DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 05. 2009.   #21
Vladica Savić
novi član
 
Avatar Vladica Savić
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Leskovac/Nis
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Vladica Savić is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Vladica Savić Pošaljite poruku preko MSN za Vladica Savić Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladica Savić
Default

Da odgovorim i ja sad posto sam video ovu temu, a ja sam radio sajt klime.rs

Dakle ovako:
Na ovo bih odgovorio da nije radjena nikakva kradja baze sa servera kako @gacesai navodi, vec kako je copy/paste podataka koje niko ne moze da izmislja, to bi bilo kao kad bi neko za mobilne telefone na jednom sajtu za specifikaciju stavio za mobilni Nokia 6300 recimo da ima 2 mega piksela kameru, a na drugom da neko ne moze da stavi istu informaciju, zato sto je neko treci na svom sajtu stavio istu, a ne jer to tako i jeste...

...a sto se funkcionalnosti tice pozadinski kod kao i sama struktura baza i ostalo gore navedeno nema nikakve veze sa sajtom koji je @gacesai naveo, jedino "preuzeto" je deo za izgled tabela, ukoliko smatras da je to "ilegalno kopiranje celog sajta" zbog koje si podigao celu ovu guzvu...
Vladica Savić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #22
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao Vladica Savić Pogledajte poruku
zbog koje si podigao celu ovu guzvu...
Zemljak, pre bih rekao da ti je napravio dobar marketing a ne guzvu
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #23
Vladica Savić
novi član
 
Avatar Vladica Savić
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Leskovac/Nis
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Vladica Savić is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Vladica Savić Pošaljite poruku preko MSN za Vladica Savić Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladica Savić
Default

Nije stvar u marketingu, stvar je u nerazumevanju.
Vladica Savić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #24
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Citat:
jedino "preuzeto" je deo za izgled tabela
Upravo je taj deo i problematican. Nisu problem specifikacije jel one su iste i moraju svuda da budu iste, problem je struktura podataka. Ti si iskopirao SVE sto je on napravio po odredjenom redu sto se smatra bazom podataka. Kopiranje baze podataka nije dozvoljeno.
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #25
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Ovde su u pitanju 2 krađe, krađa grafičkog rešenja (dizajna) i krađa baze podataka. Nema tu šta da se ne razume. Piše sve lepo u Zakonu o autorskom i srodnim pravima.
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja mislim da su njih dvojica u talu (čak je možda i multiple personality case ) i samo prave sebi reklamu
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #27
Veki
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Veki
 
Datum učlanjenja: 26.06.2007
Poruke: 27
Hvala: 15
7 "Hvala" u 3 poruka
Veki is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja mislim da su njih dvojica u talu (čak je možda i multiple personality case ) i samo prave sebi reklamu
da ne znam Gaćešu (čoveka iza klimauredjaji.com) ovo bi bilo skroz kul )

no ceo ovaj slučaj jeste pravi primer seljačke rabote u državi Sorbaji. I pokazuje kako sad svi mi ovde (koji imamo nekakve sajtove, blogove) treba da idemo u Autorsku agenciju i deponujemo dizajn i šta ti ja znam, jer svuda vređaju klinci iz kraja koji su pametni da uarde copy-paste. A fora je što je vlasnik domena klime.rs čovek koji zna o čemu se radi (koga mrzi da ide na whois evo i screenshota). to je najveća tragedija.

Evo moj primer na onoj temi o astma.rs na ovom forumu, gde je više nego očigledno da sam maznuo pozadinu sajta. lepo sam rekao: lopov sam brale, volim da kradem posebno kad mi to skraćuje vreme. ako mi se jave naravno da ću priznati krađu i da ću skloniti background.

no ovde je slučaj da Srbin od Srbina krade i ako ništa drugo (pored toga što je Gaćeša išao od radnje do radnje i molio za podatke, specifikaciju i ostalo i ručno ih ubacivao u bazu. čovek ima dil sa proizvođačima i radnjama) ovo je čista krađa dizajna. jer dizajn = html.

u srbiji je malo stvari koji dobro rade na netu (svi se ovde žalimo oko toga), i kakvi god bili naši web projekti, startupovi, blogovi.. potrebno je da razvijamo dobru klimu i fer plej u zajednici. ovakvi gestovi i komentari ljudi (ne blusman, nego neki drugi ljuidi na nekim drugim forumima) su očiti primer da je i na webu gomila i masa bezveznjakovića.

P.S. gledajte me danas na TV Avala u 18:30 u emisiji "Slatka moja" gde gostujem kao autor sajta "Astma. Pobedi je!"
__________________
Astma. Pobedi je! | Trčanje.rs | Lekino brdo | Moj CV
Veki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ti misliš da je olakšavajuća okolnost ako kradeš od ne-srbina? Ako krade od amera - država plati odštetu milion dolara i dobije order narodnog heroja, a ako srbin od srbina krade onda će crkva da baci anatemu na lopova?

Šalim se, moram priznati da sam sada prilično opušten povodom toga, nekada sam se i ja strašno nervirao kada vidim svoj kod na tuđem sajtu, još su nudili na "download" i predstavljali se kao autori (a pri tom zaborave da promene u kodu moje ime i copyright). Pa kada im skrenem pažnju, počne priča "šta hoćeš siso, na internetu je sve besplatno".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #29
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Off Topic: Ja tek sada video da se na tim sajtovima nista ne prodaje :P
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2009.   #30
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Tacno je da baza podataka jeste zasticena iako sami podaci nisu.

Odokativno, na osnovu mog iskustva - za ovakvu povredu autorskih prava sud bi dosudio kaznu u iznosu petostrukih troskova kreiranja takve baze + petostruki iznos troskova kreiranja dizajna + dusevni bol. Dusevni bol u severnoj srpskoj pokrajini stroze dosudjuju pa bi bio preko 1000 e a na jugu Srbije su sudije blage - pa za dusevni bol oko 300 - 400 e.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 18:06
APR sajt i prelazak na RS McKracken e-Business 8 09. 09. 2008. 20:03
Defaceovan mi je sajt ljtruba Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 24. 03. 2008. 14:01
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 11:37
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 12:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.