DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 11. 2009.   #101
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

U vezi samog glasanja i nagrade:

- jedan sajt - jedna kategorija
- provjera korisnika putem SMS-a prije glasanja
- promijeniti postojece kategorije (npr. Poslovni nema smisla i slicno)
- imati ljude koji ce rucno odobravati sve prijave i kategorizovati ih u slucaju greske
- ne priznavati glasove za koje je utvrdjeno da su spam
- u ziriju imati samo ljude koji zive ili bar rade u regiji, jer ljudi iz inostranstva uglavnom uopste ne koriste sajtove o kojima trebaju dati sud.
- ubaciti kategoriju za najbolje projekte iz regije koji nastupaju na globalnom trzistu
- besmisleno je clanu zirija dati vise stotina sajtova da ih pregleda za kratko vrijeme i da sud. Mozda prihvatljivije je da publika izabere top 20 u svakoj kategoriji, a ziri daje glas samo o njima, sto treba sabrati zajedno sa glasovima publike.
- poraditi na kontaktu sa zajednicom, a ne samo sa medijima. Mene su pozvali na 24h prije da dodjem na zatvaranje. Da nisam u Bgd vjerovatno ne bih mogao doci.
- (na odgovarajuci nacin) rijesiti slucaj nagradjivanja sajtova ljudi koji su u ziriju.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" zira za poruku:
Staro 28. 11. 2009.   #102
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Sto se glasanja publike tice, mozda ne bi bilo lose iskopirati princip pampersa sto sad fura, kao sto je zira spomenuo sa sms verifikacijom

http://takmicenje.pampers.rs/gallery...576&ord=w&pg=1

ovo bi verovatno stvorili dodatne troskove placanja sms usluge ali to bi moglo da se realizuje i kroz neko sponzorstvo tipa CT
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #103
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

Ovo je regionalni WFest, tako?

Ako zakljucimo da je bilo kakvo glasanje, tj. dobijanje glasova od publike besmisleno (da ne davim, ako neko zeli zasto to mislim napisacu) zasto lepo skroz ne odbacimo glasove publike (tipa ovo regujem se i glasam, sms kao glas i sl. mahinacija i zaobilazenja hiljadu..)

Nego, vrlo jednostavno. Ako se ucestvuje (Srbija, Crna Gora, BiH, Hrvatska, Makedonija, Slovenija) iz tih zemalja pozvati 10 IT strucnjaka (relevantih ljudi iz oblasti Interneta [ko su oni? e to treba dobro definisati...]) i kad svi oni daju pojedinacno glasove, sve se zbere i to je to.

Sta fali ovom sistemu?

Ako neko od clanova zirija ima sajt, ok, on ce zloupotrebiti mesto i glasace, a ostali? Nope. Tako da da mahinacija je svedena na minimum. Ono, misim ako je nekom toliko stalo, moze da izlobira, kao sto rece Istok, ili potplati nekog... ali budimo racionalni...

I onda moze da se buni ko god hoce. Strucnjaci (ljudi cija misljenja smatramo relevantnim) su odlucili (bodovali) i rezultati su dobijeni.

Kao dodatak moglo bi se, kako publika bas skroz ne bi bilo diskvalifikovana, dati i recimo blogerima (odredjenom broju) mogucnost glasanja, lupam sad, ali da se smisliti i to...

Sad najozbiljnije, sta fali ovakvom sistemu?
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #104
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

i ja mislim da je glasanje "publike" besmisleno i uvek sklono manipulacijama i zato bi ga trebalo ukinuti.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #105
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Evo da odgovorim i ovde na temu, dakle kao član žirija.

Ako dozvolite, objasnio bih vam ceo "Matrix" vezan za glasanje, pa vi sami zaključite.

Vidite, ja, a verovatno i skoro svi ostali članovi žirija smo, kao i većina vas, ozbiljni i zaposleni ljudi. Zato, nismo mogli da potrošimo na glasanje sigurno više od tri sata našeg vremena, niti bi iko od vas to uradio na istom mestu. Ja sam lično potrošio tri sata na glasanje, a poznajući neke od članova žirija, verujem da su potrošili i manje jer ljudi nemaju toliko vremena. Možda da je Agena mega korporacija kao Delta pa da svakog od nas plaća po 1000 eura za to glasanje.

Dakle. Potrošio sam tri sata vremena na glasanje.

Šta vi mislite, šta može da se uradi za tri sata, ako imate ukupno 17 kategorija i u svakoj u proseku 100 sajtova?

Evo, sad ću vam reći šta može.

