje ljudskih resursa.Stella ti si došao na ES mnogo kasnije i mnogo stvari se izdešavalo pre nego što si i znao za ES, tako da ne vidim tebe kao kompententog sagovornika u tome zašto je sve ovde tako,i zašto ljudi idu sa ES-a.

Ovo je ko što naš kolega reče ovo je tema koja nema kraja prepucavanju .. tako da ću da ostavim dalje odgovore... vidim da je pointless ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #64
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

hebote, covek od podneva ne dodje na forum i vi ladno spucate 7 strana ni na sta :P koji ste frikovi, sunce vam... jel radi bre neko nesto u ovoj zemlji?!
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #65
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

E, da ne bude da samo mlatim u prazno, da mlatnem koju i akonto ove teme:

Ne kapiram sto ste se sad primili na ES vs. DPT, a tako smo lepo kulirali sve ovo vreme...

Ne zaboravite jednu cinjenicu. ES i DPT su dva potpuno razlicita zivotna ciklusa jednog "proizvoda". DPT je ono sto je ES bio 2001., sacica profi likova koji se medjusobno znaju (sto uzivo, sto preko neta).

To je upravo DPT sad. Ventil za jednu ekipu. Ovde nema ni pravilnika, ni nekog lockovanja, svaka tema ide u offtopic, i nikom to ne smeta... Ali zivo me zanima da li bi tako bilo da sad DPT ima 30.000 clanova i bar 30% od toga da su bolidi koji postavljaju teme "POMOOOOOOOOOC!!!!! KAKO DA <upisati_po_zelji>"...

Tako da... opet babe i zabe... dokle samo pitam se
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #66
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Sam si rekao da je dosta ljudi sa Es-a doslo ovde, cak si i ti kao osnivac DPT bio moderator dosta dugo na ES-u. Na ovo sam mislio kada sam rekao razvodnjavanje. jednostavno kada imas ljude koji pisu na dva foruma i usput od njih ocekujes kvalitet i kvantitet u tome onda je to trosenje ljudskih resursa koji su , slozices se, osnovni resurs svakog foruma.
Vidi, ja mislim da je vece rasipanje resursa citanje ili samo listanje 2000 beskorisnih tema.

Znao sam da ces ovo:
Citat:
Eto, znaci glavni razlog je taj. Nevidim zasto je tebi recimo to smetalo? decko je moderator nekog foruma, taj forum nema veze sa tvojim interesovanjima, tako da neshvatam sta je tu bio problem. Ako i sam kazes da te interesuju usko strucne teme nevidim zasto je bio problem da ostanes mod i uredjujes forume koje te interesuju bez da se obazires na gazdu i ljude koji nemaju veze sa tvojim forumima tj. forumima koji su predmet tvog profi interesovanja.
da izvuces iz konteksta.

smeta mi posto decko nema pojma (to nije greh po defaultu, ali je greh ako takav postane moderator, zamisli da dovedem ja svog sina da postane profesor na univerzitetu) i 100% njegovih postova je off topic i nema veze sa onim sto radi. I smeta mi da me prozivaju, odnosno da me stave u isti kos sa njim kada klinci prepricavaju "es moderatori su neznalice", i sprdaju se na racun moderatora. Ja sam imao prilike da pricam sa mnogima, jer sam bio u takvoj situaciji... vecina studenata su govorili "nije valjda da ides na ES - tamo su moderatori slepci". Sorry, ako tebu ne smeta, meni smeta da me neko zove slepac zbog par klinaca koji su zasluzili titulu zato sto su "dobri momci" a nemaju pojma ni koja tema treba da se premesti u koji forum jer i ne razumeju o cemu se govori.

Ja nisam zbog toga otisao, zaviri u es_mods, tamo je mesecima izlagano sta mi se ne svidja i zbog cega cu da odem, sto sam na kraju i ucinio (naravno, ako nije obrisao, po obicaju).

Da ne bude da te prozivam, kukas na mali broj tema na nekim forumuma, koliko se secam - ti si trazio da se otvore ti forumi? Zasto sada ne pises u njima?

Ali, hajde... ne zelim da upropastim na kraju jedan od najlepsih dana u mom zivotu.

