DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 08. 2006.   #1
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default Httpool - razmisljam naglas :)

Malo razmisljam naglas o mjestima gdje cemo reklamirati Donesi.com, pa je Httpool jedno od mjesta koje se namece. Ne zbog njih, vec zbog toga sto se dosta domacih, a posjecenih, sajtova oslanja na njih u smislu prodaje reklama.
E sad, ovako to ide:

Ponuda:
100.000 prikazivanja: 0.3 din po prikazivanju
Ukupno: 30.000 dinara ili 366 eur.

Sta dobijam:
100.000 prikazivanja sa klikom od 2% je 2000 klikova
Cijena po kliku: 15 dinara ili 0.183 evra.
(optimisticno, CTR od 2% zna da bude i dosta manji).

To je sve bez PDV, pa sa njim izadje
Cijena 17.7 din po kliku, tj preko 20 centi po kliku.

Tradicionalno se uzima da ce od 100 klikova, 2 njih napraviti kupovinu, znaci 2%.

2000 klikova znaci 40 kupovina.

Platiti 366 evra za 40 kupovina znaci platiti 9.15 eur po kupovini ili 750 dinara po jednoj kupovini.

Ako je to jeftiniji proizvod/usluga, onda se moze ocekivati 2% narudzbina od broja klikova. Ali tada je 10 eur po mom misljenju previse.

Ako je to skuplji proizvod, 10 eur po narudzbini nije previse, ali tada nece biti 2% narudzbina od broja klikova, nego manje, pa ce i sama cijena biti veca.

Ono sto mene interesuje je da li ovdje ima neko ko smatra da je to prihvatljiva cijena za domace trziste i za koju namjenu ih je koristio ako jeste?

Da li je neko ovdje koristio njihove reklamne usluge uopste?

Koje su alternative?

Ovdje govorim cisto matematicki, ne zalazim u to da reklama moze da ima i druge efekte, vec samo o odnosu placenog novca i ostvarene dobiti.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 10. 2006.   #2
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Totalno nepovoljno u tvom slucaju...

Mislim da pojedinacnim dogovorima mozes dobiti mnogo bolje cene za oglasavanje, bilo cpm ili cpc. Uz dobar odabir kljucnih reci ad words bi mogao biti primamljiv.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 10. 2006.   #3
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Ja bih isao na zakup banera na bgdcafe.com ili slicnom sajtu i pay per click na Krstarici (1 din po kliku minimum).
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 10. 2006.   #4
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

sto se tice bannera, mislim da je to jedna od najgorih izbora za marketing, bolje je ici na jedan dan recimo neki fancy float flash banner na indexnoj nego 30 dana banner standardnih dimanzija. httpool jest skup , recimo to ovako od httpool mreze imaju korist uglavnom vlasnici stranica naravno kad im ide reklamna kampanja, imao sam priliku da prikazujem neke njihove bannere na sajtu i lijepe pare se dobiju a sta dobiju zauzvrat to je druga prica. Mozda tu ima opet onoga kakav je banner, recimo za primjer stavim ja banner neki od jedne stranice u u 5 dana nije ostvario ni 10 klikova, vidim ja neide, postavim malo moderniji bannercic, flash animacija, malo one boje djecije i vise za curice hocu rec rza, drasticno se stanje mjenja, 5 dana ide i preko 500 klikova, vratim opet onaj stari nista, znaci velika odgovornost stoji na tebi da napravis dovoljno zanimljiv banner koji ce privuci posketioce da kliknu.

Kao sto kolega rece bolje je da uradis neke dogovore sa pojedinacinm sajtovima koji cete izaci puno jeftinije a imat ces vise posjetioca. Naravno smatram da se razumjes u analizu saobracaja pa neces nasjest na spiku imam ja 80 kk posjetioca plati i imatces posjetioce. :=
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #5
maksim
član
Na probnom radu
 
Avatar maksim
 
Datum učlanjenja: 24.10.2006
Lokacija: us
Poruke: 31
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
maksim is on a distinguished road
Default

Vidim da si matematiku dobro odradio, ali mislim da pored suve matematike treba razmotriti i druge stvari kako bi stekao pravu sliku o firmi kao sto je httpool. Potrositi 350 eura za nekih 40 kupovina i nije tako lose ako uzmes u obzir da ce barem 10 od tih korisnika tvoj sajt staviti u Favorties i kada im se sledeci put prijede pica, sta mislis gde ce prvo otici?? (Naravno ako im pruzis dobru uslugu)

U ovo naravno ne ukljucujem mogucnost da tih 10 korisnika ne prosiri glas po gradu kako su imali dobro iskustvo sa tvojim sajtom.