Prvo, možete u svakoj kategoriji da uključite opciju da vam se prikažu samo sajtovi koji su ušli u uži izbor prema glasovima publike, što u svakoj kategoriji smanji broj raspoloživih sajtova na jedno 30.

Opet, ostajemo na 30 sajtova puta 17 kategorija, to je oko 500 sajtova koje treba proceniti za tri sata. Kad se sve sabere i oduzme, ostane oko 20 sekundi po sajtu, da ga procenite. Za neke od sajtova to nije dovoljno ni da se učitaju.

Šta onda raditi u takvoj situaciji? Ja sam lično to rešio tako što imam dole onaj Alexa Rank toolbar, i kad mi se otvori sajt, ako mu je ranking preko milion, i ako ružno izgleda odmah ga zatvaram. Tu sam uštedeo dosta na vremenu.

Ako ima iole traffica i ako dobro izgleda, e onda kreće nemoguća misija zvana "proceni kvalitet sadržaja ovog sajta za 2 minuta ili manje". Otvaram nasumične tekstove, gledam koliko imaju komentara, koliko se ažurira sajt itd itd. Za tako kratko vreme to naravno nije moguće.

Šta onda raditi u takvoj situaciji? Pa, usred tog haosa u glavi, mozak nalazi jedino moguće rešenje, i kreće da traži ono što već poznaje od ranije. "Za ovaj sajt već znam, drži ga moj poznanik, i znam tačno koliko se cimaju oko njega i šta su sve radili, a ovaj drugi izgleda isto tako dobro i ima podjednaku količinu sadržaja i traffic, i podjednako dobru ideju. E, pa onda ću da glasam za ovaj od poznanika"

I tako onda iz kategorije u kategoriju, po tom sistemu. To je jedini način da živo biće koje se zove "član žirija" ispuni svoju dužnost a da ne potroši dva dana radnog vremena na to.

Iz tih razloga, ne vidim uopšte zašto bi bilo loše raditi na lobiranju. Lobiranje je sasvim regularana PR aktivnost kod ovakvih manifestacija čak i u svetu. Znači, kontaktirate članove žirija, ispričate im neke informacije o vašem sajtu koje ne mogu da vide za dva minuta, i tu ste automatski u prednosti nad ostalima.

Ja nagradu posmatram čisto pragmatično, znači kao dodatno sredstvo za podizanje vrednosti brenda kod potrošača. Tako da, marketinški pristup u svemu tome je sasvim OK. Čim se u sve to uključi sujeta i ego, sve odlazi u drugom pravcu.

Mislim da je greška tražiti validaciju o sebi iz spoljnjeg sveta. To je rupa bez dna. Svako od nas treba da stvori unutrašnji izvor vrednosti a ne da svest o svojoj vrednosti crpi od komentara i nagrada iz eksternog sveta.

Toliko...
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje istok za poruku:
Staro 28. 11. 2009.   #106
Veki
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Veki
 
Datum učlanjenja: 26.06.2007
Poruke: 27
Hvala: 15
7 "Hvala" u 3 poruka
Veki is on a distinguished road
Default

Istoče, bacio si dve dobre poente - lobiranje i Maslovljevu teoriju motivacije

Lobiranje je svuda u svetu normalno, a čak postoje i zakoni šta je dozvoljeno, a šta ne. Čak i Sorabija radi na tome da se lobiranje uvede kao legalan (i legitiman) princip rada u politici. Znači ne tange frange i neko seljačko ubeđivanje, nego PR u granicama pristojnosti.

Druga razmišljanje koje si naveo jeste cilj nagrade. Hraniti se spoljašnim potvrdama je Sifzifov posao, a pored lojalnosti brendu, nagrada može da pruži određenu kompetentnost prilikom komunikacije sa oglašivačima.

Na koncu ja ću moju da stavim u CV, ćale će da me časti pivom, a keva se raznežila kad me je videla na TV. Uz to dobijam seksualne ponude na mobilni telefon od obožavateljka širom regiona (ovo je bila šala).
__________________
Astma. Pobedi je! | Trčanje.rs | Lekino brdo | Moj CV
Veki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #107
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Veki Pogledajte poruku

Uz to dobijam seksualne ponude na mobilni telefon od obožavateljka širom regiona (ovo je bila šala).

