DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 06. 2008.   #21
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

@Ilija
Pa naravno da iPhone nije telefon. On je enterprise class mobile computing platform.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 10. 06. 2008.   #22
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao X3mE Pogledajte poruku
To je važilo za stari, novi ne daju u ruke dok ne staviš potpis. Tako sam barem pročitao, lično se nisam uverio u to, i ne mogu, jer još nije počela prodaja.
Znaci, ako zeni hocu da ga kupim na poklon, ne mogu? ...umm, nisam ni ja proverio, nije jos u prodaji, ali cisto sumnjam da je tako.
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio

Poslednja izmena od Denis_Radenkovic : 10. 06. 2008. u 15:58.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #23
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Ajde da se slоžim sa svim ostalim, ali mislim za ovo... Koja je to zaštita u IT i mobilnoj industriji potrajala duže od par meseci?
Kad prikupe dovoljno para od ugovora sa operaterima i požele da ga veći broj ljudi kupi - naravno da će i Džobs popustiti.

Slažem se i ja da će ovako samo u početku biti.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #24
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

J*ga ... tek sad videh i ovo
Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
I vi u tome samo vidite još jedan jebeni telefon koji poredite sa nekim tamo HTC-om ili Nokijom? Ti isti telefoni sa kojima poredite ovaj uređaj neće u skorije vreme biti nešto što većina "decision makera starih između 25 i 40 godina sa primanjima većim od $100K godišnje" uvek nosi sa sobom.
Jedini "decision makeri" koji ce furati ovaj fon su oni sto vole da svoje velike autice parkiraju duz ulice Strahinjica Bana i njima slicni. Decision makeri koje ja poznajem ovo i ovo ne bi menjali nizasta na svetu
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 10. 06. 2008.   #25
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Denis_Radenkovic Pogledajte poruku
Znaci, ako ja zeni hocu da ga kupim na poklon, ne mogu? ...umm, nisam ni ja proverio, nije jos u prodaji, ali cisto sumnjam da je tako.
Ja ne pišem dok prethodno ne proverim

Citat:
The price will be the same all over the world - $199 for the 8GB version and $299 for the 16GB version. The 16GB variety will be offered in another color choice too - pearl white. We bet you've guessed it that there's no way that these prices are SIM-free - you will most probably have to enter into a long-term pricey contract with one of the approved carriers in order to get it.
GSMArena.com


Citat:
It will be using all AT&T's standard voice and data plans, which means $30 for unlimited 3G data for consumers, $45 for business users, on top of voice. Also, no in-home activation for iPhone 3G—it does require a two-year contract, and it will have to be activated in store (at AT&T or Apple Store), which takes 10-12 minutes, meaning that first day line is going to SUCK. And you will have to camp out, since there won't be any online ordering at launch
Gizmodo.com

Citat:
Najviše iznenađuje cijena, s obzirom da jecijena prvog iPhone-a bila 499 odnosno 599$ za 3G iPhone cijene su višestruko manje odnosno 199$ za 8 GB verziju odnsono 299$ za 16 GB verziju. Prodaja u prvom krugu od 70 zemalja diljem svijeta bi trebala početi 11 srpnja, ali vas moram razočarati.
Izgleda se ukida dosadašnja praksa aktivacije preko iTunes Store-a, odnosno aktivacija će biti dio kupnje tako da će se razočarati svi koji su ga imali namjeru kupiti u Americi kad krene u prodaju. Također kako vidim nema više onlie kupovine nego samo putem službenih Store-ova ( bilo Apple, bilo AT&T odnosno lokalnih operatera u ostalim zemljama).
MacKorisnik.com



Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Jedini "decision makeri" koji ce furati ovaj fon su oni sto vole da svoje velike autice parkiraju duz ulice Strahinjica Bana i njima slicni. Decision makeri koje ja poznajem ovo i ovo ne bi menjali nizasta na svetu
Amin
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.

Poslednja izmena od X3mE : 10. 06. 2008. u 16:06.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #26
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Nebih sad da trolujem, pričam samo o svom utisku: Nakon što sam imao 2 pda sa touch screen-om i gomilom "advanced" mogućnosti, lijepo sam se opet vratio na dobri-stari telefon (nokia e51).

Kad sam ukapirao da naokolo teglim skupu ciglu koja mi služi za 95% telefoniranja, dok ostatak otpada na sms-ove i surfovanje po netu u trenucima dosade, zaključak se sam nametnuo. Dobra stara sveska mi je i dalje najbolji organizator obaveza, a kurčenje (tj. coolness effect ) mi nije nešto bitno.

