DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 08. 2010.   #71
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Postoji dosta clanova ovog foruma koji imaju svoj hosting kod euneta, tako da ta tvrdnja ne stoji.

Oko instaliranja php modula na masinu. Instalacija modula poput php-ffmpeg u velikoj vecini slucajeva nije opravdana za shared hosting, kao i dosta drugih.
Kada pricamo o cpanelu, pre razvijanja custom resenja korisceno je gotovo resenje. Ono se pokazalo drasticno skuplje zbog odrzavanja kao i zbog malog manevarskog prostora za prosirivanje i disaster recovery.

Btw offtopic:
cPanel sam koristio i ne svidja mi se ni najmanje, za mene je prihvatljivija opcija Plesk.


@vidak
Niste utvrdili, vec sam otvoreno rekao nesto sto ogroman broj clanova ovog foruma vec godinama zna.
Molim te prestani da budes bezobrazan i ako zelis da obrazlozis svoje tvrdnje molim te to uradi u suprotnom pokazi malo kulture i stila.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #72
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@cvele

Izvinjavam se za predlog da zakupiš psiholog.me domen. Kod Eunet-a nije moguće zakupiti .me domen. ... baš nešto razmišljam... zašto bi uopšte i bilo moguće zakupljivanje .me domena. To što se .me domen tretira kao internacionalni i što se Crnogorci i vodeći svetski domain provajderi razbijaju od para, nema veze... BItno je da su dostupni .vg .gs .ms i .bz
https://my.eunethosting.com/

Poslednja izmena od vidak : 10. 08. 2010. u 17:25.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #73
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

@vidak
Ukoliko ti je neko iz euneta ubio roditelje prihvati moje najdublje izvinjenje.
U suprotnom bilo bi mi jako zanimljivo da mi pored obrazlozenja zasto smatras da je panel iz proslog veka dostavis i obrazlozenje odakle ti toliki bes prema eunetu?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #74
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
@vidak
Ukoliko ti je neko iz euneta ubio roditelje prihvati moje najdublje izvinjenje.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #75
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
@vidak
Ukoliko ti je neko iz euneta ubio roditelje prihvati moje najdublje izvinjenje.
Ovo je tip komunikacije svojstven domaćim provajderima!
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #76
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

^ Još se smejem. Dobra fora. A što se lepo ne nađete negde na pivu i dogovorite ko je u pravu. Ja ću da se prisružim kao sudija.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #77
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
^ Još se smejem. Dobra fora. A što se lepo ne nađete negde na pivu i dogovorite ko je u pravu. Ja ću da se prisružim kao sudija.
Prihvaćeno. Kao sudija, ti odredi mesto i vreme.
Sve dalje na PP. OK?
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #78
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Ovo je tip komunikacije svojstven domaćim provajderima!
Izvini vidak, ali tvoj nastup na proteklih par strana je sugerisao upravo to.

Da li sada zelis da prokomentarises kolicinu besa koju osecas prema eunetu ili mozda da potkrepis svoju tvrdnju od hosting panelu.

Zaista mi ne ide u glavu zbog cega ti je toliko tesko i komplikovano da napises sta si mislio sa onim sto si rekao.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #79
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Izvini vidak, ali tvoj nastup na proteklih par strana je sugerisao upravo to.

Da li sada zelis da prokomentarises kolicinu besa koju osecas prema eunetu ili mozda da potkrepis svoju tvrdnju od hosting panelu.

Zaista mi ne ide u glavu zbog cega ti je toliko tesko i komplikovano da napises sta si mislio sa onim sto si rekao.
Ovo iznad je moglo i na PP?

Neću više da smaram postovima, pa za kraj ponoviću ti postove gde sam sve potanko objasnio.

Uopšteno o Eunet hostingu -> http://www.devprotalk.com/showpost.p...3&postcount=42
O malo ozbiljnijem pristupu bazi podataka -> http://www.devprotalk.com/showpost.p...5&postcount=51
O hosting panelu -> http://www.devprotalk.com/showpost.p...1&postcount=65
Kada sam saznao da je hosting panel tvoje čedo, podržao sam te -> http://www.devprotalk.com/showpost.p...8&postcount=70
I nada da će Eunet uvesti opciju .me domena -> http://www.devprotalk.com/showpost.p...0&postcount=72

Nisam navodio tuđe postove o Eunet-u. Čini mi se da nema pozitivnih.

... a za dalje -> PP

Poslednja izmena od vidak : 10. 08. 2010. u 17:58.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #80
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

"O hosting panelu" Ja tu ne vidim nista objasnjeno, zaista. Osim sto si naveo sta pise u footeru stranice nikakve sugestije niti primedbe nisi izneo.

"O malo ozbiljnijem pristupu bazi podataka" Zaista ako je eksterni pristup bazama podataka ozbiljan. Da budem i ja malo bezobrazan, buduci da sam tek sada primetio koliko volis da se hvalis dev ispitima iz mysql-a jako je zanimljivo spomenuti sql injectione po celoj, moram da citiram "Websoft sa ponosom predstavlja najkvalitetniju oglasnu mašinu na prostoru stare Jugoslavije" tj Oglasi.me. Pa jos malo bezobrazan, prepisivanje se isplati samo da bi u kafani mogao da pricas da si dobio 5 iz istorije.

"Kada sam saznao da je hosting panel tvoje čedo, podržao sam te"
"I nada da će Eunet uvesti opciju .me domena"
Ti zaista smatras da je bilo sta u ta dva posta doprinelo kvalitetu ove diskusije?

Covece, sve sto ja od tebe trazim jeste odgovor na pitanje, "Zasto tvrdis da je hosting panel iz proslog veka". Zar je tolko tesko direktno odgovoriti na to pitanje? Ako jeste onda te molim da povuces to.

Edit: Ne nije moglo na pp, zato sto je ovo javna diskusija u kojoj si izneo stavove koji direktno blate eunet hosting. Da bi moglo bilo sta na pp, moras ili da povuces svoje stavove i da se izvinis ili da ih obrazlozis.

Poslednja izmena od cvele : 10. 08. 2010. u 19:16.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najgori SQL query na svetu bluesman SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 83 20. 12. 2011. 02:17
Provereni i pouzdani nemački hosting provajderi holodoc Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 3 25. 01. 2010. 01:49
Wireless provajderi ostaju bez frekvencija!? MorenoArdohain Komunikacije 14 21. 05. 2006. 02:18
Python friendly provajderi nesh Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 11. 10. 2005. 14:51
PHP5 hosting provajderi Petar Marić Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 2 08. 06. 2005. 07:13


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.