DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 04. 2014.   #41
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Pa... za ovo sto sam predlagao ti BUKVALNO ne treba stampac. Poredjenje nema smisla sa VM-om
Ako ne menjas banku, jbg....
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 05. 2014.   #42
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
NE treba ti stampac, samo skeniraj jednom gomilu pecat+potpis, ubaci kao image transparentno na priliv i vrati im to.

RF radi sve sto treba i kako treba - jedino sto deru kao ludi! Ali sada za 700RSD ima i racun i e-banking preko browsera (sa citacem, ne ide Halcom uz taj paket), Visa Electron. Posto daju i bolji kurs od Intese, iskreno se razmisljam da se prebacim, jer kao sto pomenuh - za 5 minuta mogu da sredim priliv, trazim kurs za prodaju, prodam devize i podignem dinare. BUKVALNO. Jos kad bi imali mBanking, znaci da moze preko mobilnog za firme, bilo bi idealno.
Dok u Intesi priliv vec mesecima ne dolazi istog dana, kurs je losiji, treba SATI da se prodaju devize, opet sat vremena da se prebaci na racun u INTESI, plus redovi. Doduse ustedi se 700*12 godisnje.

Pi**e su RF sto naplacuju i mesece kada nema prometa.
Jel taj ebanking pre browsera nesto novo. Ja imam taj paket od 700 din, i imam samo standardni paket, verujem halcom ili apex koji ne radi.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 05. 2014.   #43
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Jel može neko da objasni kako se traži (i dobija) taj kurs u Intezi?
Zovem telefonom (koji broj), šaljem mail, ili šta?
I za koje iznose oni to uopšte rade? >koliko?

Poslednja izmena od Gargoyle : 01. 05. 2014. u 13:43.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 05. 2014.   #44
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Sto se kursa tice, zavisi od politike same banke. Tako, neke formiraju kurs ujutru i on se ne menja tokom celog dana, bez obzira na kretanja na trzistu, dok druge prate kretanje odnosa RSD i EUR na trzistu novca i u skladu sa tim uskladjuju kurs tokom dana. Kada kurs EUR-a raste, velika je verovatnoca da ce ujutru biti povoljniji za prodaju deviza nego popodne i obratno.

Koristan link (zbog trenda):

http://www.finanzen.ch/devisen/realt...her_dinar-kurs


Prodajni i kupovni kurs banaka se razlikuje od banke do banke i krece se najcesce u granicama od 1% do 3% u odnosu na srednji NBS-a. Ono sto je za vecinu banaka karakteristicno je da se ta razlika u kursu u odnosu na srednji utvrdjuje na duzi rok i veoma retko se menja (promenom poslovne politike banke). Znaci, ako je u Intesi kursna lista takva da je danas razlika u kursu valute u odnosu na zvanicni srednji NBS 3%, ostace i i u narednom periodu 3%; ako je u Raiff-u razlika 1%, ostace 1%, itd., tako da ako znate srednji kurs, moci cete sami da izracunate najvisi kurs koji cete dobiti.

Takodje je tacno da neke banke imaju poseban kurs za korisnike odredjenih paketa, neke za pravna lica/preduzetnike koje spadaju u odredjenu kategoriju klijenata (u Intesi, poseban status imaju pravni subjekti sa >500,000eur godisnjeg prihoda, u SocGen >1mil EUR, itd.), a kod drugih se povoljniji kurs moze dobiti ukoliko se vrsi kupovina/prodaja deviza preko odredjenjog iznosa (prodaja preko 20,000EUR npr.).

Neko je pomenuo NLB, pa evo jedan savet: cesto su najveci gubitasi povoljni jer se "podvlace" kako bi privukli klijente (NLB, Cacanska, Marfin, OTP, itd.), ali ni ovde nema pravila.

Zato, ako hocete da sagledate koja je banka povoljnija za vas, uzmete one bankarske usluge koje najcesce koristite, pa uporedite troskove tih usluga izmedju nekoliko banaka. Problem je kad filijala te banke ne bude blizu ili kad nema resenje za e-banking koje vam odgovara ili nema prijatne savetnice za klijente... Bas nije lako odabrati banku.
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" crews_adder za poruku:
Staro 06. 05. 2014.   #45
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Najbolji kurs ako je to nekome bitno ima Procredit banka.

