DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 05. 2010.   #11
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Ovako na prvu loptu - mnogo vise treba da se bacis na on page optimizaciju...
-kao sto rece neko gore prvo sredi urlove,
-sajt ti je visetematski...ubaci u naslov sajta sve ili barem glavne teme, kw ljubav, igrice, kuvar, upoznavanje, ljubimci...
-ubaci meta tagove content, keyword, description...

U sledecem koraku, probaj osmisliti bolji home page sa vise teksta u kojima ces imati ciljane kw...isto to i za ostale teme sajta.
Linkovanje...linkovi sa sajtova iste/slicne sadrzine (konkurencije) zlata vrede premda je to cesto tesko postici ali probaj sa razmenom.

Sto se hostinga tice...nema neke vaznosti osim sto mozes naci i mnogo jeftiniji i kvalitetniji od tvog sadasnjeg.
Vidi postujem sve sto si napisao. Naravno da je onpage jako bitna medjutim gotovo sam 100% siguran da onpage optimizacija za ovaj moj problem je jako malo bitna.

Kako sam ja toliko siguran? Pa po tome sto onpage optimizacija je OK uradjena ukoliko google prepozna o cemu se radi na stranici i da te stavi u pretrazi za onu kljucnu rec koju si i ti sam ciljao. Obzirom da sam ja sa 450-tog mesta za kljucnu rec IGRICE dospeo na 15-tom mestu u RS google indeksu znaci da sam ja itekako dobro odradio i onpage i offpage optimizaciju za RS google indeks. Ja sam recimo ispred jednog sajta u RS indeksu a taj sajt je u medjunarodnom indeksu na drugoj stranici a mene na prvih 100 stranica pretrage gotovo da i nema!

A sto se tice URL sad je vise kasno da ispravljam to jer ako ispravim to je nova stranica u google ocima i onda sve iz pocetka. Ja sam 2 meseca gradio taj link i sad sve od pocetka stvarno bi to bilo veliko smaranje. Nemojte zaborraviti da je i na RS indksu za tako jaku kljucnu rec veoma tesko izboriti se i doci na drugoj stranici, iako posle toga nemate nikakvih koristi od toga jer gotovo niko ne dolazi sa google RS indeksa.

Posto niko ne zeli da mi da pravi savet (ili niko nezna usta sumnjam) krenuo sam sam da eksperimentisem i da se nadjem na medjunarodnom indeksu. Prvo cu uzeti da postavljam linkove na desetak sajtaova na svim geografskim lokacijama po drzavama. Zato sad stalno posecujem alexu pa ce mo videti da li je to to. Ako nije verglacu jos neke varijante pa ako nistane pomogne onda mi jedino preostaje da ubacim sajt na nekom americkom hostingu.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #12
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Vidi postujem sve sto si napisao. Naravno da je onpage jako bitna medjutim gotovo sam 100% siguran da onpage optimizacija za ovaj moj problem je jako malo bitna.
Sedi..jedan!

Citat:
Kako sam ja toliko siguran?
I ja se pitam?

Citat:
A sto se tice URL sad je vise kasno da ispravljam to jer ako ispravim to je nova stranica u google ocima i onda sve iz pocetka. Ja sam 2 meseca gradio taj link i sad sve od pocetka stvarno bi to bilo veliko smaranje.
Da, SEO je smaranje i neverending story...to je proces! Usput proguglaj kako da googlu kazes da stari i novi link vidi kao isti.
Citat:
Posto niko ne zeli da mi da pravi savet
Sta ce ti savet...sve si uradio OK!
Citat:
...verglacu jos neke varijante pa ako nistane pomogne onda mi jedino preostaje da ubacim sajt na nekom americkom hostingu.
Good luck!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #13
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

vidi ako je u pitanju losa onpage optimizacija ajde onda objasni kako to da sam ja na srpskom indeksu ispred jednog sajta a na opstem indeksu je taj sajt na drugoj stranici pretrage a mene cak nema ni na stotoj stranici??
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #14
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Zašto pitaš kada ne slušaš dobre savete koje si dobio?

