DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 05. 2009.   #11
Alex Covic
serial dealmaker
 
Avatar Alex Covic
 
Datum učlanjenja: 13.04.2009
Poruke: 5
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Alex Covic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Alex Covic
Default

Prema "Zakonu o igrama na sreću" (službeni glasnik RS, 84/2004), "Kviz u kojem krajnji ishod zavisi iskljucivo od znanja ucesnika u igri na osnovu koga mu se pruža mogucnost da ostvari dobitak u novcu, stvarima, uslugama ili pravima, ne smatra se igrom na srecu."

Aukcije, posebno klasične (dakle, ne one sa najmanjom jedinstvenom ponudom) bi po mom mišljenju trebalo da spadaju u ovu kategoriju, jer je realno predstaviti scenario kao igru veštine/znanja, u kojoj faktor sreće nije uključen.

Za izdavanje mišljenja o kategoriji kojoj projekat pripada zadužena je Uprava za igre na sreću pri Ministarstvu finansija republike Srbije.

Nažalost, faktor lobiranja je naravno vrlo izražen u ovoj branši, i koliko ja znam, nijedan 'mali igrač' još uvek nije dobio odobrenje da legalno pokrene aukciju ovog tipa. Kažem nažalost, jer su SMS-aukcije postale potpuni hit u svim zemljama u kojima radimo (Rumunija i Bugarska kao najsvežiji primeri), i mogu da garantujem da će prvi ozbiljan projekat tog tipa u Srbiji biti itekako unosan.
__________________
Fortumo mobile payment
Alex Covic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2009.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisam baš razumeo na osnovu čega se pravno može staviti znak jednakosti između aukcija i kvizova znanja. Ne znam zašto bi aukcije uopšte i bile povezivane sa igrama na sreće - zašto uopšte gledati da li je tu veliki ili mali faktor sreće - to je obična prodaja. Da nije to neki "inovativni" knjigovođa pokušavao da pronađe "rupe" u propisima pa poredio aukcije sa igrama na sreću?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2009.   #13
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Aukcije generalno ne spadaju u igre na srecu. Nego je problem sto ove nove aukcije nisu regulisane jos u pravom smislu zakonom pa se onda tumacenja mogu vrsiti na razne nacine i u zavisnosti ko je pokrece.

Da li ima neko ugovor koji se potpisuje izmedju prodavca i kupca u datim aukcijama? Ja znam da neke firme ni nemaju fiskalnu kasu za ovo vec samo ugovor koji potpise kupac koji plati izlicitiranu cenu aukcije.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2009.   #14
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Meni nije jasno kako "najmanja jedinstvena ponuda" moze da se nazove aukcijom

Ti ne licitiras vec gledas u pasulj i pogadjas da li je neko vec poslao ponudu od 51dinar. Tu nema ekonomije vec samo srece. Ja bih to nazvao kockom na nivou poker aparata.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2009.   #15
tokugawa
ni sente nashi
Na probnom radu
 
Avatar tokugawa
 
Datum učlanjenja: 26.09.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tokugawa is on a distinguished road
Default

Mislim da bi svaki sms provajder trebao da ti pruži potrebne informacije. Usluga sms provajdera nije samo da se isprogramira servis i isplati prihod, već i da se pruži konsultantska usluga iz oblasti finansija i prava u praksi. Drugim rečima, kako to sve ispratiti papirološki i pravno. I posle neko kaže: "A zašto vi uzimate 20%, a taj i taj provajder uzima 15%"

1. Obrnuta aukcija po mišljenu ministarstva finansija ne spada u "igre na sreću", ni u "igre znanja", već se radi o aukciji. Zbog toga pobednik na aukciji, ne dobija nagradu, već kupuje robu i dobija račun za to. (u ovom slučaju fiskalni)

2. Najispravnije je izdati fiskalni račun, jer se radi o kupovini stvari od strane fizičkog lica. Verujem da to sa ugovorima ne pije vodu ukoliko bi poreski organi krenuli u kontrolu.

3. Nije komplikovano. Kupiš fiskalnu kasu i knjigovođa zavede ulaz i izlaz robe.

4. Po zakonu preduzeća se mogu baviti svim delatnostima, sem onim za koje je potrebna posebna dozvola (proizvodnja oružja, banke, cigarete....). Drugim rečima, ne treba registracija delatnosti.

5. Ne plaća se 20% jer nije igra na sreću. Po zakonu treba platiti pdv na punu cenu proizvoda (realnu vrednost), mada nisam 100% siguran, imamo konsultanta u našoj firmi za ovo i možemo detaljno videti.

Imamo taj servis u ponudi, možemo dati i detaljnije informacije o recimo funkcionisanju igre na Pinku (8080) i ugovor o tome. Javi se ako je i dalje aktuelno pitanje.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Interesuje me da li neko moze da da savet kako na najbolji nacin da se izvede licitacija sa jedinstvenom ponudom a da bude sve u skladu sa zakonom. Ja sam pricao sa mojim knjigovodjama, advokatom i nekim osobama ali je problem sto niko ne zna da mi da konacni savet jer to kako kazu jos nije potpuno regulisano zakonom.

Da li neko ima iskustva sa tim ili zna nekog kako to izvodi? Vrlo bih cenio taj savet.

