DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 07. 2010.   #41
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Citat:
Prvo hosting je teska robija 24/7/365.
- zahtevni a neobrazovani klijenti
- problemi sa hardwerom
- problemi sa pracenjem resursa
- security
Ovo treba u školi učiti kao obavezan predmet. Ja takođe prodam hosting samo kada moram. Ljudi jednostavno nemaju pojma šta je hosting i redovno te zove kada ne može pristupiti sajtu a u stvari mu se zakucao adsl ruter. No eto nije se sjetio da pokuša bilo koji drugi sajt. Da ne pričam oko slanja mailova, incoming, outgoing mail podešavanja, kor. nalozi, lozinke,.... Ajoj majko moja.... Telekom blokirao sve SMTP hostove koji nisu u njihovoj nadležnosti. Automatski koliko hosting klijenata, toliko i poziva da ne radi slanje pošte. A svi do jednog su ignorisali obavještenje koje im je Mtel poslao na mail.

Još bih istakao veliki problem sa produžavanjem domena. Nije se jednom desilo da čekaju zadnji momenat pa onda ne uplate i na kraju te zovu da im vraćaš domen kako znaš i umiješ. A džaba objašnjenja da tu nema kašnjenja sa plaćanjem i da to nije smrdljivi Balkan.
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje mangia za poruku:
Staro 21. 07. 2010.   #42
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Ne moras da podizes naravno, ali ne mozes da kazes "troskovi", bez obzira sto nema poreza na dobit
Sejedno, Kipar je dobra solucija ako se dovoljno zaradjuje (sve ispod toga se ne isplati).

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
A na koju foru treba da placas nesto - kada si pravno lice koje veze nema sa srbijom?
Ne mislim konkretno na kipar nego na offshore u generalnom slucaju.

Ako je zbog toga sto je to "prihod fizickog lica" - zasto moras da dizes iz banke kao dividendu - zar ne moze da se dize kao npr troskovi pravnog lica.

Ili sa karticom na ime firme sve da se placa?
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2010.   #43
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

@mangia

da dodam kada ti IP adresa dospe na blackliste, pa podesavanje antispama ("meni ne stizu mailovi")
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2010.   #44
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Naravno, porez od dividendi si duzan da placash ovde, ali to je druga prica, jer to nema veze sa samim poslovanjem.
ako ne gresim vec nekoliko godina postoji sporazum i izmedju srbije i bugarske
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2010.   #45
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Mislim da kao gradjanin Srbije, placash porez Srbiji, ne Kipru ili nekoj drugoj zemlji...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2010.   #46
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Joj Buksula, ako te poslusa, najebace...
Prvo hosting je teska robija 24/7/365.
- zahtevni a neobrazovani klijenti
- problemi sa hardwerom
- problemi sa pracenjem resursa
- security

za koje pare? Ja moj hosting i ne oglasavam, samo kada mora ga prodajem.

A ti deckonja ako imas imalo smisla za webizajn, lagano u ulicu, od lokala do lokala, ponudi izradu websajtova i to ne BESPLATNO!

Pa kad napravis websajt, ponudis i registraciju domena i hosting.

Ljudima resis problem a ti zaradis svugde pomalo.
Naravno da se hosting ne isplati .... ali ako covek zaista hoce hosting ja sam mu dao sugestiju kako moze to da odradi.
Znam ja sve te probleme.

To sto si rekao u zadnjem delu - to je ono sto sam ja reko pod 2) posto onda nemas nikakve probleme dobijes pare za sajt i to fiksno 100$ po sajtu.(pod uslovom da cj.com ne skida leads).
Usput pravljenje (dobrog) sajta u principu nema nikakve veze sa dizajnom - ima samo sa korisnoscu i koliko je user-friendly a to nije slucaj sa velikom vecinom sajtova koji prave takozvani "dizajneri".

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Jesi li ti to iz licnog primera tako dobar biznis plan napravio?
Ne nisam mrzi me da pravim sajtove za druge. To se odnosi na stav 2).
Treba mi 2-3 sata za sajt - a to je rumunski poso za 30$ na sat.

Taj bussines plan je mnogo bolji nego da se zajebavas sa raznim lokalima. Mada naravno da ni taj plan nije toliko los ali moras da dodas i troskove na mesecnom nivou za odrzavanje sajta i slicno. Moja impresija je da ljudi ne smatraju internet necim ozbiljnim i sa druge strane da uvek oce da sve sjaji i bljesti i da posetiocima treba preko 10 min da nadju to sto su trazili

Poslednja izmena od buksula : 23. 07. 2010. u 05:01.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2010.   #47
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Ne moras da podizes naravno, ali ne mozes da kazes "troskovi", bez obzira sto nema poreza na dobit
Sejedno, Kipar je dobra solucija ako se dovoljno zaradjuje (sve ispod toga se ne isplati).
Koliko treba da se zaradjuje?
+Zasto mislis da ne mozes da kazes troskovi ako Jesu troskovi.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2010.   #48
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Mislim da kao gradjanin Srbije, placash porez Srbiji, ne Kipru ili nekoj drugoj zemlji...
Pa nisi gradjanin srbije vec pravno lice kada otvoris firmu na kipru. Nemas veze sa srbijom.

Kao gradjanin srbije ne mozes da imas ni otvoren racun u banci u stranoj zemlji ali naravno kao pravno lice sve moze - nemas veze sa j...m srbijom.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2010.   #49
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Koliko treba da se zaradjuje?
Pogledaj koliko kosta otvaranje firme na Kipru pa ce ti biti jasno. Plus 4.25% poreza na dividende na Kipru sada.

Citat:
+Zasto mislis da ne mozes da kazes troskovi ako Jesu troskovi.
Pa ne mozes da podignes dividendu kao "mat. troskovi" Jer mora drugacije da se knjizi - mora i drugacije da se podize.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2010.   #50
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Pa ne mozes da podignes dividendu kao "mat. troskovi" Jer mora drugacije da se knjizi - mora i drugacije da se podize.
Zar ne moze npr 5 kila rostilja za pravno lice i sl.
Nadam se da ne treba racun.

Gde da pogledam ...
Pretpostavljam da mislis na cene agencija (oko 1000$ + 1000$ godisnje vodjenje) - ja nesto ne verujem agencijama (osim ako mi neko pouzdan preporuci) tako da bih sve to odradio sam ne bi trebalo da je visa matematika ni da je doo vise od npr 200E.


Medjutim kazes 4.25% na dividende.
Trebalo bi da je 10% porez na prihod a to onda ukupno nije mnogo bolje nego u srbiji. (osim ako mozes sve da uzmes kao dividendu i ne platis nikakav porez na prihod).

Poslednja izmena od buksula : 23. 07. 2010. u 13:02.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Omiljene Internet kompanije Dejan Bizinger Opušteno 12 06. 07. 2010. 10:54
Osnivanje Offshore firme teknoledge e-Business 38 01. 03. 2010. 18:18
Placanje na ziro racun kompanije u inostranstvu? Protos Sva početnička pitanja 3 12. 07. 2009. 12:08
Legalno poslovanje Internet kompanije u Srbiji bluesman e-Business 12 18. 09. 2005. 22:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.