Za obalst kojom si rešio da se baviš, SEO je najbitnija stvar poslovanja. Čitaj, istražuj malo.

Imaš mnogo početničkih grešaka, u prevodu, slabo si čitao i najosnovnije dostupne dokumente.

Poslušaj ljude i sredi stvari, pa ako to ne pomogne, nastavi dalje.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #15
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Zašto pitaš kada ne slušaš dobre savete koje si dobio?

Za obalst kojom si rešio da se baviš, SEO je najbitnija stvar poslovanja. Čitaj, istražuj malo.

Imaš mnogo početničkih grešaka, u prevodu, slabo si čitao i najosnovnije dostupne dokumente.

Poslušaj ljude i sredi stvari, pa ako to ne pomogne, nastavi dalje.
Naravno, naravno da nisam ja rodjen sa SEO znanjem, i naravno da sam itekako otvoren za ucenje. I naravno zahvalan sam jako svima koji mi ovde daju savete. Ali ajde da budemo konstruktivni. Jednostavno mislim da za ovaj moj problem onpage optimizacija nije problem. Ne kazem ja da sam je odradio savrseno, daleko od toga ali analizirajuci onpage optimizaciju nekih sajtova koji su na tom medjunarodnom indeksu visoko plasirani mogu reci da je moja stranica daleko bolje odradjena. Neki cak nemaju ni teksta, ni H1 naslove, itd itd. Takodje postoje sajtovi tamo na nekoj 50-toj strani koji ni nemaju u naslovu i title tagu rec "igrice" , itd itd. I na osnovu svega toga zakljucujem da onpage optimiyacija nije uzrok zbog cega nema moje stranice u prvih 100 strana pretrage na medjunarodnom google indeksu.

Od velikog mi je znacaja da mi neko odgovori na sledece pitanje: Ja sam recimo ispred jednog sajta u RS indeksu a taj sajt je u medjunarodnom indeksu na drugoj stranici predtrage a mene na prvih 100 stranica pretrage nema, zasto je to tako?! Jer ako sam na SR indeksu ispred tog sajta to znaci da sam bolje odradio onpage optimizaciju ako je po vasem rezonu koji mi gore pisete.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #16
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Razlog za to boldovano može recimo da bude to što imaš jače linkove sa nekih .rs domena od tog sajta koji ima jače linkove sa .com u odnosu na tebe.
Ali to ti neće rešiti ceo problem ako ne odradiš najpre ono što ti je preporučeno i još štošta. Od 200 faktora za SERP možeš da budeš najbolji za 2 faktora ali ako si loš u ostalih 198 onda džaba.
I taj primer da sajt kod kog se reč igrice pojavljuje samo jednom u tekstu a rangiran je dobro, to je sigurno neki jak sajt, tzv authority, i sa njim ćeš se meriti kad ojačaš. Na nekim mojim sajtovima se dešavalo recimo da je sajt vezan za film, pomene se negde u tekstu reč vezana za auto industriju i on se rangira za tu reč bolje od mnogih auto sajtova. Ali taj sajt je bio nekoliko godina star, imao PR5, imao linkove sa mnogo relevantnih i jakih sajtova, ...
Dakle, radi sve što treba a ne samo jedan detalj. Osim ako si unapred rešio da pređeš na američki server pa sad hoćeš nas sve da ubediš da je to jedini način za rešavanje problema.
__________________
Neparno 10
acca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #17
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao acca Pogledajte poruku
Razlog za to boldovano može recimo da bude to što imaš jače linkove sa nekih .rs domena od tog sajta koji ima jače linkove sa .com u odnosu na tebe.
Ali to ti neće rešiti ceo problem ako ne odradiš najpre ono što ti je preporučeno i još štošta. Od 200 faktora za SERP možeš da budeš najbolji za 2 faktora ali ako si loš u ostalih 198 onda džaba.
I taj primer da sajt kod kog se reč igrice pojavljuje samo jednom u tekstu a rangiran je dobro, to je sigurno neki jak sajt, tzv authority, i sa njim ćeš se meriti kad ojačaš. Na nekim mojim sajtovima se dešavalo recimo da je sajt vezan za film, pomene se negde u tekstu reč vezana za auto industriju i on se rangira za tu reč bolje od mnogih auto sajtova. Ali taj sajt je bio nekoliko godina star, imao PR5, imao linkove sa mnogo relevantnih i jakih sajtova, ...
Dakle, radi sve što treba a ne samo jedan detalj. Osim ako si unapred rešio da pređeš na američki server pa sad hoćeš nas sve da ubediš da je to jedini način za rešavanje problema.
Ovo sto si napisao vezano za .com je ok i ima logike, samo sto bi ja dodao da ti .com sajtovi treba da budu na stranim hostovima (mozda sa engleskih geo lokacija govornih podrucja) i upravo na tome sad radim pa ce mo videti.

