DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 02. 2006.   #51
MilanM
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.02.2006
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MilanM is on a distinguished road
Default

Ne vidim sta zelis da kazem ali stvarno..
Po istoj toj tvojoj logici taj Bk koji pominjemo moze da ne bude priznat sa novim zakonom, pogotovo sto je Bogoljub sada na tapetu da se vidi sta je krao i sta je radio...
Bilo kako bilo ja licno verujem vise fakultetima iza kojih stoji drzava pa bez obzira kakva...
MilanM je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #52
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
a ja evo sa zavrsenim ekonomskim faksom imao bih 100001 problem iako sam zavrsio drzavni po mom misljenju bolji fakultet..
i onda posle kazes

Citat:
Bilo kako bilo ja licno verujem vise fakultetima iza kojih stoji drzava pa bez obzira kakva...
nesto to nije logino da verujes fakultetu posle cijeg zavrsetka imas mali milion problema u zemlji a u inostranstvu treba da gledas u pasulj da li ce ti nesto priznati...ako ti i priznaju nesto.

Citat:
Po istoj toj tvojoj logici taj Bk koji pominjemo moze da ne bude priznat sa novim zakonom, pogotovo sto je Bogoljub sada na tapetu da se vidi sta je krao i sta je radio...
Mala razlika, BK univerzitet je privatni univerzitet za razliku od FTN-a. vidis kako je u ovoj zemlji sve naopako, kakve molim te ima veze sto se vodi hajka na coveka koji nema nikakve veze sa BK univerzitetom osim sto je njegova porodica osnivac.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #53
MilanM
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.02.2006
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MilanM is on a distinguished road
Default

Zato sto je moguce da neko kaze Puj pike ne vazi BK univerzitet ima propust iz nekog X razloga i time dovede u pitanje sve njihove diplome.

10001 problem se odnosio na odlazak u inostranstvo sa tom diplomom.

I molio bih te ali molio da mi ne pricas o BK fakultetu gde pisu seminarske radove na temu knjige Og Mandino "Najveci trgovac na svetu" dzepno izdanje.. da ne govorim o polaganju ispita sa cirka spremanjem 2 dana itd...

Al bolje da prekinemo raspravu...
MilanM je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #54
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Zasto FTN nesaceka oktobar 2007? Strasno, i obecava se nesto sto ce mozda biti ozvaniceno oktobra 2007. Ne znam za ostale ali ovo je cista jurnjava za novcem i obmana, ali sto bi rekao jedan brat hrvat : "Napravite kako hocete" .
Ne znam da li uspevam da dovoljno razumljivo da objasnim, ali Specijalističke jednogodišnje postdiplomske studije se ozvaničavaju na samom fakultetu, i po starom i po novom Zakonu, odnosno podzakonskim aktima (ovo sam već ranije pisao, pratite malo). Znači, kada se akredituje FTN, automatski će biti akreditovane i ove studije.

Inače, nigde u Zakonu ne stoji da fakulteti ne mogu da funkcionišu sasvim normalno do momenta akreditacije, što podrazumeva otvaranje ili gašenje različitih vrsta studija. Bitno je da je sve vezano za ove studije u skladu sa novim Zakonom, što je prvo potvrđeno preko pravne službe FTN-a (već pomenuto), i tek nakon toga je predlog o ovim Specijalističkim studijama došao na Nastavno-naučno veće.

FTN je inače, za vašu informaciju najveći državni fakultet u Srbiji sa 9.500 studenata. Verovali vi ili ne, to je veoma ozbiljna institucija.

A vaši navodi o prevari i krađi u svojstvu su ovdašnjih poznatih vokabulara sindikalno-politikantskog tipa. Zato, ako hoćete da pričate "legalistički" uzdržite se od paušalnih komentara.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #55
MilanM
novi član
 
Datum učlanjenja: 21.02.2006
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MilanM is on a distinguished road
Default

Iako su nam fakulteti odvojeni 100-tinjak metara razlika u organizaciji jednog i drugog je nebo i zemlja, zaista mi FTN deluje kao najbolje organizovani fakultet Novosadskog univerziteta.
MilanM je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 02. 2006.   #56
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Zato sto je moguce da neko kaze Puj pike ne vazi BK univerzitet ima propust iz nekog X razloga i time dovede u pitanje sve njihove diplome.
E vidis ovo nije moguce jer je upravo drzava odobrila rad BK univerziteta, znaci ako je negde greska kriva je drava a ne BK univerzitet.
Citat:
I molio bih te ali molio da mi ne pricas o BK fakultetu gde pisu seminarske radove na temu knjige Og Mandino "Najveci trgovac na svetu" dzepno izdanje.. da ne govorim o polaganju ispita sa cirka spremanjem 2 dana itd...
Ali ta diploma sasvim lepo sljaka na zapadu, cak sta vise priznaje je i ijendao od najboljih fakulteta za menadzment i ekonomiju Bocconi. Raspitaj se kakvu reputaciju ima Bocconi u MIlanu pa onda to povezi sa tim da su svi ispiti sa Bk univerziteta priznati tamo pa onda dodaj jos i cinjenicu da vecina ispita sa Ekonomskog fakulteta nije upotpunosti priznata i dobices lepu sliku o tome koliko je neki faklutet priznat i postovan u svetu.