Nema potrebe da trazite bolji kurs jer preduzetnici automatski dobijaju bolji kurs koji je maltene jednak srednjem kursu. To je informacija stara jedno godinu dana tako da neko ko je zainteresovan bolje da prvo proveri. Jedini problem kod njih je sto ne primaju cekove, tako da su mi beskorisni uprkos najboljem kursu. Za druge vidove prijema novca to je najbolja banka (osim za payoneer GBT koji iz nekog razloga ne radi kod njih.)
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2014.   #46
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Jel taj ebanking pre browsera nesto novo. Ja imam taj paket od 700 din, i imam samo standardni paket, verujem halcom ili apex koji ne radi.
Halcom verovatno imas. Obican e-banking, preko (valjda Saginog ili ASSECO-ovog resenja, ne znam iskreno) radi preko browsera, samo trazi onu karticu (nece ti mozda raditi iz ne-IE-a, ali meni to licno ne smeta nikada, mada mislim da ovaj deo moze sada iz svih da radi)
Ako imas osnovni paket (500RSD), dodatno placas e-banking, a HALCOM se vise isplati na duze staze, koliko se secam, pa vecina ide na njega.

Citat:
Originalno napisao Gargoyle Pogledajte poruku
Jel može neko da objasni kako se traži (i dobija) taj kurs u Intezi?
Zovem telefonom (koji broj), šaljem mail, ili šta?
I za koje iznose oni to uopšte rade? >koliko?
Zavisi sta koristis. Ako koristis OfficeBanking, zoves "Trezor", kazes da trazis kurs za prodaju "toliko i toliko deviza". Intesa nazalost tek za koju hiljadu daje bolji kurs, inace je tipican. (U RF dobijam dobar kurs i za 1000eur). Bas sam probao po 1EUR da prodam i kurs nije onaj iz Kursne Liste, vec je bolji prilicno - ali opet nije dobar ni blizu kao onaj sto dobijem kad trazim.
Npr. srednji 115.5 proslog meseca, dobijen 115 (sto je gore nego u Raiffeisenu), ali opet bolje od 114.5 koji je bio za 1EUR kad se proda.
Za dolare je Intesa OK, ali ostale valute je RF ubedljivo bolja. JPY primam cesto, i ne pada mi na pamet da koristim Intesu za to

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Najbolji kurs ako je to nekome bitno ima Procredit banka.
Mislim da si u pravu. To sam gledao u jednoj firmi, oni uvek znaju koji kurs im PC nudi, i uvek je slican kursu NBS.
Ali, nigde nemas to na papiru, niti mozes videti dok ne otvoris racun
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" alfaunits za poruku:
Staro 09. 05. 2014.   #47
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Mislim da si u pravu. To sam gledao u jednoj firmi, oni uvek znaju koji kurs im PC nudi, i uvek je slican kursu NBS.
Ali, nigde nemas to na papiru, niti mozes videti dok ne otvoris racun
Uvek mozes da pitas radnika iz banke koji se bavi preduzecima. To je to jedna od banaka koje se najmanje ugradjuju.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 05. 2014.   #48
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Pitao sam - nisu hteli da mi kazu ni kurs tog dana, tj. mora racun prvo da se otvori
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 06. 2014.   #49
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Malo istraživah, Unicredit i Erste imaju pristojan web based ebanking koji radi u svim browserima. Sa druge strane, u obe banke raspored priliva iz inostranstva mora da se odradi ručno (pošalju vam ono obaveštenje u prilivu na email, vi popunite, pečatirate, pa im vratite) što ume malo da smara ako češće primate prilive, pogotovu ako vam štampač i skener nisu uvek pri ruci.

Famozni Intezin ebanking (kome tražim zamenu) može elektronski da obavi raspored priliva.
Jos jedna mana Unicredita koju vredi nabrojati je kurs za USD koji je apsolutno najgori od svih domacih banaka sa kojima sam ga poredio.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2014.   #50
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

U vezi sa rasporedom priliva, postoje (izmedju ostalih) neka dva polja
1) (+) Iznos bruto potrazivanja
2) (-) Iznos smanjenja naplate

Koja je svrha polja dva i na sta se ono odnosi? Da nisu mozda npr troskovi DHL-a ili troskovi inostrane banke ili oboje?
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.