Pocinjem sa lobiranjem odmah !!!
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #108
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Evo nekoliko zapazanja i ideja i od mene:

1. prvo, potrebno je striktno definisati sta cini ocenu za svaki kriterijum: sta znaci ocena 2 ili 3 za recimo kriterijum navigacije. Po meni potrebno je napraviti za svaki kriterijum uputstvo.
2. drugo, NE MOZE svaki clan zirija da ocenjuje svaki kriterijum za svaki sajt u svakoj kategoriji..to je u najmanju ruku SULUDO i totalno neobjektivno. Primer: kojim principom recimo Zoran Modli ocenjuje kriterijum strukture sajta u kategoriji sajtova e-commerce?
3. trece - vreme. Ili ce da se odabere ziri koji ce imati vremena da zaista oceni sajtove ili ga batalite. Ovako je jedini rezultat manifestacije eventualno popularizacija samog sebe i organizatora..i nista vise. Niti nagrade imaju tezinu niti nagradjeni kredibilitet.

I jos jednom da napomenem: nadjite voditelja koji ce da pokaze trunku postovanja prema nagradjenima bez obzira da li su oni mladji od njega i/ili imaju ili nemaju svilenu masnu i tasnu u ruci! Ovaj voditelj se ne razlikuje ni odjednog pinkolikog, cineci i sam even takvim
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #109
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Istok je istakao nesto sto sam primetio ranije ali nisam zeleo da napisem da nebi bilo prozivka.
Ziri je glasao "na brzaka" sto cini te glasove ne objektivnim i nefer (Istok je rekao da je potrosio 3 sata, Dragan da je obavesten dan pred glasanje sto znaci da nije ni on potrosio nesto puno vremena). U konkretnom primeru sta ako sajt nije najboljeg dizajna ali ima dobru funkcionalnost/vrednost za posetioce ? Sta kod "alexa metode" ako je sajt poceo skoro sa radom ili cilja manju grupu gde ne moze postici zavidan alexa rang ?

Jos jednom da se ogradim ne zelim nikog da prozivam, pljujem, hejtujem ali nazalost stanje jeste takvo. Valjda ce se organizacija opametiti do iduce godine i ispraviti bar pola propusta.

p.s. Eh da ne verujem da ljudi nisu culi za WebFest, a bave se domacim internetom jer je previse mali. Ja pre dve godine nisam imao znatne prihode od interneta pa sam znao za taj dogadjaj.
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #110
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Ljudi, sta vam je, sta ste se uhvatili ko je dobio nagradu, a ko ne. Sto se mene tice, svako od njih je mogao da ulozi 1 min u glasanje, mene to ne interesuje. Njihova nagrada, njihov ziri, nagradu ne priznajem kao relevantnu i samim tim mi je potpuno svejedno ko je dobitnik. S druge strane, mene interesuje kako je moguce da neko ko je punoletan moze da ima dilemu da li je moralno da u isto vreme bira i da bude biran.

Sad kad smo se, kao, primirili, sad poceli ljudi da dele savete i ideje. Ne zelim da budem grub, ali jel' vas neko pitao za savet ili ideju? Da li shvatate da WFest nije u public domain, to je proprietary domain? Cak i ako pijete pricu da je prvi cilj WFest-a "promocija upotrebe Interneta kod najšireg kruga ljudi", to ne znaci da oni rade drustveno odgovorni posao i da vi sad treba tu nesto da se osetite pozvanim da pomognete. Oni su samo odvojili po 5 min do 3 sata (offtopic: Istoce, svaka cast za 3 sata), i onda su neki dobili nagrade, neki pare, neki nesto bocnuli na koktelu, i to je to. Big deal.

PS: O tome da su clanovi zirijia toliko zaposleni da ne mogu da odvoje 3 sata za ovako "veliki dogadjaj, mogu samo da dodam da su 2 clana zirija, a mozda su povezani i sa vise njih, nisam siguran, nedavno ugostila moje klijente, za sajt koji je vec u zavrsnoj fazi, proveli 2 sata sa njima u krajnje freak situaciji, gde su ih pozvali i ponudili da bez nadoknade evaluiraju moj rad, kao ovo je ok, ali ste trebali da mu trazite to i to, ovo nista ne valja, itd. Ljudi nisu imali pojma zasto su ovo insistirali da dodju, bez obzira sto su moji klijenti i ti ljudi prijatelji od ranije i to je bio jedini razlog zasto su i znali za konkurs. I onda kao svi radimo, puca glava od posla. Mojne te fore.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 28. 11. 2009. u 19:23.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest MMX - pitanja za zajednicu irecevic IT događaji 10 15. 12. 2009. 16:59
bizBuzz 2009: Niš 28 - 30. oktobar 2009 Aleksandar.Ilic IT događaji 86 05. 11. 2009. 15:37
E-trgovina 2009 - Palić 22.-24.04.2009.g. Dragan Varagić IT događaji 34 02. 05. 2009. 21:06
Ko priznaje ... :) (sajt fest-a) Mr.Paja Opušteno 3 25. 02. 2006. 11:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.