DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 11. 2009.   #1
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default Server housing u Srbiji

Kad smo vec kod hostinga, imam ja nekoliko pitanja vezano za server housing u Srbiji.
Ima li neko iskustva sa nekim nasim provajderima, recimo postom i kakva. Prosle nedelje sam zvao neobee jer imaju tu ponudu, medjutim njihovi su uslovi vise nego losi i ocajni, tako recimo vas server kod njih dobija jednu IP adresu (a za recimo NS server je potrebno 2), protok je 25GB (toliko neki moji sajtovi trose na shared hostingu) a cena je 18.000... ne znam sta vise da kazem o neobee...

E sad, ja bi kupio rack i odneo to na postu , ima li takva mogucnost kod nas i koliko to kosta? Server cu sam instalisati i odrzavati treba mi jedino mesto i prikljucak na stuju i LAN. Nisam nasao na telekomovom sajtu nista o tome.
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 11. 2009.   #2
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ja bih domaci housing u sirokom luku zaobisao.
ukratko - daju manje za skuplju cenu.
druga stvar - kada recimo krene ddos na tebe - telekom na ulaznom linku blokira sav saobracaj ka tebi - ne moram da pricam da skinu blokadu tek sutra, a ako ddos opet krene - cekas sledeci dan... i tako dan za danom... dok se taj koji te ddos-uje ne sazali na tebe [pricam iz sopstvenog iskustva]
ja sam sa domacim housingom raskrstio pre 3 god.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 02. 11. 2009. u 16:32.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 11. 2009.   #3
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Nisi imao nikakvu zastitu od ddosa? Meni je takodje dosadilo da se vijam sa serverima po svetu, ovaj mesec mi padaju sajtovi kao kruske (ili se hosting provajder vise ne javlja na suport a mysql server mu je down vec 15 dana, nemam bekap.... ili kad ukljucim sajt suport me suspenduje jer koristim previse resursa, koje su naravno prevaratni garantovali...), nista ne radim samo kupujem nove i selim ih kao sirocice.

Ali da se vratimo na temu. Gde si imao server? Kakvi su bili uslovi, cene "smestaja", cene protoka, imaju li na raspolaganju dodatne IP adrese i posto i takve pojedinosti.
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 11. 2009.   #4
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

Telekom radi server housing u Krnjaci i to im je jedno od bitnih cvorista, mislim da je najbolje mesto za housing. O cenama i detaljima moracete da se informisete preko njihovih sluzbi... ja sam ponudu dobio na mejl i ovih dana trebam da instaliram jedan server tamo. Cena je mozda malo veca, ali je protok i stabilnost ono sto je pravagnulo.

Vec par meseci imamo server koji se hostuje u Nisu kod Nineta. Za sada nije bilo problema, link je stabilan, napajanje je obezbedjeno iz vise izvora. Odziv je odlican. Nazalost, ni na njihovom sajtu nema nista o tome, pa cete morati isto kao i u slucaju telekoma - telefonom. Cena je povoljnija od telekoma.
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 11. 2009.   #5
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

imao sam housing kod neobee-ja.
uz malu ogradu - nisam imao ja vec moj prijatelj koji me je tada besplatno 'ugostio' na svom serveru.

nije bilo tu mogucnosti za nikakvu zastitu.
jednostavno - terabiti krenu ka severu - ceo neobee link bude zagusen - i jedini koji moze da reaguje je Telekom, i to na glavnom ulaznom linku.
dakle - cak ni Neobee nije mogao taj napad da zaustavi... vec su cimali Telekom.

a kazem ti - telekom se od ddos-a brani tako sto IP tvog servera iskljuci na 24h... pa te sledeceg dana oko 12 odblokiraju, pa ddos opet krene i vec oko 13h te opet blokiraju... i tako 5 dana dok mi nije puko film i uzeo dedicated na EV1.

i jos jednom - to je bilo marta 2006, cisto da se ogradim, mozda je sada tehnika zaustavljanja ddos-a bolja - ali iskreno - cisto sumnjam.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 02. 11. 2009. u 17:39.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 11. 2009.   #6
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Najveći problem sa domaćim provajderima jeste veoma skup bandwidth. Ostalo se još i može naći nekako a da bude i pristojna cena, ali bandwidth je svuda dosta skup.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Server ili VPS, ali... miljant Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 9 25. 10. 2010. 01:01
CVS Server Djuki Web aplikacije, web servisi i software 21 10. 11. 2008. 12:24
Server housing u Srbiji teknoledge Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 15. 08. 2008. 14:50
SMS server chux Komunikacije 11 19. 08. 2006. 23:10
Server vs. UTF-8 Milos Vukotic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 18 02. 02. 2006. 00:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.