DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 05. 2010.   #61
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Koliko se onda plaća na nalepnicu 2x1 cm na poštanskom sandučetu?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 05. 2010.   #62
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Veličina je nebitna plaćaš onoliko koliko ti piše u rešenju.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2010.   #63
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Veličina je nebitna plaćaš onoliko koliko ti piše u rešenju.
Firmarina u vecini opstina u Srbiji se placa na osnovu broja kvadrata poslovnog prostora (imbecilno i vrlo retardirano, ali je tako).

Ovo VAZI za DOO, i apsolutno si obavezan da istaknes to u sedistu firme. (dobio sam resenje, tako da sam prilicno siguran da vazi )

Poslednja izmena od McKracken : 10. 05. 2010. u 03:01.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2010.   #64
valeksic
Vladimir Aleksić
Certified
 
Datum učlanjenja: 10.07.2006
Poruke: 93
Hvala: 0
13 "Hvala" u 11 poruka
valeksic is on a distinguished road
Default

Sem što su povećali cene, promenili su i same zone u gradu:

http://www.sllistbeograd.rs/pdf/2009...ew=Fit&page=29



http://www.finansijebgd.org/index.ph...BA%D1%82%D0%B8




Citat:
Originalno napisao ljtruba Pogledajte poruku
Jos malo u vezi takse na isticanje firme.. kao sto znate mozete da dobijete 40% popusta kao malo preduzece, a 80 kao preduzetnik.

Nasao sam ovaj link gde mozete pogledati koje su granice zona
http://gisapl.beoland.com/direkcijaS...144&height=696

Dole desno, izaberite slojevi, pa stiklirajte "zone grada beograda", i otvorite tu stavku u meniju.

Da li neko zna ili ima negde spisak kojim delatnostima se odobrava dodatni popust od 40%???
valeksic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2010.   #65
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Kratki follow up, moj doo definitivno ne placa firmarinu, Beograd, Palilula, konsultantska firma, nema reklame, ni na postanskom sanducetu. Bio danas do palilulske filijale Sek. za finansije, pitao za zakon, obaveza isticanja firme je samo za preduzetnike, doo nije uopste u obavezi. Nadam se da ce nekom vredeti, meni bi firmarina bila oko 1000 eura godisnje, sto nije mala para.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Staro 18. 06. 2010.   #66
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Kratki follow up, moj doo definitivno ne placa firmarinu, Beograd, Palilula, konsultantska firma, nema reklame, ni na postanskom sanducetu. Bio danas do palilulske filijale Sek. za finansije, pitao za zakon, obaveza isticanja firme je samo za preduzetnike, doo nije uopste u obavezi. Nadam se da ce nekom vredeti, meni bi firmarina bila oko 1000 eura godisnje, sto nije mala para.
Za sve u II zoni je i veca od 1000 EUR godisnje. Ako ne placas ovu taksu, onda ne smes da imas istaknutu firmu na postanskom sanducetu jer se i to racuna kao isticanje firme a ako nemas naziv firme na sanducetu posta iz poreske se moze vratiti njima.

http://www.mena.rs/kakopoceti/registracijadoo.html

"Obavezno je istaći firmu (natpis) na prostoru koji se koristi kao sedište DOO. Ukoliko poreska uprava u postupku terenske kontrole ne može da pronađe stvarno sedište DOO, tada Poreska uprava može pokrenuti postupak privremenog oduzimanja PIB-a (jer može da se radi o tzv. fantomskoj firmi), što praktično znači privremena zabrana obavljanja delatnosti."

Nasao sam da na primer u Coki postoji sledeca odredba u okviru tarife:

http://www.coka.rs/dokumenti/6.pdf

"Taksa za isticanje firme naplacuje se bez obzira da li je takseni obveznik istakao firmu, odnosno obaveza placanja takse proizilazi iz upisa u registar Agencije za privredne registre i na osnovu upisa u imenik advokata Advokatske komore Vojvodine."