Have fun
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #67
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Off Topic:
Citat:
Ali, hajde... ne zelim da upropastim na kraju jedan od najlepsih dana u mom zivotu.
Ne, nego ne dozvoli da ti upropaste jedan od najlepsih dana u tvom zivotu Zvuci malo optimisticnije
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #68
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Neću više od ovoga: gde je kome bolje - to je subjektivna stvar. Ja sam tamo gde mi je bolje, tamo gde sam smoren - ne idem. Ne postoji ništa više ni manje od onoga... a ova priča me interesuje samo zbog tendencioznih interpretacija, to što neko misli da je bolje ovde, tamo, onamo... to je samo njegova stvar i ne treba oko toga polemisati.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #69
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
Ali zivo me zanima da li bi tako bilo da sad DPT ima 30.000 clanova i bar 30% od toga da su bolidi koji postavljaju teme "POMOOOOOOOOOC!!!!! KAKO DA <upisati_po_zelji>"...
Vidi Boccio, licno sam bio mod advocacy foruma na es-u, pravila su bila striktna (mislim da su tamo i dan danas). Dok sam mogao da aktivno moderisem, svaki post suprotno pravilniku je jednostavno bio brisan. Kada mi se smucilo (sundance vs. axez anyone), dao sam otkaz na moderaciju.

NA ES::PHP forumu, postoje takodje pravila, FAQ (koji je uzgred moja malenkost postavila) gde se mogu naci odgovori na 90% pocetnickih pitanja. Dok sam bio mod tamo, trudio sam se da pitanja koja nisu u skladu sa pravilnikom cistim. Vrlo brzo sam izgubio entuzijazam, jer sam tamo bio mod sa jos 5 moderatora od kojih veci deo nije radio nista, tj. jedina aktivnost se svodila na prosera*nje po esmods forumu. Neki od tih modova nisu ucitali ES u browser 2 godine. Secas se i sam, zajedno smo raspravljali na ICQ-u sta da radimo sa porukama i sl. kada si i ti postao mod. Da li i dan danas moderises php forum sa istim entuzijazmom kao i onda kada si poceo ? Ne verujem.

To je jedan od velikih problema ES-a, jednostavno mali broj modova radi svoj posao, a niko ih ne postavlja po zaslugama.

Uzgred, neko je primetio SitePoint-ov PHP forum, mislim da je on odlican primer kako se pocetnici usmere na jedan deo foruma, a napredniji korisnici na drugi. Nesto slicno smo pokusali (ideja je bila moja) da napravimo na ES-u sa "Advanced PHP" forumom, ali izgleda da ipak nismo uspeli.

Inace, jos jednom, ja sam aktivni clan ES-a (ne preterano doduse), nemam nista protiv ES-a, naprotiv.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2006.   #70
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Ja sam imao prilike da pricam sa mnogima, jer sam bio u takvoj situaciji... vecina studenata su govorili "nije valjda da ides na ES - tamo su moderatori slepci". Sorry, ako tebu ne smeta, meni smeta da me neko zove slepac zbog par klinaca koji su zasluzili titulu zato sto su "dobri momci" a nemaju pojma ni koja tema treba da se premesti u koji forum jer i ne razumeju o cemu se govori.
Khm khm...ono sto meni smeta je sto previse ljudi slusaju i gledaju oko sebe, bar u ovom komkretnom slucaju. Mislim zaista treba da budes nesiguran u svoje sposobnosti pa da te pogadjaju takve stvari.

Citat:
Ja nisam zbog toga otisao, zaviri u es_mods, tamo je mesecima izlagano sta mi se ne svidja i zbog cega cu da odem, sto sam na kraju i ucinio (naravno, ako nije obrisao, po obicaju).
Znam ja zasto si otisao, cak mogu da primetim da ti je pamcenje vrlo kratkog veka posto sam licno ucestvovao, vrlo aktivno, u tim diskusijama.

Citat:
Da ne bude da te prozivam, kukas na mali broj tema na nekim forumuma, koliko se secam - ti si trazio da se otvore ti forumi? Zasto sada ne pises u njima?
Naravno, ja sam ne trazio, ja zam predlozio da se otvori takav forum. Ti si prihvatio. Nego, ja sam moderaciju na tom forumu napustio usled nemanja vremena a koliko sam za to malo vremena uradio dovoljno govori cinjenica da je na tom forumu otvoreno samo nekoliko tema od mog odlaska sa liste moderatora.
Posto vidim da se nixa nesto hvali kako je doveo experta na moje mesto interesuje me sta je taj expert uradio na tom forumu. Niko gan ije vukao za usi da bude mod.

p.s. sorry ako sam ti upropastio dan, nije mi bila namera.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DevProTalk Twitter bluesman Web aplikacije, web servisi i software 13 31. 10. 2009. 10:40
DevProTalk T-shirts bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 27 18. 03. 2008. 00:11
DevProTalk majice nixa Opušteno 214 12. 10. 2007. 16:04
Je l' to EliteSecurity opet puko? Pedja Opušteno 7 29. 11. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.