Takodje, posto ti sajt tek pocinje sa radom BRANDING bi trebao da ti bude problem broj 1 na listi. Ako uzmes u obzir da ces sa profesionalnim pristupom baner placement-a tvoj logo biti prikazan demografskoj grupi koja tebi odgovara, na taj nacin ces najbolje uspeti da prosiris "glas" o svom sajtu.

Kao sto vidis i nije sve u matematici ima nesto i u BRAND-u......ustvari mnogooooo vise....
maksim je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2006.   #6
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Maksime, mislim da nisi dobro razumio, ja se potpuno slazem sa tobom, a razmisljanje se odnosi na konkretnu ponudu jedne firme, a ne na reklamiranje online u globalu. Dakle, ne radi se o tome hocemo li se online reklamirati (to se podrazumjeva).
A sto se tice price o marki (ili brendu sto kazes), vidis... startapi, pogotovo na Balkanu, imaju ogranicene budzete, i zato je matematika uvijek bitna stavka. Predstavljanje marke na nadlanu.com nacin nije privilegija startapa.
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 24. 10. 2006. u 11:30.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #7
Rade Tričković
novi član
 
Datum učlanjenja: 30.10.2006
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Rade Tričković is on a distinguished road
Default

Poštovani,
Nije mi jasno zašto niste kontaktirali Httpool, stvari bi Vam bile mnogo jasnije.
Najpre, izbegli biste netačnu ‘matematiku’ a i stekli jasniju predstavu o stvarima o kojima je pisao i ’Maksim’.

Da li je neko ovdje koristio njihove reklamne usluge uopšte?

Coca Cola, Cocta, Weifert, Nokia, Komercijalna banka, British Airways, Hewlett-Packard, Toyota, Peugeot, Audi, Avon, Bet&Win, HBO i mnogi drugi su imali drugačiji rezon a i ’povoljniju matematiku’
Pozdrav
Rade Tričković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #8
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Pa, ja sam hteo da koristim njihove usluge (da serviram oglase), ali mi nisu odgovorili.

Elem, lako Coca-Coli i Nokiji da se reklamiraju... Muka je kad treba da iskoristis ogranicen budzet.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ako su Coca Cola, Cocta, .... cekali 5 meseci na odgovor od vas, onda njima svaka cast, ja nemam vremena za gubljenje sa nekim ko toliko dugo ne moze da odgovori na registraciju i contact. Moja matematika je tu vrlo jasna.

Ne znam sta pokusavate da napravite, neki elitisticku sektu oglasavaca?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 30. 10. 2006. u 13:50.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #10
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

@Rade Tričković: Pozdrav. Ono sto je napisano prije dva mjeseca se odnosilo na pretpostavljam zvanicnu ponudu te firme koja stoji na sajtu. Mislim, meni bi bilo bas drago ($) da proracun nije tacan, samo mi objasnite u cemu nije tacan (bez argumenata da reklama ima i druge efekte, jer to svaka reklama ima). Prvo je potrebno da na sajtu nadjem nesto dovoljno interesantno, pa onda da kontaktiram firmu za detalje...

Pod time da li je neko "ovdje" koristio usluge te firme, svakako nisam mislio na Srbiju, vec na DPT zajednicu. Poznato mi je da velike kompanije koriste vase usluge, nego mene interesuje da li je neko sa manjim budzetom od Koka-kole, Nokije i Audija koristio vase usluge... prvenstveno od clanova DPT. I veoma mi indikativno da niko nije odgorovio pozitivno.

Dakle, jako bi mi bilo drago da sam pogrijesio u matematici, samo mi recite gdje.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
httpool - iskustva Milan G. Marketing i SEO 38 23. 10. 2010. 20:59
HttPool server down? kron Marketing i SEO 13 25. 06. 2008. 16:32
Da li to Httpool počinje sa spamom? Dragan Varagić Marketing i SEO 49 23. 06. 2008. 16:22
HTTPool ppavlovic Marketing i SEO 6 16. 08. 2006. 21:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.