DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 03. 2008.   #1
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default Pozicioniranje na google za različite jezike

Pozdrav.
Molio bih sve dobronamerne koji bi hteli da mi daju savet.
Naime, nedavno sam napravio sajt koji predstavlja jedno mesto i trudio sam se da bude što jednostavniji, jer je informativnog karaktera.
Bitno mi je bilo samo da bude na prvim stranicama Google-a.
Sajt ja NA OVOJ ADRESI.
Kada se ukuca reč čurug ili curug, moj sajt se pojavljuje na prvoj stranici google-a, ali samo na našim jezicima..
Medjutim, na svim jezicima, sajt se po ključnoj reči Čurug, nalazi tek na sto i nekom mestu iza gomile Indonežanskih sajtova...
Molio bih vas dakle da pogledate i da date savet šta bih još trebao da uradim da bi se sajt probio na prve stranice i na svim jezicima...
Hvala unapred..
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #2
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Hebiga, ipak Indonezija ima preko 200 miliona stanovnika, gde ćeš sa njima da se takmičiš. Vidi da poboljšaš svoj rejting među domaćim sajtovima.

Inače, ako je korisnicima brauzer podešen kako treba (tj. sa srpskim jezikom kao preferiranim), opet ćeš u rezultatima da dobiješ prvo domaće sajtove.

BTW, postavljanje onoliko ključnih reči u title sajta svakako neće da ti pomogne.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #3
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Hvala druže na sugestiji, ali pogledaj molim te kada ukucaš reč curug- pojaviće se čak na prvoj strani ZVANIČNA internet prezentacija mesne zajednice Čurug i to na adresi curug.org.yu??????
Kako to objašnjavaš?
Ako ti nije teško, i ostalima koji ovo pročitaju, neka mi kažu kako je taj sajt Mesne Zajednice uspeo da se tako visoko kotira???
Da li samo zbog protoka vremena- jer je star nekoliko godina a moj www.curug.info - samo par meseci???
DAkle, Indonežani sa sve Javom, Balijem, Sumatrom, Celebesom i osalim ostrvima su pobedjeni od strane sajta curug.org.yu i čak sajta curug.rastko.net!!!
U čemu je stvar?
PS. Da li bi pomoglo da u body ubacim više ključnih reči- naravno trudeći se da to izgleda što neprimetnije)..
Zaista mi je važna ova informacija..
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #4
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Prvi savet je da pronadjes sajtove iz Srbije koji ce da linkuju na curug.info. Tako ces podici relevantnost za taj sajt i asocirati ga sa nasim podrucjem.

Drugi savet je ... prijavis sajt na google webmaster tools pa pod opcijom Tools -> Set geographic target postavi da je tvoj sajt relevantan za nas geografski region. Time ces dobiti da se sajt pojavljuje pri vrhu pretrage npr. na google.com setovan na engleski jezik, ali samo ako se pretrazuje iz srbije. Bolje ista nego nista.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #5
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
prijavis sajt na google webmaster tools pa pod opcijom Tools -> Set geographic target postavi da je tvoj sajt relevantan za nas geografski region. Time ces dobiti da se sajt pojavljuje pri vrhu pretrage npr. na google.com setovan na engleski jezik, ali samo ako se pretrazuje iz srbije. Bolje ista nego nista.
Naravno da mi je najbitnije da ga naš narod vidi.
Prvo, možeš li mi dati tačan link da ne googlam ako već znaš..
Drugo, zar će sajt nestati sa liste ako se pretražuje van Srbije???
Hvala inače...
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #6
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Onoliko puta ponovljeno "Čurug" u title tag-u sigurno neće pomoći, naprotiv, treba da si srećan ako ne odmogne

Dobronamjeran savjet bi bio: pravi sajt za ljude a ne za google, redovno ga snabdijevaj kvalitetnim i čitljivim sadržajem i daj mu malo vremena...
Konačno, primijetićeš da što je sajt posjećeniji a sadržaj kvalitetniji i ažurniji, to više raste i njegov rating na gugletu, i obrnuto...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #7
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
Onoliko puta ponovljeno "Čurug" u title tag-u sigurno neće pomoći, naprotiv, treba da si srećan ako ne odmogne

Dobronamjeran savjet bi bio: pravi sajt za ljude a ne za google, redovno ga snabdijevaj kvalitetnim i čitljivim sadržajem i daj mu malo vremena...
Konačno, primijetićeš da što je sajt posjećeniji a sadržaj kvalitetniji i ažurniji, to više raste i njegov rating na gugletu, i obrnuto...
Nadam se da neće banovati..
Slažem se, ali treba ljudi da ga nadju i da im to omogućim.
Inače, sajt je lokalnog karaktera, tako da ne mogu da računam na veliku posećenost..
Uzgred, da li ti možeš da mi objasniš u čemu je tajna uspeha sajta www . curug.org.yu u odnosu na moj novi www.curug.info???
Da li je njegova "tajna uspeha" samo to što je star nekoliko godina, a moj par meseci???
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #8
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Link: https://www.google.com/webmasters/tools

Signup se tamo, prjavi sajt, verifikuj ga tako sto ces da spustis jedan google_12398df091029019230123.html fajl u root sajta (prati uputstva) i obavezno odspavaj posle toga.

Google voli stare sajtove, sto znaci da nisu tu da zarade brzu paru ili da prikupe neki instant saobracaj. Treba vreme da prodje.

Dodaj po jednu stranicu dnevno, al' obavezno. Tada ce Google videti da je sajt ziv. Nabavi dolazece linkove nekako (prijavi u besplatne direktorijume, razmeni linkove sa blogovima).

Citaj seo.hr
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #9
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
Dodaj po jednu stranicu dnevno, al' obavezno. Tada ce Google videti da je sajt ziv. Nabavi dolazece linkove nekako (prijavi u besplatne direktorijume, razmeni linkove sa blogovima).
Citaj seo.hr
Hvala na pomoći.
Znam da je ažuriranje jako potrebno i da i to podiže rejting.
Ovo u vezi likovanja sa raznih blogova naravno znam.
Evo još jedno pitanje mada možda profesionalcima zvuči glupo...
DA li prilikom razmene linka sa odredjenim sajtom, link mora da vodi tačno na stranicu gde je postavljen link ka meni ili ne mora?
Ili je dovoljno prilikom razmene linkova i banera, da moj link upućuje na njegovu index stranicu, bez obzira gde je on postavio link ka mom sajtu???
Možda je glupo, a možda i nije ne znam..
Inače, čuo sam izreku "Glupo je pitanje samo ono koje se ne postavi."..
curug07 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 03. 2008.   #10
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Dovoljno je da linkuješ na njegov sajt, nebitna je stranica. Slobodno linkuj na index stranu.
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
RSS feed CSS u različitim browserima bluesman Web aplikacije, web servisi i software 5 05. 06. 2009. 19:55
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 01:17
API dokumentacija za razne jezike, frameworke i biblioteke koda kaizen Linkovi 2 03. 11. 2006. 18:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.