DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 07. 2008.   #61
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
@xippi & Milija Veljovic

Koja je alternativa? Mislim lepo je pljuvati, pricati da ne valja, razapinjati ljude na kolac i slicno ali to i dalje ne daje neku alternativu...
Hoces da prisluskujes, fine, neka drzava placa link do provajdera, a ne obrnuto.

Hoce bazu klijenata, fine, idi kod sudije da ti da nalog.

Hoces da me prisluskujes, fine, idi kod sudije da ti da nalog.

Dovoljno prosta alternativa ?!
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #62
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

poenta je da je ovo resenje za problem koji ne postoji i da ovako nesto NIKAKO nije potrebno/nuzno/whatever. ako postoji sumnja i potreba da se otvori istraga i sada postoje pravni kanali preko kojih sve ovo moze da se dobije. postavljanje sistema koji belezi aktivnost svih korisnika je cista budalastina, a mislim da je cak i protivustavno

sumnjati da je svaki gradjanin potencijalni t4erorista je po meni jos veca paranoja
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #63
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Fine a sad ti lepo konsultuj nekoga ko se bavi pravom posto ti ocigledno ne razumes neke stvari pa mi kaze gde se to u ovome sto je RRA donela kao akt propisuje da se radnje opisane tamo mogu raditi bez naloga suda?

Citat:
poenta je da je ovo resenje za problem koji ne postoji i da ovako nesto NIKAKO nije potrebno/nuzno/whatever. ako postoji sumnja i potreba da se otvori istraga i sada postoje pravni kanali preko kojih sve ovo moze da se dobije.
A kako da nadlezni organ dobije logove nekog pedofila od pre 6 meseci ako oni nisu negde skladisteni i zacuvani? Kako da dokaze na sudu podvodjenje maloletnih lica putem interneta ako ne postoje dokazi u vidu chat logova, email poruka i slicno?
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #64
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

ctrl+f < "proizvoljno"

sledeci put procitaj tekst.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #65
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
@dkurel
To sto pricas najvise govori o tebi...nemam nameru da odgovaram na izlive gluposti...
... ili odgovora ustvari i nema. Tvoji postovi takodje govore o tebi, a ono sto sam ja zakljucio iz njih jeste da si nedosledan a pomalo i bezobrazan misleci, valjda, da smo svi mi sto smo (jos) ovde budaletine koje se bore protiv vetrenjaca i nemaju pametnija posla u zivotu nego da pljuju po dobrohotnim drzavnim kontrolorima, politicarima i slicnima.

U tome gresis - svi mi imamo svoje poslove, zivote, decu (ko ima) i upravo radi svega toga (pa makar gde ziveo) mislim da treba da se boris za unapredjenje kvaliteta zivota u svojoj sredini. Nije svako stvoren da vodi, svakako - ali svaki mali zupcanik cini da masina radi (ili stane).

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
I da sumiramo, tj. da kazem ono sto je moj zakljucak.

Ovo je cisto pravilnik koji TEHNICKI omogucava rad nadleznih organa i kao takav je vrlo pohvalan i inovativan na podruciju Srbije gde jos mali milion stvari stoji neregulisan. Kada sam se ukljucio u temu mislio sam da komentarisemo zakone i odluke a ne ljude koji treba da iste sprovode... Ali kao i u vecini rasprava u Srbiji sve za zavrsava guslanjem o proslosti i zlokovcima, podelama na izdajnike i patriote i slicno...
Apsolutno!

TEHNICKI pravilnik koji ce (zlo)upotrebljavati i tumaciti LJUDI. Da nije tih ljudi, ne verujem da bi postojala potreba za donosenjem ikakvog pravilnika tehnickog ili ne.
Ukoliko zakon ili pravilnik moze da se zloupotrebi (a ovaj pravilnik moze) -- onda taj zakon ili pravilnik nije dovoljno dobar i duznost je svakog svesnog gradjanina da ukaze na propust.
Hvala ti lepo, ali je ne zelim da budem broj u potrosackom drustvu. Ti samo izvoli...
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #66
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

@dkurel

Sta da ti kazem, nastavi da se boris umesto da uzivas u zivotu neobaziruci se na stvari koje NE MOZES da promenis....

