DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 05. 2009.   #11
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

http://www.krediti.rs/ - Evo sajta gde moze da se nadje sto sta vezano za banke i bankarsko poslovanje
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #12
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Zero-Cool Pogledajte poruku
http://www.krediti.rs/ - Evo sajta gde moze da se nadje sto sta vezano za banke i bankarsko poslovanje
okvirne i ne precizne informacije (provereno za lizing)
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #13
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
okvirne i ne precizne informacije (provereno za lizing)
A ko je spominjao lizing u ovoj temi , bice vise informacija i o lizingu u skorije vreme.

Inace ima dosta informacija o kreditima, kamatama, stednji, karticama....a skoro je radjeno istrazivanje o naknadam na bankomatima, taj tekst mozete procitati i u danasnjem dodatku blica http://www.blic.rs/dodatak.php?id=91057, to istrazivanje je radio portal krediti.rs.

Bice jos takvih istrazivanja vezanih za razlicite bankarske usluge, naravno voleo bih da cujem sta bi vi to voleli da znate, tj poredjenje naknada kojih bankarskih usluga?
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #14
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao Zero-Cool Pogledajte poruku
Bice jos takvih istrazivanja vezanih za razlicite bankarske usluge, naravno voleo bih da cujem sta bi vi to voleli da znate, tj poredjenje naknada kojih bankarskih usluga?
Za to nije vise nego ocigledno?
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jedno od mojih pitanja je bilo i ovo: Na računu sam imao oko 200.000 dinara i jednog dana stiže izvod - dodali su mi na račun na ime kamate 4,23 dinara (to je 4 zarez 23 a ne 423 Posle toga sam pustio neku fakturu od 3500 dinara, prođe na izvodu a posle par dana mi stiže novi izvod: "naknada za usluge u platnom prometu: 140,xx dinara".

Juče mi je došlo skoro 500 dinara "naknada za usluge u platnom prometu" jer smo pustili plate pre praznika. Alo bre? 500 dinara?

Zašto onda ne uračunavaju i "naknadu što moje pare stoje kod njih" bar po nekoj proporcionalnoj tarifi, ne mora da bude baš 1:1 odnos, ali blam je da daju 4 dinara na 200.000. Posle toga sam otišao u banku, poneo te izvode i tražio da mi ne obračunavaju nikakvu kamatu. Žena je bila zbunjena, nije znala da li postoji procedura za to pa mi reče da napišem zahtev, dopis... i da objasnim svoje razloge.

Inače sve službenice u ekspozituri me znaju, svaki put kada odem ne propustim da im kažem "najgori ste, samo čekam jedog dana da mi zatražite funtu mesa kao Šajlok". Kada su se navikle na mene i oguglale, onda sam prešao u drugu ekspozituru Sad malo njih da maltretiram. Meni nije teško, a kada njih nije blam da toliko otimaju - nije ni mene blam da im kažem da su najgori zelenaši - "kriminalci kojima zakon omogućava da rade".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #16
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

^ Ako ti smeta kamata, pređi u Intezu, tamo ne daju nikakvu kamatu na novac koji ti leži na tekućem računu.

Mislim da za veće kamate moraš da otvoriš depozitni račun ili tako neke fore...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #17
treety
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.01.2009
Poruke: 40
Hvala: 2
6 "Hvala" u 5 poruka
treety is on a distinguished road
Default

Ajde da kao neko iz branse dam par saveta ako neko hoce da cuje. Trudicu se da budem objektivan, a ako neko bude hteo cifre moze na PP, da ne pravim reklamu mojima ni drugima. Govorim o pravni licima i preduzetnicima.

Preporucujem u ovom momentu smanjenje broja tek rn po bankama ukoliko je moguce. Od banke do banke su provizije za mesecno odrzavanje rn-a od 150 do 300 rsd, a ako jos uzmete da jedan nalog nije bez min 20-25 rsd (hitni jos i skuplji), pa jos pomnozite sa dve tri banke gde imate racune, nakupi se toga.
@bluesman, prvi put cujem za razlicite cene naloga u zavisnosti od doba dana, mozda i postoji negde (da ga nisi pustio kao hitni? oni su skuplji), ali zato preporucujem koriscenje ebankinga, koji, od banke do banke, smanjuje cenu naloga i do 50%, obratite paznju da li se nesto placa uzimanje ebank-a i mozda mesecno odrzavanje za ebank, ima i banaka koje nista ne naplacuju po tim osnovama
@bluesman 2: neke banke obracunavaju PP mesecno, neke po nalogu, ne znam sta da ti kazem, mislim da je postenije naci banku gde za svaki nalog imas napisano na izvodu i koliko su ti skinuli za prenos
@mileusna, kamata po pozitivnom saldu na tekucem racunu pravnog licapostoji, i nije potreban poseban depozitni racun kao za orocenu stednju, mislim da postoje tri banke u ovom momentu koje nude takve uslove...

banke su ovih dana vrlo zainteresovane za nove pare, tj. depozite fizickih i pravnih lica, kako orocene tako i na tekucim racunima, tako da verujem da ima dobrih ponuda za vodjenje racuna. Prodjite po sajtovima banaka (ne preporucujem ove agregatore informacija, posto stvarno ne azuriraju podatke) pa vidite sta ima. A ja sam na raspolaganju za tumacenje
treety je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #18
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Evo i ja da dam glas protiv legalnih zelenaša.

Bruka i sramota, moj gazda duguje u dve banke, rate za kredit još od decembra, cca 46.000€ i niko ga ne blokira. Troši u trećoj na platne kartice preko 2.5 miliona dinara i 3.500 € mesečno i opet niko iz ovih drugih ne vidi da on u trećoj razvaljuje.

Pitam se samo za koliko bi mene i žirante pocepali da ne vratim ratu 5 meseci...

Bruka
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #19
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
bio bi hit kada bi uspeo da nadjes cene
fail
Nesto poput ovog? Tacno se vidi da sto se kasnije placa tokom dana, to je provizija veca.

Off Topic: Postoji i stavka kamata na rsd sredstva na tekucem = 5%, verovatno godisnje, dakle to je tih 4.0035 din na 200k rsd.
__________________
RetroJunk.com

Poslednja izmena od crews_adder : 05. 05. 2009. u 23:11.
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2009.   #20
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

WTF ovo je moja banka?!

Moracu da ih menjam..
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Provizija bankomata za payoneerky chandler e-Business 6 11. 08. 2010. 15:00
Provizija za dovedenog klijenta (po poslu) Gargoyle e-Business 23 03. 08. 2008. 13:50
Promena banke jasmanac e-Business 22 04. 04. 2007. 13:38
Outsourcing za Banke squall Web aplikacije, web servisi i software 25 12. 12. 2006. 03:26
Preporuka banke [nq] e-Business 34 15. 11. 2005. 12:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.