DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 08. 2007.   #91
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Nema sta, McKrackenu se mora priznati da je rodonacelnik sajberlovackih prica.

Da ga vezemo, opet nasao bi nacin da izgestikulira neku cifru od bar cetiri nule
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2007.   #92
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Nemoj da potcenjujes ni degojsov staž na advocacy-u
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2007.   #93
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Nije advokatisanje, nego iz iskustva.

Kod nas poslu je došlo do nekog pregrupisanja, aplikacija je narasla, šefovi u Torontu odlučili da se aplikacija seli u Toronto pošto oni imaju bolju infrastrukturu i usput ćemo da je proširujemo i prepisujemo (ne pitaj zašto), itd.

E sad, stari sistem je ostao ovde, ekipa se uglavnom razišla (neki prešli u Toronto, neki ostali ovde, ali druge firme, jer ne žele da sele), ja uspeo za sada da isposlujem da ostanem ovde. I tako svi zadovoljni, ja ne moram da selim (i još par ljudi), ovi ne moraju da sele staru aplikaciju u Toronto.. itd. Radimo na novoj aplikaciji i --- održavamo stari sistem.

Znaš na šta se svodi održavanje? Ujutro proverim backup, ponedeljkom i petkom zarotiram trake. I to je to. Kakve promene firewalla, kakvi tiketi (pa tu se vrti jedna aplikacija, naša, nije to usluga shared hostinga). Jednom je bio crkao disk, izvadiš ga i staviš drugi sa lagera. I onda lepo naručiš isti takav da popuniš lager. I to je bukvalno sve od održavanja. O da, bio je istekao jedan sertifikat (interni) pa sam to morao da rešim, a inače sertifikate izdajemo sami, pošto smo svoj CA (cert. authority).

Serveri su plaćeni koliko su plaćeni, ali to je plaćeno jednom i kraj priče. A koliko bi koštalo da to držiš negde "vani" i da mesečno plaćaš takve servere? Pa pomnoži sa 12..?? Ja ne vidim kako bi to bilo jeftinije, a McKracken ako može da pojasni konkretno, voleo bih da vidim gde grešim.

Slažem se jedino sa onim što je Peca rekao za Srbiju - da je problem zbog veza i slično. To stvarno nisam kontao i verujem da je čovek u pravu.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 18. 08. 2007. u 23:09.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2007.   #94
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Slažem se jedino sa onim što je Peca rekao za Srbiju - da je problem zbog veza i slično. To stvarno nisam kontao i verujem da je čovek u pravu.
Pa 5 dana sam bio pod ddos-om, klipani iz Telekoma nisu mogli nista da urade, ili ih jednostavno bolelo dupe.
Blokiraju IP servera i odu kuci.
Sutra dan odblokiraju, sajt radi pola sata, opet krene ddos, oni opet blokiraju ip servera, i odu kuci.
Trebam li dalje da pisem...

Onda sam uzeo dedicated na EV1 i resio problem.
Tamo me nije ddos-ovao.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 08. 2007. u 23:31.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2007.   #95
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Nema sta, McKrackenu se mora priznati da je rodonacelnik sajberlovackih prica.
Slobodno dodji kod mene u kancelariju da pogledas izvode.


Degojs, koliko ja razuem to sto ti odrzavas (imas u firmi) je nesto sto nije "news sajt".
__________________
HuxleyDev

Poslednja izmena od McKracken : 19. 08. 2007. u 00:18.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2007.   #96
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Paaaa.. kako se uzme. Sajt je na lokalnoj mreži, ali lokalna mreža je ceo ON. Skoro sve bolnice i gomile drugih ustanova (ali baš gomila), itd. Da li imaju vesti? Ima, naravno, ne na nivou i dinamikom kao news sajt. Ali zato ima i delova gde se pristupa podacima pacijenata, zaraze, bolesti, dnevni izveštaji, lekovi, narudžbe od dobavljača, plaćanja, smestaj, izveštaji, bla bla... I ceo sistem MORA biti online. I struktura je takva da se radi sa raznim bazama, razni formati dokumenata, ima web servisa, faxiranja sa sajta, bla bla bla. To je po kompleksnosti prilično veliko, rekao bih. Ne verujem da bilo kakav B92 sajt ima takve programerske zavrzlame (niti im trebaju).

Da se razumemo, imas ti tikete, tipa podrška korisnicima, ali to nema ništa sa nama programerima ili ovim što održavaju mrežu.. To je jednostavno posao Help deska, itd.

Ima još jedna stvar: stvarno ne znam koliko bi koštala takva linija, itd.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 19. 08. 2007. u 00:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2007.   #97
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Hmm...

Malo je drugacija ciljna grupacija korisnika i koliko toliko se zna koliki je broj korisnika + nije cilj da se sto vise poveca broj korisnika sto pre.

Obicni korisnici umeju da budu idioti kakve svet nije video

Citat:
To je po kompleksnosti prilično veliko, rekao bih. Ne verujem da bilo kakav B92 sajt ima takve programerske zavrzlame (niti im trebaju).
Vewrovatno im ne trebaju, ali zamisli kakva je razlika u opterecenju kada se desi nesto sto izazove paznju javnosti pa saobracaj skoci u pm. Ako dopustis da je nedostupan, ceo smisao sajta se gubi?
__________________
HuxleyDev

Poslednja izmena od McKracken : 19. 08. 2007. u 00:38.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2007.   #98
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

B92 sa korisnicima nema potpisan nikakav "service level agreement", mi imamo. Zamisli kakva će biti reakcija nekoliko hiljada dobavljača ako danas web servis preko kog primaju ili šalju fajlove o narudžbama, plaćanjima i slično ne bude dostupan? Ako neko u organizaciji koja se zove "Public Health" ne može danas da vidi izveštaje po regijama o kretanju neke zarazne bolesti; ako neko ne može da vidi podatke o tom pacijenu a upravo treba da mu idu u kućnu posetu ili na operaciju??

Gde su veći gubici, čime ih merimo?

Mada, ovo je sad rasprava o nečem drugom, nema baš veze sa onim o čemu smo pričali. Ajd da se vratimo na ono o čemu smo pričali (cena managed i inhouse sistema), ako ima više veze.. I to kad završi meč
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2007.   #99
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Gde su veći gubici, čime ih merimo?
Nisam ih ni poredio tako da en znam odakle ti ova ideja. Ono sto hocu da kazem je da su ciljne grupe razlicite.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2007.   #100
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Ne znam zašto je to uopšte bitno u ovoj raspravi. I jedan i drugi sistem trebaju biti online.

Znaš šta, mi ceo dan nešto laprdamo, ali ti nikako da pokažeš zašto bi managed hosting bio jeftiniji u takvim situacijama. Sve nešto ovo pa ono, pa ne znam ni ja šta, ali nikako da čujemo objašnjenje, prostu računicu.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.