DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 09. 2005.   #1
toxonics
programer
Na probnom radu
 
Avatar toxonics
 
Datum učlanjenja: 10.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
toxonics is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za toxonics Pošaljite poruku preko Skype™ za toxonics
Default Vaše mišljenje o ovom dizajnu - PC Practic

www.pcpractic.co.yu

Sajt je sveže redizajniran, akcenat je više bio na programerskom delu (nove kategorija proizvoda, novi CMS...) ali me prvenstveno zanimaju vaši utisci o novom dizajnu.
toxonics je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #2
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Pa moglo je i bolje, dosta bolje.
Sve mi je nekako "ravno i bez filinga"
Daj malo neki gradijent, nesto savij. I one senke malo smanji.

Evo komentar na brzaka.

poz
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #3
>*StarGazer*<
novi član
 
Datum učlanjenja: 11.09.2005
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
>*StarGazer*< is on a distinguished road
Default Re: Vaše mišljenje o ovom dizajnu

Citat:
Originalno napisao [nq]
Pa moglo je i bolje, dosta bolje.
Sve mi je nekako "ravno i bez filinga"
Daj malo neki gradijent, nesto savij. I one senke malo smanji.

Evo komentar na brzaka.

poz
Pre svega, [nq] hvala na komentaru!
E sad...

Sto se tice onoga "moglo je i bolje" - naravno, uvek moze bolje! Osnovni razlog zasto smo (mi=toxonics i ja) ovde ostavili link je zato sto i ocekujemo korisne komentare.

Prvo - sajt je zavrsen, znaci nazalost nema bas puno mesta za menjanje. A naravno da bi bilo stvari koje treba promeniti.

Pre svega, posle [nq]-ovog komentara sam jos jednom pogledao sajt i odmah znao kako je trebalo da izgledaju boxovi sa proizvodima. Sad, sta je tu je. Ucim na greskama, naravno.

Drugo, sajt ni nije zamisljen da izgleda fenomenalno. Kao sto je toxonics rekao, veci deo posla je bio CMS, i generalno programiranje. Zahteva je bilo mnogo i kod takvih stvari nekad i napravis kompromis. U tom trenutku, najbolji e-commerce sajt koji smo umeli da napravimo (a to se, jel, od nas trazilo) je ovo sto vam dajemo da osudite... Ne samo zbog tog samog sajta, nego i zbog slicnih zahteva kojih ce, pretpostavljam, biti ubuduce.

[nq], sto se velicine senki tice - to je jedna od stvari na kojoj smo se dosta zadrzali i probali najrazlicitije kombinacije. Ovo nam se ucinilo kao najpogodnije, ni preveliko ni premalo. Sa manjom senkom nekako je sve delovalo dosta mrtvije, veca naravno nije dolazila u obzir. Ako jednog dana ikako uspemo da senka izgleda lepse, a da ne bude bas tolika kolika je sad - definitivno cemo je promeniti!

pozdrav,
StarGazer
>*StarGazer*< je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Sorry, ali ja uopšte ne razumem ovu temu. "Prvenstveno me interesuju utisci o dizajnu" a onda komentar da i nije dizajn ono na šta ste prvenstveno obraćali pažnju. Ne razumem zašto ste onda postovali ovo za review?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #5
toxonics
programer
Na probnom radu
 
Avatar toxonics
 
Datum učlanjenja: 10.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
toxonics is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za toxonics Pošaljite poruku preko Skype™ za toxonics
Default

bluesman: ne bih baš rekao da nismo obraćali pažnju na dizajn. Pokušaću bolje da objasnim ono što sam mislio. Rok za izradu je tokom projekta skraćen a pošto je programerski deo u velikoj meri bio završen jedino je dizajn mogao da pretrpi neke uštede. Postovali smo za review kako bi ipak čuli vaše mišljenje i koliko je to moguće unapredili sajt. Naravno kompletan redizajn sada nije moguć ali je svaka konstruktivna kritika dobrodošla.

Hvala
Miloš
toxonics je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #6
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Samo kratak kometar:

- Glavna navigacija je suviše povičena i neupadljiva
- Leva navigacija mi se ne sviđa jer mi se čini kao da su stavke loše grupisane
- Ceo sajt je flat, samo su proizvodi "izdignuti"
- Senke su definitivno mogle biti diskretnije

I jedna jako bitna stvar: ako ću vam dati 1000 + kusur eura za računar očekujem da znam ko ste. Na sajtu nema informacija o samoj firmi (ili ih ja ne vidim).

Ako vam je cilj bio da akcenat stavite na same proizvode onda OK pošto ste u tome uspeli. Stranica izgleda kao proizvodi + "ono okolo".
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2005.   #7
>*StarGazer*<
novi član
 
Datum učlanjenja: 11.09.2005
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
>*StarGazer*< is on a distinguished road
Default

@Ilija:
1. da li mislis da bi bilo dovoljno da se font u glavnom meniju samo malo poveca da bi bio upadljiviji?
2. ne shvatam bas zasto mislis da su stavke lose grupisane, ako mozes napisi malo detaljnije kako mislis da bi trebalo da ide grupisanje?
3. sto se tice toga da je ceo sajt flat... sam si napisao, akcenat i jeste pre svega na proizvodima
4. za senke sam odgovorio, samo da dodam da je to verovatno i stvar ukusa, jer meni (ovako objektivnom ) izgledaju OK
5. sta znaci da nema informacija o firmi? tu je kontakt, u njemu je sve sto inace ide na jednu takvu stranu + ostalo je da napravimo na toj strani malu "galeriju" slika iz BG i NS radnje da se vidi da firma ne posluje iz necije kuhinje (cim dobijemo slike iz radnji). Ili si mozda mislio na informacije tipa "bavimo se tim-i-tim, poslujemo od tad-i-tad..."?