Citat:
Ne znam da li uspevam da dovoljno razumljivo da objasnim, ali Specijalističke jednogodišnje postdiplomske studije se ozvaničavaju na samom fakultetu, i po starom i po novom Zakonu, odnosno podzakonskim aktima (ovo sam već ranije pisao, pratite malo).
Pratim ja Vas ali izgleda da Vi necete da prihvatite cinjenicu da u ovom momentu kada FTN jos nema akreditaciju za rad po novom zakonu svako otvaranje novih smerova i dodatnih studija (specijalisticke, magistarske...) ne moze biti po novom zakonu, takodje onaj koji zavrsi te specijalisticke studije nece biti obuhvacen nekim stvarima iz novog zakona, samim tim, gore navedenim, uslov za upis gde se zahtevaju 3 godine na nekoj visoj skoli jeste cista diskriminacija i da je ovo pravna drzava FTN bi jako lako mogao da bude tuzen jer po zakonu jos nepostoje trogodisnje studije na visim skolama sve dok ta visa skola nedobije akreditaciju. Slucaj gde su neke skole uvele trecu godinu bez ikakvog zakonskog utemeljenja jeste njihov problem i on nikako netreba da bude sredstvo za diskriminaciju i onemogucavanje studiranja tj. pohadjanja specijalistickih studija ljudima koji su zavrsili dvogodisnje vise skole.
Ovo sto se radi je cist vid jeftine trgovine i pokusaj prikupljanja sto veceg broja studenata.

Citat:
FTN je inače, za vašu informaciju najveći državni fakultet u Srbiji sa 9.500 studenata. Verovali vi ili ne, to je veoma ozbiljna institucija.
Uopste nije potrebno da me informisete sta je FTN i koliko ima studenata. Svi ti podaci daju jos jednu vecu tezinu svemu ovome jer jedan takav fakultet ne bi trebalo sebi da dozvoljava ovako jeftino gubljenje reputacije. Zaista mi nikako nije jasno zasto se nesaceka akreditacija i zasto se sa svim ovom juri grlom u jagode...

Citat:
A vaši navodi o prevari i krađi u svojstvu su ovdašnjih poznatih vokabulara sindikalno-politikantskog tipa. Zato, ako hoćete da pričate "legalistički" uzdržite se od paušalnih komentara.
Svi ti komentari su u svojstvu odbrane vladavine prava i jednakosti svih studenata, a Vi kao profesor bi trebalo bas da se zalazete za ista...ali koliko vidim nije Vam bas nesto stalo do toga...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 02. 2006.   #57
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

... jedino što ne vidim poentu ovakvog nastavljanja.

Jutros sam slučajno sreo Dragana i naravno pita me šta mislim u vezi ovoga i ja blesavi se odmah uhvatim za to što se debatuje oko gluposti... tek kasnije dođem malo sebi i kažem da je fino, da sam pogledao program i da mi se sviđa i da bih bio zainteresovan da se prijavim da nisam u stisci s vremenom...

Ako se cela priča svodi na preporuku bojkota celog projekta zbog nekih otvorenih formalnih pitanja, onda je rečeno više nego dovoljno - ko je nepoverljiv može da sačeka i ta formalna razrešenja, ostali su slobodni da krenu ako im program odgovara.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 02. 2006.   #58
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Mene zanima po kom kriterijumu se određuje školarina. Mislim da je ipak previsoka za naš standard. Ovde se čitava rasprava vodi oko toga koji fakultet je bolji, teži itd. a sve se svodi na to da onaj ko da više para lakše završi. Školarina ne odražava rejting nekog fakulteta već lakoću završavanja, odnosno legalizovanu korupciju. Da nije tako, ne bi školarine bile toliko iznad životnog standarda stanovništva.
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 03. 2006.   #59
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Rok za konkurs je produžen do 10.03.2006.

Ima već dovoljno kandidata za pokretanje ovog programa studija, ispostavilo se da je tek danas izašao oglas u novinama, pa se zbog toga pomera rok za konkurs. Mislim da se slučajno (kako to već kod nas biva) desila neka administrativna greška i oglas nije bio objavljen ranije.

Eto, sada ima još nedelju dana vremena za one koji se još premišljaju za ovaj upisni rok.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2006.   #60
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Sada sam video da nisam odgovorio na prethodno pitanje. Postoji cost/benefit analiza, ograničeni broj studenata, očekivani broj studenata, troškovi studija prema profesorima i fakultetu, i još neki manje bitni parametri.

Inače, da li ste vi videli cene godine osnovnih studija na različitim fakultetima? Za vašu informaciju, ovo je promotivna cena za prvi upisni rok, u svakom narednom upisnom roku će biti sve viša dok ne dostigne rang cena polovine MBA studija.

Pored ovoga, neko je pitao gde se na sajtu FTN-a vidi da IIM/EURO ima veze sa ovim fakultetom. Na HP-u FTN-ovog sajta ima ikonica do sajta IIM/EURO.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 19:56
Studije u inostranstvu, od kuće Ilija Studen Opušteno 15 07. 02. 2006. 20:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.