DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 11. 2006.   #31
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Opet sve zavisi od tvojih sopstvenih ocekivanja i planova. Recimo ne uplacujes sebi platu, onda nemas nikakve sanse za neki ozbiljniji kredit. Pored toga imas milion ogranicenja ako nisi zaposleno lice. Pa opet se postavlja pitanje kolika ti je plata pa na osnovu nje se procenjuju i sredstva koja ti banka moze odobriti. Sve ima svoje... Iskreno, meni je bilo muka vise da radim kao freelance i da mi je potrebno milion papira za vizu i gomila slicnih stvari. Ovako otisao pre neki da do ambasade, odneo rezervaciju hotelskog smestaja i kopiju potvrde o registraciji i dobio vizu za jedan dan. Opet se vracam na ono da sve ima svoje.

Ja sam po prirodi takav da uvek tezim ka boljem. Trenutno sam jedini zaposljeni u firmi ali planiram da to promenim u najskorijoj buducnosti. Zasto ne uzeti 30K eura kredita za projekat sa grejs periodom od jedne godine na kome mozes zaposliti jos 5 ljudi? Pa setite se samo one online lektire u bosni. Koliko je taj lik dobio para za taj projekat? Zasto ne pokusati?

ps: Za ozbiljnu firmu 1000 eura godisnje za knjigovodju je maciji kasalj. I ne bih se slozio da je jedino pozitivno kod DOO-a samo to oko imovine.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2006.   #32
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Slazem se da kao vlasnik agencije imas ogranicenja, ali ona nemaju veze sa oblikom privrednog subjekta vec sa cinjenicom da uplacujemo doprinose na minimum. Ti mozes da sebi odredis platu vecu od propisane i kao preduzetnik, treba ti malo zezanja sa papirima i pomoc knjigovodje. Problem je sto je to prilicno bezveze jer je cinjenica da za uplaceni visak neces dobiti ni hvala od drzave, a ni bilo kakve pogodnosti...ali to je duga prica da ne ulazim. Tako da placanje visih doprinosa samo da bi bio pogodan kandidat za kredit, nije opcija koja me zanima, pogotovo jer sam uglavnom resio probleme za koje bi mi kredit bio potreban.

Sto se tice razvoja firme, proveri uslove koje recimo SIEPA nudi. Za IT firmu je minimalni broj zaposlenih 5. Sa 5 zaposlenih ti se definitivno vise isplati doo nego agencija jer ako provlacis samo plate i doprinose ulazis u PDV, a onda su ti troskovi i sva zezanja isti za doo i agenciju i bolje je da se prebacis. Krediti koje drzava daje sa grejs periodom nisu tako laki za dobijanje...videces kad budes probao, a ako mozes da upadnes u te drzavne projekte onda ti ta suma ne bi bila problem.

Sto se tice odlazaka u inostranstvo, tu neces imati nikakvih problema kao vlasnik agencije ukoliko redovno placas porez i doprinose. Sengen nije problem, ja sam proveravao pre 10-tak dana da li mogu da dobijem za Italiju na prolece i nema nikakvih problema.

1000 evra za ozbiljnu firmu nije mnogo, ali nisu ni za bacanje.

Mislim da je upravo svrha rasprave da utvrdimo cinjenicno sta su prednosti DOO-a i obratno. Ovo za imovinu je jedna od stvari. Verovatno kao agencija ne mozes da ucestvujes na jacim tenderima ili na konkursima za drzavne kredite (ako planiras da ulazis u tako nesto)
Sa druge strane, prednost agencije su nizi troskovi i lakse zatvaranje (kod preduzeca to moze biti ozbiljan problem), kao i u slucaju potrebe laka preregistracija na doo.

U nekim novinama je jednom prilikom izasla analiza troskova koja je pokazivala u kom trenutku treba preci na preduzece...ako neko moze da se seti bilo bi lepo (mozda e-magazin neki stariji)
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #33
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Upravo izvadio pecat agencije na kome doslovce pise:

"Agencija Lampix"
Dragan Dinic preduzetnik
Nikole Pasica 14/5, Kragujevac

E sad da je u pitanju preduzece, verovatno bi bilo samo "Lampix, DOO" sto bi nekom Peri Pericu delovalo mnogo ozbiljnije. Na to sam pre svega mislio kada sam rekao da je preduzece ozbiljniji pravni subjekat, ali kao sto rekoh, taj deo price (citaj domace trziste) me trenutno nimalo ne interesuje .
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #34
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Dobro si prosao...od 1.12 je na snazi neki zakon sta li...po kom na pecatu mora da ti stoji naziv firme isto kao na resenju. U slucaju da to nije tako (kao u mom npr) moguca kazna je 100k. Sad moram i to da menjam. Kod preduzeca je to definitivno bolje, tako da ako imas domace klijente svakako si ozbiljniji.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #35
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Mislis ? Dal da pominjem da su mi u full imenu stavili "Agencija za razvoj WEEB softvera" ? WEEB

Znao sam da sam jedinstven primerak, ali toliko jedinstven ... lol

Sad naravno JA moram da platim taksu za izmenu naziva firme, a u Silki lik je jedva pristao da mi uradi pecat sa tim kracim imenom (pristao je tek kad sam mu dao mog knjigovodju na telefon, koja je ocito veoma vesta u "ubedjivanju" )
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #36
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mozda je ona vesta ali zaista na pecatu mora da pise pun naziv firme
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #37
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Koliko ljudi moze da bude "vlasnik" agencije, npr. jer mogu 2 coveka da otvore agenciju i da budu ravnopravni vlasnici (50-50)? Ili je to samo "one man show"?
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #38
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Samo jedan, ti kao preduzetnik
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #39
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

ako hoćeš više onda je to ortačko društvo
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #40
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Postoji mogucnost da se otvori ortacka radnja.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je na pomolu relaksacija pravnog okvira koji onemogućava dolazak PayPall-a? vidak e-Business 4 01. 12. 2010. 11:34
Jat i konkurs za posao - spam i novi oblik prevare misk0 Opušteno 1 30. 04. 2009. 23:18
Oblik organizovanja privrednog društva mastika e-Business 10 20. 11. 2008. 13:52
automatsko pretvaranje cifre u pisani oblik - kako? sevalav Programiranje 9 27. 08. 2008. 21:58
skiciranje lica kaizen Linkovi 19 01. 09. 2006. 20:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.