Po mom nekom iskustvu onpage optimizacija je bitna da bi google shvatio koju kljucnu rec juris. E sad za slabu kljucnu rec dovoljno je i dobro odraditi onpage optimizaciju pa da se kotiras visoko, medjutim za strasno jake kljucne reci tipa "igrice" koje ako si prvi na tom internacionalnom google indksu ti donesu i po desetine hiljada unikatnih poseta dnevno onpage optimizacija gotovo ne igra nikakvu ulogu, sem onoliko koliko google treba da te uoci za nju. Za strasno jake kljucne reci mislim da je offpage optimizacija bitna gotovo jedino. Znaci ubadati linkove na sto vise sajtova, na sto vise sajtova sa sto vise razlicitih geolokacija, na sto jacim sajtovima po pitanju PR, po pitanju alexa rang, itd. Takodje i da su oni vezani za temu tvoje stranice itd itd.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 19. 05. 2010. u 13:25.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #18
gaganed
web dizajner u najavi
Certified
 
Avatar gaganed
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Smederevo
Poruke: 88
Hvala: 53
5 "Hvala" u 5 poruka
gaganed is on a distinguished road
Default

Stavno ne znam zasto sve vreme pitas nesto ljude a onda dajes sam odgovore i izvodis zakljucke i jos se trudis da im pobijes savete i tvrdnje... uradi kako mislis da je najbolje
__________________
ScalaTeam.com
gaganed je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 05. 2010.   #19
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao gaganed Pogledajte poruku
Stavno ne znam zasto sve vreme pitas nesto ljude a onda dajes sam odgovore i izvodis zakljucke i jos se trudis da im pobijes savete i tvrdnje... uradi kako mislis da je najbolje
Covek mi je reko gore zar ne vidis?
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 05. 2010.   #20
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Haaaaa izgleda da smo otkrili nacin da povecavam rejting na glavnom indeksu !!! Upravu smo ACCA !!! Evo juce sam ceo dan ubadao link na jakim svetskim sajtovima i evo sad sam na 51 stranici. Nastavljam sa ubacivanjem linkova.



Pod 1 je da sam na internacionalnom indeksu.
pod 2 znaci da sam na 51 stranici pretrage a juce me nije bilo ni na stotoj.
Pod 3 je moja stranica.

Obzirom koliko prvi sajt u toj pretrazi ima backlinkove sa svetskih sajtova moja prognoza je da cu za otprilike dva do tri meseca najkasnije isplivati na prvoj stranici.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ubacivanje sata celawi Sva početnička pitanja 2 06. 11. 2007. 09:37
ubacivanje slike? celawi Obaveštenja, predlozi i pitanja 3 03. 11. 2007. 13:20
Java skript google bezi van stranice BRATISLAV (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 2 26. 01. 2007. 22:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.