Da ne pominjem i to što skup i osjetljiv (i fancy) uređaj na kraju stvori situaciju u kojoj izgleda kao da je on kupio tebe a ne obrnuto...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #27
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Dinke, ne preteruj... zato ima touchscreen (valjda se tako zove) ... gde god ti prstom ono leti, djuska, igra... dobro, moraš uvek pri ruci da imaš neku tečnost za čišćenje prozora, ali može da posluži i onda za šoferšajbne iz kola...
Mrzelo me da pravim video, al da vidis kako brate fercera touch screen na mom Dell-u (Axim x50v PDA, WM5) koji je star jedno 4 godine. Ne secam se kada sam poslednji put koristio olovcicu, iGo konfigurisem bez problema tokom voznje. I da, podrzava poslednji krik tehnologije, copy/cut/paste.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #28
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
J*ga ... tek sad videh i ovo

Jedini "decision makeri" koji ce furati ovaj fon su oni sto vole da svoje velike autice parkiraju duz ulice Strahinjica Bana i njima slicni. Decision makeri koje ja poznajem ovo i ovo ne bi menjali nizasta na svetu
Juče sam naleteo na sličnu frazu u marketing kitu jednog jačeg sajta pa ko rekoh da je iskoristim. Zato navodnici...

Ono što sam hteo da kažem da je iPhone popularan uređaj, ostaće takav i privlači ljude koji imaju novca. Ako imaš nešto da prodaš tim ljudima iPhone uopšte nije zanemarljiv kao platforma. Ti ljudi imaju para i spremni su da ih potroše. Što kaže Guy Kawasaki - to je tvoj novac u njihovim džepovima. Uzmi ili ostavi...

Da budem iskren, ostali telefoni su đubre kao platforma i na njima ne bih nikada ništa razvijao. Premalen udeo na tržištu po modelu, uređaji koji su napravljeni da rade sve i svašta, a ni po čemu se ne ističu itd. Java? Nema sile. Kao developeru iPhone mi je mnogo privlačniji od stvari koje drugi proizvođači trenutno nude, a ponajviše mi se sviđa ekran.

I što je najlepše - meni iPhone već danas zarađuje pare (overi naslovnu). Plus imam još par ideja za iPhone bazirane proizvode koji bi mogli jako lepo da se prodaju. Vi vidite telefon, ja priliku da se napravi nešto dobro i zaradi lep novac.

Još sad samo da dođem do nekog vremena pa da se bacimo na te projekte. Jel neko zainteresovan za posao? iPhone startup! Dobiješ SLR kad nas kupi Google!

Poslednja izmena od Ilija Studen : 10. 06. 2008. u 16:52.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #29
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Plus imam još par ideja za iPhone bazirane proizvode koji bi mogli jako lepo da se prodaju. Vi vidite telefon, ja priliku da se napravi nešto dobro i zaradi lep novac.
Treba ustanoviti ko iz kog ugla gleda na telefon, pardon uređaj. Dakle ovde se govori o upotrebljivosti uređaja za korisnika, a ti gledaš na to kao platformu za razvoj, što sam i ja napomenuo, pošto je ovo, jel te, DevProTalk forum. Mislim, sve je to OK, samo treba razdvojiti babe i žabe.

I meni su bezveze i nejasne socijalne mreže tipa facebook ali ih koristim da bi ih razumeo i kasnije eventualno iskoristio potencijal koji imaju za razvoj aplikacija, promociju proizvoda i usluga i sl.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 06. 2008.   #30
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 15.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Da budem iskren, ostali telefoni su đubre kao platforma i na njima ne bih nikada ništa razvijao. Premalen udeo na tržištu po modelu, uređaji koji su napravljeni da rade sve i svašta, a ni po čemu se ne ističu itd. Java? Nema sile.
Symbian? Windows Mobile? (Uskoro) Android?

Ne bih rekao da bi morao da razvijaš bilo šta model-specific za njih.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" X3mE za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Flash za iPhone nixa Flash 9 04. 11. 2009. 11:43
iPhone i ZYB nixa Opušteno 3 19. 08. 2008. 17:32
iPhone peticija kron Opušteno 24 24. 07. 2008. 16:01
iphone bla cvele Opušteno 12 28. 11. 2007. 09:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.