Pozdrav,
StarGazer
>*StarGazer*< je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 09. 2005.   #8
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao >*StarGazer*<
1. da li mislis da bi bilo dovoljno da se font u glavnom meniju samo malo poveca da bi bio upadljiviji?
Jako retko sama navigacija ide iznad logoa. Ako se stavi iznad gubi na "težini"... Mislim da je tu greška sa sadašnjom navigacijom. Ne znam da li bi povećanje fonta pomoglo. Treba probati

Citat:
Originalno napisao >*StarGazer*<
2. ne shvatam bas zasto mislis da su stavke lose grupisane, ako mozes napisi malo detaljnije kako mislis da bi trebalo da ide grupisanje?
Ja bih probao da ove plave "kutije" zamenim prostim listama ili nečim sličnim.

Citat:
Originalno napisao >*StarGazer*<
5. sta znaci da nema informacija o firmi? tu je kontakt, u njemu je sve sto inace ide na jednu takvu stranu + ostalo je da napravimo na toj strani malu "galeriju" slika iz BG i NS radnje da se vidi da firma ne posluje iz necije kuhinje (cim dobijemo slike iz radnji). Ili si mozda mislio na informacije tipa "bavimo se tim-i-tim, poslujemo od tad-i-tad..."?
Da, informacije o vama. Doduše, većinu mušterija to ne zanima, ali... Nekako su mi sajtovi bez About us tipa stranice prazni i bezlični. Subjektivno mišljenje...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 09. 2005.   #9
>*StarGazer*<
novi član
 
Datum učlanjenja: 11.09.2005
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
>*StarGazer*< is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Jako retko sama navigacija ide iznad logoa. Ako se stavi iznad gubi na "težini"... Mislim da je tu greška sa sadašnjom navigacijom. Ne znam da li bi povećanje fonta pomoglo. Treba probati
A mi mislili da ce navigacija iznad logoa da izgleda interesantno... U stvari, to je bilo iznudjeno resenje, posto nam je mesto za meni "pojela" pretraga... Sto je opet vezano sa onim sto si rekao za meni sa leve strane... Uh, sto vise diskutujem sa svima vama oko onoga sto smo uradili, sve mi se vise cini da ce sad neke stvari mnogo teze da se isprave nego da su uradjene kad je trebalo... Ovako samo jedna stvar povlaci drugu. Mislim da cemo sad morati dobro da porazmislimo pre nego bilo sta krenemo da eventualno ispravljamo.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Da, informacije o vama. Doduše, većinu mušterija to ne zanima, ali... Nekako su mi sajtovi bez About us tipa stranice prazni i bezlični. Subjektivno mišljenje...
Postoji nekoliko stvari oko About us stranice... Prvo, klijent je nije trazio, a mi mu je nismo ni predlozili jer nismo mislili da je previse bitno (a pri tom ih toxonics ne obozava ) Onda, malo je problematicno napraviti "about" za racunarsku firmu kojih, bez obzira na sve, ima mali milion po gradu. Sta da napisemo? Da se bave prodajom racunara i racunarske opreme i da su osnovani tad-i-tad? Kad bi se radilo o sajtu za nesto manje "genericko" - zasto da ne. Ovako, natrpali bi par generickih (a samim tim i ne bas interesantnih) podataka i to ne bi, po mom misljenju, narocito doprinelo tome koliko ce racunara firma prodati. Da, naravno, jos jedna stvar: mozda bi bilo razlike da je u pitanju samo on-line prodavnica, i u tom slucaju se slazem sa tobom da par podataka o firmi doprinosi tome da ti steknes neki utisak o tome ko ti to ustvari prodaje racunar, ali posto to ovde nije slucaj ostaje ti uvek varijanta da odes u firmu i uveris se (ili razuveris) kako ti se sve to cini.

Da, naravno, mislim da ne bi bilo u redu da se ne zahvalim svima koji su (do sad) ucestvovali u ovoj diskusiji. Iskreno, u pocetku sam bio skeptican prema tome da postavimo sajt pred "sud javnosti", ali drago mi je da vidim da ovde ima vrlo konstruktivnih ljudi spremnih da pomognu.

Pozdrav,
StarGazer
>*StarGazer*< je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Naplata Adsense - vaše uplate su trenutno zadržane! ljtruba Sva početnička pitanja 8 07. 09. 2010. 12:03
Content slider slican ovom Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 5 03. 06. 2010. 03:40
Pocetnicko - Devojka u web dizajnu Natasha Sva početnička pitanja 14 13. 06. 2008. 12:07
U ovom forumu... bluesman Istine i zablude 5 13. 02. 2008. 16:01
Sta mislite o dizajnu ove vizit-karte? :) shoba Opušteno 1 23. 08. 2005. 23:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.