@cvele

A da lepo savetujes nekog pravnika?
Podzakonski akti moraju da budu u skladu sa zakonima a zakoni sa ustavom. Moze Pera sutra da donese zakon po kom ljudi sa plavim ocima mogu samo parnim danima da izlaze iz kuce ali to je protivustavno i takav zakon ne moze da bude usvojen...

To sto pise u tom aktu RRA mora da bude u skladu sa zakonom a ako nije onda se ne primenjuje.

Poslednja izmena od STELLANOVA : 25. 07. 2008. u 16:28.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #67
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Fine a sad ti lepo konsultuj nekoga ko se bavi pravom posto ti ocigledno ne razumes neke stvari pa mi kaze gde se to u ovome sto je RRA donela kao akt propisuje da se radnje opisane tamo mogu raditi bez naloga suda?

A kako da nadlezni organ dobije logove nekog pedofila od pre 6 meseci ako oni nisu negde skladisteni i zacuvani? Kako da dokaze na sudu podvodjenje maloletnih lica putem interneta ako ne postoje dokazi u vidu chat logova, email poruka i slicno?
Ne propisuje se.
Medjutim, znajuci da se u Srbiji puno toga radi mimo propisa, ahem... ne vidim ko ce onom tamo ciki u crnom da zabrani da prisluskuje koga god hoce i kad god hoce (pasivni monitoring) bez da to iko otkrije.
Isto tako ne vidim dovoljno visok stepen eticke svesti kod istih cika.

Ne od pre 6 meseci. Ali, ako postoji sumnja,onda istrazni sudija izda nalog za pracenje, pa onda neko prati i tako sve to ide svojim tokom.

Ovako - posto postoji mogucnost za konstantno pracenje... pametnom dosta.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #68
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Što je najcrnje kada je donešen Patriot Act , u Americi se iako je fokusiran sam na terorizam ne na proizvoljne individue bila digla halabuka.

Ovde jednostavno ništa se ne dešava, iako ovim rešenjem postoji mogućnost da će kao što cvele reče, kad god im prdne da čitaju sve to.

Ono što mi realno nije jasno je sledeće, šta će da se desi ako provajderi odbiju da ovo izvrše, pored svega ovo što RATEL traži je trošak čist za provajdera,i recimo da je u svakom interesu da se to ne desi.

generalno BIA i sada obilazi provajdere ako im treba nešto od informacija, ali u tim slučajevima imaju vrlo jasan cilj koga traže i šta traže.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nixa za poruku:
Staro 25. 07. 2008.   #69
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@STELLANOVA
Ako misliš da je ovaj dokument RATEL-a sasvim OK, kako onda tumačiš činjenicu da prilikom njegovog donošenja RATEL NIJE POŠTOVAO odredbe člana 55. Zakona o telekomunikacijama, koji eksplicitno kaže da se svaki nadzor odnosi samo na tačno "određene telekomunikacije" (a ne SVE komunikacije), kao i da se taj dokument donosi u konsultacijama operatora i službi bezbednosti (čega nije bilo ni u najavi).

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #70
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Ne od pre 6 meseci. Ali, ako postoji sumnja,onda istrazni sudija izda nalog za pracenje, pa onda neko prati i tako sve to ide svojim tokom.
Lepo, znaci ako te niko ne dira jedan odredjeni vremenski period nema sanse nista da se dokaze. Ovaj pravilnik je odlican i podrzavam ga jer ce doprineti sigurnosti.

Ja sam zavrsio na ovu temu a vi slobodno izigravajte sitan zupcanik za iluzijom da ce bilo sta promeniti... Over and out.

Samo Slobi da odgovorim.

Ako je stvarno tako onda nemas obavezu da postupas po tom pravilniku. Ako te tuze neka ih, postoji Evropski sud pa ti tuzi drzavu, dobijes odstetu kao mnogi do sada i mirna backa...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Upotreba Interneta u Srbiji... glaspodrinja.com Opušteno 4 03. 08. 2009. 20:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.