DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 10. 2006.   #31
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Mislim da trebaš napraviti jednu komparativnu analizu postojećih događaja, i onda na osnovu njihovih mana i prednosti, vidjeti svoje mjesto:

1. IT Seminar, Niš
Vrijeme: jesen
Kotizacija: ne
Broj predavanja / dužina / nivo: srednji (2 puna dana, jedna sala) / 30 min / visoki
Profil: Geeks for geeks, bar po meni. Nema pretjerano likova u kravatama, marketing guys se ne pojavljuju, događaj otvoren besplatno za široki krug ljudi. Samim tim fokus na mlade snage, inspiracija i motivator za njih. S druge strane matorcima koji se osjećaju mladim pruža priliku da čuju jednu realnu priču od pravih ljudi i na taj način. Samim tim upravo zbog svog kvaliteta i neformalne atmosfere sledeće godine IT Seminar u Nišu pohodovaće mnogostruko veći broj ljudi.


2. Konferencija Microsoft Sinergija, Novi Sad
Vrijeme: jesen
Broj predavanja / dužina / nivo: veliki / ? / srednji
Kotizacija da (i to paprena)
Profil: Nisam bio nikako. Ove godine je vidim suština bila da se eliminišu studenti i ostala bratija koja dolazi da pokupi upaljače, privjeske i torbe. Mislim da bi suština Sinergije da vam ulaznica od 300e kupuje 2-3 dana vremena prisustva u prostoru gdje se nalaze direktorse face iz domaćeg IT-a i da istu iskoristite na najbolji način.

3. Simpozijum E-Trgovina, Palić
Vrijeme: proljeće
Kotizacija: da
Broj predavanja / dužina / nivo: veliki / 15min / srednji
Profil: Mislim da organizatori na Paliću pokušavaju svake godine da objedine veliki broj ljudi koje zanima elektronsko poslovanje, sad ti ljudi dolaze iz različitih sfera: od državnih instituacija, akademskih likova, veliki i malih firmi, itd. Ima mnogo likova iz marketinga, što na stejdžu što u publici. Atmosfera je poslovna, mada opet osjeti se jedan feeling opuštenosti i undergrounda, što se recimo na Sinergiji sigurno ne može osjetiti, a u Nišu je sveprisutan.

Sad ova tvoja misija i vizija najviše me asocirajuna E-trgovinu. Razlika se može napraviti u tome što je u pitanju Bgd, staviti manji broj kvalitetnijih i dužih predavanja, dovesti jednog-dva keynote stranca.


4. Festival B-Link Gate o3one, Beograd
Vrijeme: proljeće
Broj predavanja / dužina / nivo: ?
Kotizacija: ?
Profil: Nisam bio. Po opisu više nafurana priča za kreativce i bliži je advertajzingu nego Internetu, ali takođe kači Web i sa te strane predstavlja konkurentan događaj.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #32
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
@Miloje: Sve to stoji sto si napisao. Dobro je da ima jedna takva osoba u projektnom timu koja sve preispituje. Projektni tim se tek formira.
Mene odgovori zadovoljavaju
Racunaj na mene, dogovoricemo detalje

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #33
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Svakako sam te imao u vidu, Miloje. Dogovoricemo se za saradnju.

Hvala Marko na detaljnom tekstu. Ono sto ja hocu a sto mislim da nijedna od ovih konferencija nije ponudila (ne znam za O3one) je da bude nekoliko panela sa 3-4 ucesnika i sa jednim moderatorom. Mislim da je mogucnost da ljudi cuju spontani razgovor strucnjaka u datoj oblasti u nekim slucajevima mnogo bolji nego da slusaju predavanje pogotovo ako su imali prilike da ih slusaju na drugim konferencijama.

Kao sto sam napisao, bice odredjenih noviteta barem kada je rec o IT dogadjajima u Srbiji. O tom potom.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #34
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

I am in...

@mungos
Mene Sinergija podseca na jedan veliki flajer koji ti dele par dana. I plus ti naplate! Ono sto je bitno jesu kontakti, ali postoje i drugi i jeftiniji vidovi upoznavanja!
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #35
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ono sto ja hocu a sto mislim da nijedna od ovih konferencija nije ponudila (ne znam za O3one) je da bude nekoliko panela sa 3-4 ucesnika i sa jednim moderatorom. Mislim da je mogucnost da ljudi cuju spontani razgovor strucnjaka u datoj oblasti u nekim slucajevima mnogo bolji nego da slusaju predavanje pogotovo ako su imali prilike da ih slusaju na drugim konferencijama.
Ovo je dobra stvar. Nekolio panela (okrugli stolova) bi bilo odlično osvježenje
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #36
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac
I am in...
Ono sto je bitno jesu kontakti, ali postoje i drugi i jeftiniji vidovi upoznavanja!
Romanse Caffe, Poljubac, ...

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #37
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan
Sto se tice ciljne grupe konferencije, bice mnogo vise poslovna nego tehnicka manifestacija. Ciljna grupa su svi koji na bilo koji nacin imaju veze sa Internetom.
Fokus (ako ga uopšte ovde ima) je malo preširok, ovo me podesti na direktorku Delte koja je na pitanje novinara "koje je "ciljno tržište" za BMW vozila u Srbiji", rekla "svi koji imaju vozačku dozvolu"
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #38
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Fokus (ako ga uopšte ovde ima) je malo preširok, ovo me podesti na direktorku Delte koja je na pitanje novinara "koje je "ciljno tržište" za BMW vozila u Srbiji", rekla "svi koji imaju vozačku dozvolu"
Pametno je rekla . Ili kao sto je ciljna grupa Microsofta svako ko ima PC .
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #39
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Dejane ideja ti je dobra i vrlo ambiciozna.
Moje skromno mišljenje je da imaš dve kategorije :
- ljudi od ideje
- ljudi od mogućnosti
Moj savet je da organizuješ skup za ove prve, pa da to prodaš ovima ispod. Kako god podržavam te.

ze frank moj predlog gosta
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #40
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Pametno je rekla . Ili kao sto je ciljna grupa Microsofta svako ko ima PC .
Da samo što većina koja ima PC ima verovatno i za MS OS, a 99% njih koji imaju vozačku dozvolu definitivno nema za BMW.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Software za video conference misk0 Web aplikacije, web servisi i software 5 01. 05. 2009. 16:57
Razvoj online sadržaja i finansijska podrška online projektima Dragan Varagić e-Business 1 28. 10. 2007. 20:21
BOOX EXPO - Zanimljive frizure :) Dejan Bizinger Opušteno 3 26. 11. 2006. 04:15
SEE Broadband 2006 – Conference and Expo blogowski e-Business 0 28. 02. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.