DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 12. 2006.   #11
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dark_mark
Da im se obezbede kontejneri...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2006.   #12
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

A šta i oni filozofiraju, nek daju na svaki projekat po pola i svi će biti (donekle) zadovoljni ....

Mada ako bih morao da se odlucim za jednu opciju to bila ambulantna kola, zdravstvo nam je ocaj, a pogotovu odredjene bolnice, ne daj boze da ti se nesto desi ili da se razbolis ...
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #13
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Off Topic: Bluesman, slazem se sa tobom, okolina gazele je uzas. Koliko se secam njima su i dodelili neke 'stanove', montazne kuce, sta vec, i oni lepo povadili ljudi parket, koristili za grejanje ili prodali te stanove i vratili se nazad. Da se ja pitam, sagradio bi im neke montazne kuce negde van Beograda i dao im rok da se isele, ljudski. Posle tog roka dolaze bageri i rusi. Zasto coveku, Beogradjaninu, koji sagradi 'na divlje' kucu sruse bez pitanja, a njih tolerisu? Manjine i manjinska prava? Rasizam? Ne ljudi moji, nisu oni manjina, oni su Beogradjani koliko i mi ostali, zasto bi oni imali povlastice u odnosu na nas koji posteno placamo porez na sve?
Ne razumem uopste o cemu se radi tu, grad bi milione zaradio, njima poklonio prijatnije mesto za stanovnistvo (sto je ako se dobro secam uradio, sad ako se njima ne svidja, to je druga stvar, nek kupe plac i izgrade kucu sa sve urednim papirima i nikom nece smetati, ne secam se da je meni grad nekad nesto poklonio, a o uzimanju necu pricati... (ni na svom zaradjenom, posteno izgradjenom placu ne smeju da prave deponiju)).

Poslednja izmena od zark0vac : 26. 12. 2006. u 02:28.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije baš tako, to sad već ulazi u domen urbane legende

Istina je da su im dali da se presele, ali nije tačno da su im dali stanove odakle su ovi povadili parket i vratili se, već su im ponudili one kontejnere (kao oni radnički koje viđaš na gradilištima) što i nije nešto, ali je opet za ono njihovo kartonsko naselje Hajat. Problem je bio što se našao neko pametan i hteo da ih smesti u sred bloka 44, pa su se ljudi koji žive tamo pobunili - iskreno i ja bih - zamisli da ti sagrade ispred zgrade kontejner naselje u kojima treba da živi neko ko za početak nema osnovnu svest o higijeni i da u naselje dovlači kartone i razno đubre iz kontejnera. To je bila prava pobuna jedno mesec dana, čak su blokirali i ulicu Jurija Gagarina stanari okolnih zgrada.

Na kraju ni ovi nisu prihvatili kontejnere, ne znam šta su očekivali ? Da dobiju stanove?

Tu se stvarno ne radi o bilo kakvom rasizmu ni bilo čemu sličnom. Pa eto i oni jadni ljudi koji su se razbežali iz Bosne i Hrvatske, i oni žive u kontejnerima i radničkim naseljima već više od 10 godina. Opet, i oni sami su donekle krivci za takvu situaciju jer im je, koliko je meni poznato, nuđeno da se nasele u raznim krajevima srbije, ali su insistirali da ostanu u Beogradu (ni to ne razumem, kao da su u New York-u rođeni pa navikli na grad).

Ja opet ponavljam, da bilo ko od nas ode da živi recimo na košutnjak, kalemegdan, ušće... pa čak i pored gazele, ne da bi nas oterali odmah nego bi još završili sa nekom krivičnom prijavom ako nas u međuvremenu ne bi strpali u ludaru. E to je rasizam, ne prema ovima već prema nama - ovo je samovolja manjine i ne znam kako to već godinama niko ne želi da reši. A rešenje se sastoji iz tri reči: "marš odatle odmah".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #15
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

errrm moram da se ukljucim opet... (iako sam nasilno uklonjen :P )

Prica o vadjenu parketa je ustvari malo izmiksovana sa nekoliko...
Famozno vadjenje parketa se Zaista dogodilo ali ne sa tim Romima (politicki korektno) vec sa romima na b. kosi. Postoji jedno famozno naselje koje su vec iselili i dali im Sve stanove u jednoj zgradi (nedaleko od moje, da nekazem pored) gde je polovina roma (kozistentno politicki korektan) zaista povadila parket i grejali se celu zimu, tu su ziveli do sledece zime kada su sve to prodali i vratili se na staro mesto (prekoputa Eko pupmpe na b kosi za one koji znaju), danas u toj zgradi zive samo dve romske (idalje uporan) porodice, od ukupno 15 koliko ih je bilo.

Zadnjih 4 godine bilo je dva pokusaja da se romi (sam se sebi divim) isele iz divljeg naselja (cak nisam rekao ni karton city) ali za divno cudo iz njih je u oba momenta pokuljala lavina civilizovanih akcija i osecaja humanosti kao i brige od deci (sopstvenoj). Mozda mi neko nece poverovati ali kada su stigli bageri da ruse stracare romi (ima li neka nagrada ?) su svoju decu poredjali ispred njih, od kojih su najmladja bila ~1g mozda i koji mesec ispod tako da su sva deca sedela u blatu koje je postalo blato od raznoraznih tekucina koje izlaze iz njihovih nazovi stanova.

Posle toga pocela je sa gradnjom zgrada na svega 1,5m od njihovih kuca ali njih cak ni gradiliste nije uspelo da otera...

Dakle dragi moji ko zeli da prilozi za Voz ?

Poslednja izmena od cvele : 26. 12. 2006. u 09:54.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #16
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Taj karton-city je zaista rak-rana ovog grada. I to iz oba razloga koja je blues spomenuo - em je na neverovatno atraktivnoj lokaciji, em je bukvalno prva stvar koju turisti/posetioci koji vozom dolaze u Bg vide... uzas.

Ali cisto da se nadovezem na pricu, postoji jos jedna lokacija koja je potpuni trulez i raspad a nalazi se na JOS boljoj lokaciji A to je kompletan plac na kojem je trenutno zeleznicka stanica. Pogotovo one raspale, trule, prazne hale i skladista u okolini gde se cak ni pecurke ne gaje. Znaci najstrozi centar grada, a totalni raspad...

Samo kad bi te dve lokacije komerzijalizovali bilo bi dovoljno para da se zavrsi Skadar-na-Prokopu i jos da gradu ostane $100M barem

Ali dzaba sve...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nova odluka o devizama van zemlje MorenoArdohain e-Business 0 15. 02. 2007. 11:27
Da li je i vama AdSense poludeo? ppavlovic e-Business 16 11. 02. 2007. 17:50
Heh... kome li je ovo namenjeno... LiquidBrain Opušteno 0 29. 11. 2006. 12:10
E, ovo moram podijelit' s vama ;) Milos Vukotic Opušteno 7 07. 09. 2006. 16:05
Najbolje Internet marketing tehnike - po vama Dejan Bizinger Marketing i SEO 6 13. 08. 2005. 20:09


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.