DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 01. 2012.   #31
eraser
profesionalac
Qualified
 
Avatar eraser
 
Datum učlanjenja: 24.08.2009
Lokacija: Berlin
Poruke: 101
Hvala: 37
300 "Hvala" u 17 poruka
eraser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Da me neko ne razume pogresno, ja samo kazem da je uspeh u skoli pokazatelj radnih navika, a to je jako bitno za posao. Vredni ljudi su obicno bili takvi i na faksu i u skoli...
Ovo si lepo rekao, i ja mislim da su radne navike nesto sto treba prvo da se gleda a ostalo ce doci pre ili kasnije.
__________________
job board software | find job in USA
eraser je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2012.   #32
Milan_Ogrizovic
novi član
 
Avatar Milan_Ogrizovic
 
Datum učlanjenja: 12.01.2012
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
Milan_Ogrizovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Milan_Ogrizovic Pošaljite poruku preko Skype™ za Milan_Ogrizovic
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Nema problema,.... Kutiju utp kabla od 305m i alat pod ruku pa na bus...

Čovjek neće da polaže vozački. Pitao sam ga da se dogovorimo oko toga međutim ne pada mu na pamet da polaže.
hmm kod nas monterske ekipe koje uvode net nisu sacinjene od samo jednog lika......
jedna je stvar kucno podesavanje rutera sto si rekao, a sasvim druga podesavanje i kabliranje.....
Milan_Ogrizovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2012.   #33
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Da me neko ne razume pogresno, ja samo kazem da je uspeh u skoli pokazatelj radnih navika, a to je jako bitno za posao. Vredni ljudi su obicno bili takvi i na faksu i u skoli...

doduse nekima se kasnije "otvore oci", ili ih zivot natera da se promene , i njima svaka cast, ali ja nesto ne znam bas puno uspesnih primera toga...
Ne mogu da se složim sa ovim i ovo ne može da bude merilo za bilo šta. Ja sam recimo bio odličan u osnovnoj. U Tesli nije bilo mesta pa sam se upisao u MOC u Zemunu i bio koliko-toliko dobar. Dovoljno dobar da sam bez problema upisao fax, recimo. Bio bi i bolji da nisam celu srednju školu svirao sa bendom po celoj nam bivšoj državi i izostajao prilično sa časova. Imao sam po 300-400 neopravdanih po godini minimum. Čak su me i izbacivali 2-3 puta.

Kakve sad to ima veze sa radnim navikama i odnosom prema poslu? I evo kladim se da ni 3% DPT-ovaca ne radi u životu ono što je učio u srednjoj školi.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2012.   #34
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

@ivanhoe @kickloop

Htedoh i ja da prokomentarišem, pa odustadoh... Mene je oduvek mrzelo da učim školsko gradivo, ali me nikad nije mrzelo da radim i učim ono što mene zanima.

Poslednja izmena od mileusna : 13. 01. 2012. u 13:34.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 13. 01. 2012.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

niste me skapirali, ne kazem ja da neko nuzno nije dobar zato sto je imao keca iz Prirode i drustva u 6 razredu osnovne, nego da je (gledano u proseku) sigurnije zaposliti nekog ko je bio dobar ucenik u jakoj skoli ili jos bolje faxu, jer taj ima razvijene radne navike...

Ja znam decka koji uopste nije ni zavrsio srednju, a genije je za elektroniku i mnogo drugih stvari, ali to su ipak izuzeci... ta varijanta bio sam lud, a sad sam ozbiljan poslovni covek nije bas neko opste primenjivo pravilo... svako od nas zna par takvih ljudi, ali zna i gomilu onih koji nisu takvi, nego su nezainteresovane lenstine i krivinari
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 13. 01. 2012.   #36
Bug
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 14
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Bug is on a distinguished road
Default

@mileusna, odlicno receno, mene skolsko gradivo nikad niej zanimalo (ok fo 5og osnovne mozda) i dan danas to ne koristim uopste, a sve ostalo oko racunara sam sam naucio...


@ivanhoe, sad si rekao da znas nekog ko nije srednju zavrsio a odlican je al ih je malo takvih, e tu je problem sto zbog te vecine ti si i njega ubacio u isti "kos" sa ostalim "lencugama" i onda on ne moze da "ispliva" na videlo i da se zaposli, jer eto nemam papir...
To je fora, sto niko (ok, retko ko) moze/hoce/zeli da trazi talenta i da pogura
Bug je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2012.   #37
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Bug Pogledajte poruku
To je fora, sto niko (ok, retko ko) moze/hoce/zeli da trazi talenta i da pogura
Pa nije njegov posao da traži i gura talenta u tebi. Period školovanja služi i za to, traženje sebe, ispoljavanje afiniteta itd. Niko nije rekao ovde da traži papir prilikom zaposlenja, ali nešto treba da imaš iza sebe ako si već talenat za bilo šta, u trenutku kad kreneš da tražiš iole kreativniji posao.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2012.   #38
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

^ Kako bre "period školovanja služi za ispoljavanje afiniteta"?!? Pa mene su tokom celog školovanja i pola fakulteta zanimale samo žene.

I opet sam uspeo nešto da napravim u životu. Radim čak dva posla koja volim - sviram i imam firmicu za webdev. Da sad pitaš 90% mojih profesora zakleće se da radim u gradskoj čistoći ili sl.

Osim toga za posao kojim se mi bavimo škola NE postoji. NEMA. Ja sam u srednjoj učio

10 PRINT IGOR
20 GO TO 10

na Galaksiji a kući sam već imao Pentium 2. Da vam ne pričam šta sam učio na mašincu a danas ipak koliko-toliko uspešno radim svoj posao.

Evo kada bi poređali tabelu "uspešnih" u IT-u 98% nema školu (ili bar fax/školu za to).
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2012.   #39
Bug
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 14
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Bug is on a distinguished road
Default

dobro jablane nisam mislio da nekog guras vec neko ko je poceo i ima potencijala

Ajde ovako... imas kandidata sa osnovnom skolom i 5god iskustva u programiranju i kandidata sa IT faxom i 0god iskustva a obje traze istu platu. Koga bi uzeo? I po mogucnosti zasto...
Bug je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2012.   #40
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ne pricamo o tome, bar ne ja, pricamo o 2 kandidata: pretpostavimo da su u svemu manje vise isti (koliko na prvu loptu mozes da provalis), ni jedan nema narocito pojma, ali je jedan zavrsio jaku skolu. Drugi je blejao sa ekipom u parkicu i nije zavrsio nista.

Koga od njih ces da zaposlis? Kome si spreman da placas platu narednih par meseci, ocekujuci da ce brzo da se snadje i nauci posao i bude dobar i pouzdan radnik ubuduce?

Naravno da je glupo generalizovati, naravno da je stvar licne procene karaktera, ali kad se sve to ogoli i svede na to da nemas pojma ko je ta osoba i da moras da odlucis i da rizikujes svoje pare i firmu, posao ce verovatno dobiti ovaj sa skolom.. kao sto ce posao sekretarice ili kelnerice (a i mnoge druge) uvek dobiti ona koja je najbolja riba od kandidatkinja, ili kao sto ce ljudi radje zaposliti nekog lepo i pristojno obucenog, nego klosara koji smrdi... to jeste mozda predrasuda, iracionalno ponasanje, ali tako to ide u zivotu...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.