Ocigledno je da je ovo krajne sareno reseno, i da ce u buducnosti biti reseno na drugaciji nacin (Djilas je nedavno pricao o ovome) - kao taksa na firmu pa ce tako svaka firma upisana u apr-u imati obavezu placanja bez obzira da li je firma obelezena tablom na zgradi, 3x1cm nalepnicom na sanducetu ili a4 papirom na vratima stana.

Koliko znam trenutno je u toku potpisivanje peticije za vracanje taksi na proslogodisnji nivo (Beograd)
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 12. 2010.   #67
Love
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.12.2010
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Love is on a distinguished road
Default

Potrebna mi je pomoc,dobila sam resenje za otvaranje firme,pecat,op obrazac racun u banci znaci sve sam zavrsila samo mi je ostala poreska uprava.
Da li treba da popunim samo PPDG-1 obrazac ili je potrebno jos nesto...posto sam pausalac.Na drugoj strani tog obrasca treba popuniti- podaci o prihodima koju cifru tu upisati,svaki savet je dobrodosao
Love je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2011.   #68
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

U "Zakonu o privatnim preduzetnicima" u članu 29 piše:
"Osnivač radnje dužan je da firmu istakne na vidnom mestu poslovne prostorije odnosno prostora u kome se obavlja delatnost"
Postoji spisak Delatnosti za čije obavljanje nije potreban poseban prostor (mogu se obavljati kod naručioca ili od mesta do mesta). Tu spadaju i ... podučavanje stranih jezika i davanje časova iz pojedinih predmeta kao i usluge obrade podataka čime se bavim i za šta sam registrovala radnju. Pošto delatnost obavljam kod korisnika (učenika) i stalno menjam lokaciju po celom gradu a ne u svom stanu koji se vodi kao sedište nisam istakla firmu. Uostalom ni u ovom Zakonu ne piše da postoji obaveza plaćanja takse za istaknutu firmu na sedištu već na poslovnom prostoru tj. prostoru gde se delatnost obavlja.
Ako nije potreban i nema poslovnog prostora onda ne može biti ni isticanja firme na nečemu što ne postoji.

A ako treba da ističem firmu na poštanskim sandučićima svojih učenika u raznim delovima grada kako neko može da zna kod koga sam i kako može da mi naplaćuje za zonu Zvezdare ako ja recimo odem u Batajnicu ili Borču da odradim svoj posao?

Neverovatno je koliko apsurda ima u ovim propisima ...

Poslednja izmena od tamarab : 29. 03. 2011. u 00:13.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2011.   #69
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

http://www.mena.rs/kakopoceti/regist...eduzetnik.html
http://www.mena.rs/kakopoceti/registracijadoo.html
Da li će neko primetiti razliku između DOO i Preduzetničke radnje kako je ovde objašnjeno: DOO mora da istakne firmu na prostoru koji se koristi kao sedište a Preduzetnik ne mora a može a "...Uprava za finansije grada po automatizmu izdaje rešenje o plaćanju firmarine za radnju..." i gde je tu terenska kontrola koja treba to na vreme da proveri i sankcioniše neisticanje?
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2011.   #70
sinisabobic
član
Certified
 
Avatar sinisabobic
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Hvala: 60
173 "Hvala" u 16 poruka
sinisabobic is on a distinguished roadsinisabobic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za sinisabobic Pošaljite poruku preko MSN za sinisabobic Pošaljite poruku preko Skype™ za sinisabobic
Default

Terenska kontrola dolazi samo u slucaju da firma nije istaknuta... (kada im se dostavi da firma nije istaknuta)
__________________
Celebrity Wallpapers / Male Wallpapers
sinisabobic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje agencije.Dilema. Milance e-Business 25 08. 06. 2010. 09:57
Citibank UK, otvaranje racuna cvele e-Business 8 24. 08. 2008. 04:45
Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji Miloje Sekulic Opušteno 45 17. 06. 2008. 18:09
Otvaranje softverske firme za rad sa inostranstvom... sta sve treba? raindog e-Business 105 11. 11. 2007. 18:28
Pohvala za otvaranje firme u Srbiji kod Guya Kawasakija na blogu mungos e-Business 6 02. 08. 2006. 18:59


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.