DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 12. 2011.   #11
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Off Topic: Evo da se ne svađate, preslovio sam naziv teme u normalna slova.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 30. 12. 2011.   #12
mLAN
čitalac
Na probnom radu
 
Avatar mLAN
 
Datum učlanjenja: 14.08.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Hvala: 10
3 "Hvala" u 3 poruka
mLAN is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za mLAN
Default

Novi Sad takođe oko 15000. Tokom 2011. godine sam plaćao 13200 ali sam sad dobio neku razliku da doplatim... Za sledeću godinu moram plaćati 15000 po novom rešenju.
mLAN je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mLAN za poruku:
Staro 31. 12. 2011.   #13
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ja sam za porez i PIO (zaposlen) u Nisu dobio oko 77.000 godisnje. Jos nekih.. 25-30.000 bi bila ostala dva doprinosa ako se ne varam. Sifra 6201. Mislim da je razlika prosla/ova mizerna, a sledece je isto nesto mizerno veca ukupna akontacija (zajedno ispod 1000 razlike)
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" alfaunits za poruku:
Staro 31. 12. 2011.   #14
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Da li bi i za 73.11 - ostale usluge reklamnih agencija iznos trebao da bude slican?
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 12. 2011.   #15
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Mislim da za strikno usluzne delatnosti dodju veci porezi i doprinosi po logici da tu nema ulaznih robnih troskova.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 01. 2012.   #16
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Zapravo tacno se zove:Делатност рекламних агенција .

Zar nije i programiranje je usluzna delatnost. Odnosno nema mnogo troskova. Osim nekih softwarskh paketa i sl. A za npr reklamne delatnosti treba uraditi i dizajn, programiranje, content i seo sajta pa se tek onda mogu prodavati reklame/banere na sajtu. A ako sve osim prodavanja reklama outsourcujem, onda su troskovi ogromni. Dok je za programiranje ima dosta manje troskova.

Izgleda da se pod "Делатност рекламних агенција" iskljucivo podrazumeva delatnost ubedjivanja ljudi da nesto kupe. A ne i reklamiranja samog mesta na kome ubedjujete ljude da nesto kupe, odnosno svog sajta. A to je deo koji (kao i samo kreiranje sajta) pravi najvise troskova. Dakle mnogo vise nego

Poslednja izmena od buksula : 01. 01. 2012. u 03:54.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 01. 2012.   #17
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ti tako mislis, ja bas mislim obratno - tj. da 6201 ima mnogo vise troskova Hardver, softver, reklama.
Nema teoretske sanse da neki poreznik zna ovo sto si ti pomenuo - tj. njemu je reklamiranje "prodavanje magle", gde nema ulaznih troskova.
I ja ne kapiram zasto ti dizajn, programiranje, content i SEO smatras ulaznim troskovima? To je sve nesto sto tvoja firma treba da uradi, znaci to nije ulazni trosak.
Ako ga ti outsourcujes, to je druga stvar.

Mislim da najvecu ulogu igraju u stvari firme koje nisu pausalne a imaju iste delatnosti (tj. koliko one zarade).
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 01. 2012.   #18
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

moze biti od koristi

uredba o pausalnom oporezivanju
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 01. 2012.   #19
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Ti tako mislis, ja bas mislim obratno - tj. da 6201 ima mnogo vise troskova Hardver, softver, reklama.
Nema teoretske sanse da neki poreznik zna ovo sto si ti pomenuo - tj. njemu je reklamiranje "prodavanje magle", gde nema ulaznih troskova.
I ja ne kapiram zasto ti dizajn, programiranje, content i SEO smatras ulaznim troskovima? To je sve nesto sto tvoja firma treba da uradi, znaci to nije ulazni trosak.
Ako ga ti outsourcujes, to je druga stvar.

Mislim da najvecu ulogu igraju u stvari firme koje nisu pausalne a imaju iste delatnosti (tj. koliko one zarade).
Svakako da tako mislim, zato to i pisem. Ali to ne znaci da ja jedini tako mislim.

Verujem da poreznicima i marketing i programiranje predstavljaju stvari koje nemaju nikakvih troskova. A to je jedino tacno ako ima dovoljno klijenata. Onda za njih pravis reklame ili pises programe i nemas dugih troskova.

Sto se tice internet marketinga ima tu dosta troskova. Npr ako radim marketing ja u osnovi treba samo da ubedim osobu koja se nadje na odredjenoj web strani da nesto kupi. znaci samo ad copy -sto je 5% contenta strane. Medjutim nisam obavezn i da napravim i sam sajt, nit da napisem sav content za njega. To je posao za neke druge firme, npr za firme za web dizajn, pravljenje sajtova i pisanje content-a kao i za hosting. Kada kazem content ne mislim na adcopy, nego na informacioni content.

Znaci u ovom slucaju za sifru 73.xx , ja moram da outsourcujem 60 i cini se 61 i 62. A ti za 60.xx moras da outsourcujes 73 i 62. Mada relno placamo isto, osim sto meni je meni neophodno da potrosim jedno 500E za sajt solidne velicine, ali koji ce mozda da izgubi ranking mozda i za 3 meseca, posle novog google update-a.

Znaci u zbiru, to je isto ili bar slicno ko i programiranje u nasim slucajevima. Sto se tice zadnje recenice, da mozda je tacno da marketinske firme u generalnom slucaju vise zaradjuju po jedinici vremena, medjutim zbog toga je i mnogo veca konkurencija, tao da je verovatno slicno za malu marketinsku agenciju i za agenciju za programiranje. Zato je iposlovni ugled jedan faktor za odredjivanje poreza.

Ali je bitan i kontekst. Dakle samo 73 nije isto kao 60.61.62 i 73. Najmanje vremna provodim na 73, stavim adsense ili npr neki cjplugin i to je to. A najvise vremena na ostalim stavkama. Medjutim sva je zarada od 73 pa zato i stavljam da je delatnost 73.

Nisam siguran da li je pravilnije da za delatnost odaberem ono sto najvise radim, ili ono od cega najvise (direktno) zaradjujem?

Poslednja izmena od buksula : 01. 01. 2012. u 23:18.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 01. 2012.   #20
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Sta je pravilno? Uzmi nesto gde je najnizi porez a poklapa se sa onim sto radis. Nemas razloga da gledas sta je "pretezna" delatnost ovde, sve moze da prodje kao sve maltene.

Ne znam koliko tebe izadje i u kom si gradu, ali vidim da u Nisu nije neka razlika izmedju taksiste, programera, radionice, perionice i jos po nesto.. (ne znam nikoga ko ima neku marketing sifru ili adovatsku agenciju).
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.