DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 10. 2007.   #1
Miloš Lalić
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2006
Lokacija: Barcelona
Poruke: 29
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
Miloš Lalić is on a distinguished road
Lightbulb Administrator za dedicated server

Iskoristiću ovu ThePlanet-ovu double down promociju da uzmem novi decicated server: Intel Dual Xeon 3.2GHz HT, 2 x 250GB SATA + RAID, 2500 GB transfera, a dupliraću memoriju sa 2 na 4 GB. Sve to ispada 364$ ~ 257€ što mi deluje (relativno) povoljno. Ono što mi još treba je administrator koji će da incijalno sigurno i efikasno podesi server, održava tu konfiguraciju, radi upgrade i uskače ukoliko nešto pođe naopako. Poželjan je i monitoring i savetovanje oko "sumnjivog" korišćenja resursa/predlozi optimizacije. Da li ste koristili možda ThePlanet-ov Enhanced Support ili neke od firmi koje se po njihovim forumima javljaju nudeći ove usluge (naleteo sam na http://www.platinumservermanagement.com/ ~29$ mesečno i http://www.totalserversolutions.com/ ~75$ mesečno) ili možda imate "lokalne" stručnjake koji to rade za vas?
__________________
putovanja.info
Miloš Lalić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 10. 2007.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

ja se ne bih igrao sa theplanetom , znam dvojcu koji su imali ozbiljnih problema sa njima.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 10. 2007.   #3
Miloš Lalić
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2006
Lokacija: Barcelona
Poruke: 29
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
Miloš Lalić is on a distinguished road
Default

Do sada sam koristio ev1 a oni su sad pod planetom... Bio je problem "samo jednom" kada im pola data centra nije radilo par sati, sreća pa je to bio vikend i noć čini mi se pa nisam imao (posebnih) negativnih posledica ali to je bio baš veliki izuzetak.
__________________
putovanja.info
Miloš Lalić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 10. 2007.   #4
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

i to je bilo bas 11. septembra 2006, zeznuli su firewall, pa su im se telefoni usijali od pitanja "jeste li zivi, jel vas nije Alkaida digla u vazduh"

ja sam imao lepa iskustva sa EV1, tehnicka podrska im je besplatna, i radi bukvalno 24h.

jedino sto su preskupi... zato sam ih napustio.
i sto nemaju debian servere

cak i sa tim popustom su skupi.
ja imam opterona 1218 sa 4gb rama na hetzner.de za 150e [mada su mi skinuli 125e, mozda neki popust]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 10. 2007.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nasi klijenti imaju 10-tak servera tamo, jedini (veliki) problem je izbio kad su "zakljucili" da nas klijent salje spam (sto nije bilo tacno, radilo se o sasvim legalnim mailovima registrovanim korisnicima), i onda su blokirali servere na ruterima (sav saobracaj), i posle intrvencije su to iskljucili, ali nisu dobro podesili firewall, pa sam se jos nedelju dana jurio sa njima da otvore sve portove kako treba...

Support je dobar, dok god nije neki komplikovan problem, a onda moras da cimas 2nd level of support i da trazis da te usmere na nekog ko zna, pa da sa njim direktno "pregovaras", a to sve traje neko vreme... mada to je tako svugde..

znaci generalno ok su, samo su malo skuplji...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 10. 2007.   #6
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Ako imas 1-2 servera, ti jednostavno ne postojis na Planetu. Support nece cesto ni resava neke probleme. EV1 je bio totalno drugaciji. Cisto kao najbanalniji problem koji sam ja imao sa njima je da su me 2x gasili jer su mislili da nisam platio!!!
Moj razgovor sa supportom prvi put:
ja) izgasili ste mi server jer nisam platio, a ja imam izvestaj da jesam
sup) nismo, server ti radi, samo da proverim: da, placeno je
ja) kako niste kad ne radi, proveri. A na sajtu pise da nisam platio.
sup) Ali ti si platio i server ti radi
ja) proveri
sup) hmm, da, gospodine, vi nista platili server, zato je ugasen.
ja) *%*@#%$#, proveri ponovo
sup) gospodine idite na online support, oni ce vam rese problem

na online chatu je tip posle 1h razgovora!!!, konacno nasao informaciju da sam platio i aktivirali su mi server posle vise od 3.5h

Kad su ga 2. put gasili, trebalo mi je isto tako vise sati da se nabedim da sam platio


Drugi banalan problem koji sam imao, je da nisu hteli da mi dozvole da zadrzim istu IP adresu iako sam uzeo server u istom data centru. Kao, nemaju tehnickih uslova za tako nesto (ev1 je mogao, i server sam imao u datacentru koji je pripadao ev1 pre spajanja). A da naglasim, support mi je rekao da mogu da zadrzim IP, posle toga sam narucio server i rekli su mi da ne mogu da zadrzim, onda sam zvao i rekli su mi da mogu, a onda su mi dali server i nisam zadrzao IP. I da, rekli su mi da mo NIKO nije rekao da mogu da zadrzim IP. Imao sam logove... posle toga je bilo: sorry sir, it was mistake.

....

Cisto da naglasim, da su ovo bili mali problemi. I da nisam jedini koji je imao probleme sa njima.

btw, dok rade, rade odlicno. I dobri su samo ako imas malo veci broj servera, tad pocinju da te primecuju.
Sad sam presao na Interserver, cak imaju oko 40ms bolji ICMP odziv od planeta.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #7
Miloš Lalić
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2006
Lokacija: Barcelona
Poruke: 29
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
Miloš Lalić is on a distinguished road
Default

Uzeo sam ipak planet (samo kentsfield quad core umesto dual xeona i to za manje pare) pa ćemo videti već... Pre-sale je bio veoma ljubazan i sve je objasnio što je trebalo (chat je trajao preko 3 sata), valjda će se tako i nastaviti.

Nego, da se vratim na temu koja je administrator. Mislim da bi mi ipak više odgovarao neki admin iz Beograda pa bih bio zahvalan ako biste mi preporučili nekoga!
__________________
putovanja.info
Miloš Lalić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2007.   #8
hex
[ES]Boki
Na probnom radu
 
Avatar hex
 
Datum učlanjenja: 26.10.2007
Lokacija: BG
Poruke: 24
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
hex is on a distinguished road
Default

linux ili windows ?
hex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2007.   #9
papasfritas
slave to port 5060
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 30.10.2007
Lokacija: NBG
Poruke: 15
Hvala: 0
4 "Hvala" u 3 poruka
papasfritas is on a distinguished road
Default

hmm ni ja ne bih preporučio ThePlanet, ali sad je već kasno
Nego da ti ponudim ako ti treba nešto, radim i windows i linux, imam puno iskustva sa dedicated serverima u americi.
papasfritas je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
dedicated server na Atomu ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 13. 09. 2010. 20:54
Preporuka za UK dedicated server? teknoledge Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 24. 11. 2008. 16:17
Potreban server administrator (honorarno) MorenoArdohain Poslovne ponude i zapošljavanje 0 10. 12. 2007. 15:30
Dedicated server - preporuke robi-bobi Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 48 26. 07. 2006. 22:53
Potreban Server Administrator HITNO bluesman Poslovne ponude i zapošljavanje 4 05. 02. 2006. 15:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.