Konkretno:

1. Kako se to pravda u knjigovodstvenom smislu - firma kupi proizvod za npr. 500 evra i proda ga za npr. 500 dinara.

2. Kada se roba proda, posto se proda fizickom licu, da li je uvek neophodna fiskalna kasa, jer sam od pojedinaca cuo da neki ne rade sa fiskalnom kasom nego se potpise neki ugovor izmedju prodavca i kupca.

3. Ukoliko je obavezna fiskalna kasa, interesuje me koliko je komplikovano imati fiskalnu kasu?

4. Vidim da se ovakve licitacije promovisu od strane velikih medijskih kuca u Srbiji pa pretpostavljam da firma ne mora da bude registrovana za delatnost prodaje proizvoda.

5. Da li je dovoljno ne odbiti PDV od proizvoda (za firme koje su u PDV-u) i dodatno platiti porez od 20% kako bi bilo sve u skladu sa zakonom?

Molim vas da kada odgovarate da navedete da li je vasa poruka zasnovana na vasem misljenju ili ste zbog razlicitih razloga sigurni u to (pitali ste svog knjigovodju, advokata, radite vec to ili znate firmu koja se time bavi). Ukoliko imate preporuku dobrog knjigovodje koji poznaje dobro tematiku u vezi ovakvih i slicnih servisa u vezi sa novim tehnologijama slobodno mi posaljite kontakt na PP.

Hvala.
tokugawa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2009.   #16
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Obrnuta aukcija po mišljenu ministarstva finansija ne spada u "igre na sreću", ni u "igre znanja", već se radi o aukciji. Zbog toga pobednik na aukciji, ne dobija nagradu, već kupuje robu i dobija račun za to. (u ovom slučaju fiskalni)
"Aukcije" koje pominjete nemaju ni A od aukcije. Super je to sto ljudi "kupuju" ali gde je novac od onih koji nisu kupili a aucestvovali su u "aukciji"?

Da budem precizan, bez licence za priredjivanje mozete da nagrabusite kao jedan, ne mora da znaci da ce to biti odmah.

Poslednja izmena od McKracken : 27. 05. 2009. u 00:50.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 27. 05. 2009.   #17
tokugawa
ni sente nashi
Na probnom radu
 
Avatar tokugawa
 
Datum učlanjenja: 26.09.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tokugawa is on a distinguished road
Default

Nije potrebna nikakva licenca, jer nije igra na sreću.

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
"Aukcije" koje pominjete nemaju ni A od aukcije. Super je to sto ljudi "kupuju" ali gde je novac od onih koji nisu kupili a aucestvovali su u "aukciji". Da budem precizan, bez licence za priredjivanje mozete da nagrabusite kao jedan.
tokugawa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2009.   #18
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

"Kod lutrije su rezultati ostavljeni sreći. Na našoj aukciji, ponuđač moće utjecati na rezultate aukcije. Ovdje možete ponuditi nekoliko ponuda da biste osigurali kupnju proizvoda, pa stoga proizvod ili usluga nisu nagrada, već su za prodaju. "
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2009.   #19
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Joj deco... Evo ga ekspert za igre na srecu

Kao sto rekoh, to jeste igra na srecu, i u najgorem slucaju moze da potpadne pod klasicne igre na srecu a ne u posebne.

To sto se za sada provlacite "reversnu aukciju" umesto lutrije ne znaci nista i pitanje je dana kada ce vas pljasnuti. I u lutriji mozete kupiti nekoliko srecki i povecati sanse ili staviti ulog na nekoliko kombinacija vise na lotou. Takodje, izvlacenje na "depozit" je providno.

Klasicno non sequitur zakljucivanje koje vas ne cini manje odgovornim.

Ponavljam, to sto se jos uvek provlacite sa tim ne znaci da ce tako biti jos dugo. A promene koje se ocekuju kad je upitanju regulacija trzista igara na srecu su vrlo blizu

Free advice: Prikljucite se nekom ko ima licencu, terajte kao robnu nagradnu igru i uzivajte. Ne samo da je legalnije, vec je i jeftinije po vas

Poslednja izmena od McKracken : 27. 05. 2009. u 01:16.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 27. 05. 2009.   #20
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

ironija je kad govoris drugacije od onog sto u stvari mislis...a sarkazam je malo pojacana (brutalnija) forma ironije, kada najmerno govoris nesto dijametralno suprotno od onog sto mislis i naravno ocekujes da onaj kojem govoris to i prepozna ....

Nisam ja nikakav expert za igre na srecu, samo moje misljenje.

Uostalom, za 6 meseci se ovoga vise niko nece secati a neki ce lepo iskoristiti priliku.

Poslednja izmena od Markok : 27. 05. 2009. u 01:44.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda za posao kickloop Poslovne ponude i zapošljavanje 0 02. 11. 2010. 00:48
Ponuda za web sajt kickloop Poslovne ponude i zapošljavanje 6 15. 10. 2009. 17:57
Spam ponuda za oglašavanje? pcigre Marketing i SEO 9 02. 02. 2008. 05:48
Ponuda za ime domena boccio e-Business 30 28. 05. 2006. 12:43


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.