DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 12. 2009.   #11
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Pardon, nije 820 nego 847,458
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 12. 2009.   #12
Vladimir Markovic
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.09.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Vladimir Markovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Markovic
Default

Citat:
Originalno napisao kai Pogledajte poruku
Iz ovog razloga sam i postavio pitanje gore. Ukoliko uplatis 1000 dinara a na racunu dobijes samo 820, onda je ok - jer ti je naplacen PDV. Ako uplatis 1000 dinara a dobijes svih 1000 dinara, onda me zanima kako je to pravno regulisano? Da li mozes da prikupljas finansijska sredstva i vodis racune korisnika ukoliko nisi finansijska institucija?

Kada korisnik uplati tj. bolje receno kupi QVoucher dopunu od 1000 dinara on dobija QVouchere u vrednosti od 1000 dinara i u tom trenutku se ne placa PDV.

Jedan od najtezih zadataka je bio osmisljavanje sistema koji se uklapa u pravne okvire. Verujte mi na rec pravno je moguce, PDV se placa samo jednom i to u onom trenutku kada korisnik QVoucher-ima placa robu na nekom od sajtova na kom kupuje.

Svi smo svesni da QVoucher ima svoje prednosti ali i mane. Mana je svakako to sto mora da se ode do trafike da bi se kupila QVoucher dopuna, ali ovo se resava kupovinom malo vece dopune od na primer 2000 dinara koja se po potrebi kasnije trosi.

Kao sto je jedan od korisnika napisao da se isti efekat postize kada on ode u banku ili postu i izvrsi uplatu nije sasvim tacna.

Prvo banke ili poste ne rade 24 sata i velika vecina ne radi vikendom sto nije slucaj sa trafikama na kojima se kupuje QVoucher dopuna.

Drugo. Kada se nesto uplati u banci ili posti uplata ne moze da se detektuje odmah, da budem malo precizniji jako je tesko postici da se uplata detektuje u realnom vremenu nego je to moguce u vecem vremenskom razmaku koliko ja znam banka salje izvod u XML formatu tek za prethodni dan. Tako da ako je neko kupio uslugu kao sto je software ili pristup sajtu mora da ceka. Sto kod QVoucher-a nije slucaj jel je u pitanju pre-paid sistem i sajt trgovca odmah dobija poruku o statusu transakcije.

Poslednja izmena od Vladimir Markovic : 11. 12. 2009. u 17:33.
Vladimir Markovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 12. 2009.   #13
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Vladimire, hvala na okvirnom pojasnjenju.

Na razradi projekta u kojem sam ja bio ukljucen, glavna prepreka je bila prebroditi taj momenat - pravni okvir. Dosli smo do nekoliko potencijalnih resenja, medjutim sve je ostalo na nivou ideje. Ukoliko je sve pravno moguce, to je stvarno odlicna vest.

U svakom slucaju srecno sa sistemom, svakako nam je potreban sistem mikro placanja a ovaj koncept je dosta bezbedno resenje, jednostavno za koriscenje. Nadam se da cemo u buducnosti integrisati sistem na nekom od nasih servisa.

Poslednja izmena od kai : 11. 12. 2009. u 19:02.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 12. 2009.   #14
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Karike.com su medju prvima ako ne i prve implementirale sistem, od sledece godine planiramo aktivnu promociju tog nacina naplate jer se nama u svakom slucaju mnogo vise isplati nego SMS a vise ce se isplatiti i nasim korisnicima. Dobra stvar je sto se svi medjusobom pomazu pa tako partner pomaze Qvoucher-a tako sto ga promovise svojim korisnicima (a istovremeno indirektno pomaze i druge Qvoucher partnere) a Qvoucher promovise partnere na svojim stranicama.

Resenje nije savrseno, ali osoba moze jednom mesecnom da ode na trafiku i dopuni kredit to valjda nije prepreka. Niko nije imao zamerki za elektronske dopune mobilnog kredita pa ne verujem da ce imati i za ovo.

Na kraju, ali ne manje bitno, ekipa (Vlada i Natasa) je veoma kooperativna.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 12. 2009.   #15
Tomin
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Tomin
 
Datum učlanjenja: 09.07.2007
Poruke: 19
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Tomin is on a distinguished road
Smile

@Bizinger
Prestigli bi mi tebe sa Qvoucher-om da nismo imali neka goruca pitanja, al ok, pre nas si uveo, nema sta

Da se uozbiljim sad,
Priča je dobra, mene iskreno zanima kako će ovo da funkcioniše na "terenu", ali moram reći da sam optimista.
Era plaćanja preko SMS sistema je nadam se gotova.

Kao i sve ostalo u Srbiji, prvo će da bude nekog otpora... ali tu su "Early adopters" koji će da izgustiraju priču pa će i ovo preći na "general population".
Iako je početak, veliki deo priče treba sam Qvoucher da ponese i da ovo ispromoviše, edukuje ljude i konačno omasovi ovaj sistem naplate.
__________________
Aukcijski portal ProdajLako.com
Tomin je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sistem naplate u zavisnosti od lokacije Ekvador e-Business 12 19. 11. 2010. 10:51
Zaposlenje u NSS / Sistem inženjer Ivan Poslovne ponude i zapošljavanje 0 09. 11. 2010. 17:16
Prodajlako.com počeo sa radom srlexic e-Business 46 23. 03. 2009. 15:48
Plugin sistem bluesman PHP 11 26. 08. 2006. 19:23
Web Operativni Sistem, You OS Zero-Cool Opušteno 2 23. 07. 2006. 21:59


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.