DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 08. 2008.   #71
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kada neko kaze "fudbal je zesce sranje" (pa usput provuces kako je to za lamere), pa to ponavlja kad god moze, tako da dosadi i Bogu i ljudima, ocekujes da neko ko voli fudbal (da ne pricamo o fudbaleru koji zivi od toga) to ne shvati licno? Gledaj ti vaterpolo, ali nemoj mene da ubedjujes kako je fudbal sranje. I ti mislis da time sto vredjas fudbal i sve sto on predstavlja ljudima koji vole fudbal, nije uvreda i za te ljude?

Na kraju, zasto uopste pljujes po tom php-u? Jesi cuo nekada da ja pljujem po ruby (a ima razloga). Jesi ti neki php expert pa da umes da uporedis ili si samo cuo od nekoga da to ne valja i da je za lamere? I ja ne mislim da si ti glup sto volis ruby, i necu da ti kazem da je to "zato-i-zato" ili si "takav-i-takav", i bas me briga sta ti radis i cime se bavis... i nema potrebe da ostavljas (za mene) linkove, jer ja znam dovoljno o tome da znam da mi ne odgovara, ne kao jezik (a i kao jezik je ruzan) nego kao platforma od koje treba da zaradjujem. Kako ne razumes?

Rekao si jednom, dva puta, 100 puta... aman vise, dosta svaki put, znamo sta mislite. Ne, nisam ja napravio php, niti se tako postavljam, nisi me nigde video da pricam kako je PHP jedini, najbolji, naj..., ali ti se ponasas kao da si ti napisao ruby ili jos gore, kao da ces da dobijes po 1$ za svaki put kada spomenes rec ruby a 2$ kada kazes da je php sranje.

Off Topic: I ne dizes mi pritisak, ne znam zasto imas takav utisak. Kada bih se nervirao zbog ovakvih stvari, bio bih potpuno sed (ili celav) jos pre 15 godina. Verovatno je do mene problem jer ja ne umem da kazem ovo na drugi nacin, a to ne znaci da me nerviras nego ne mogu da te razumem i smara me vise da citam same-all-same-all na svakoj temi. Shvati ovo kao molbu da prekinete da smarate sa tom pricom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #72
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

How about mi zatvoriti ova tema?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #73
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
How about mi zatvoriti ova tema?
Ma otkad si ti toliko alergičan na advokatisanje? Nemoj da kažem sad ovde koji si forum uređivao na ES-u (i to dosta dobro)

Nego, ozbiljno, nemojte da zatvarate; Filip me je baš zaintrigirao sa onim firmwareom u Lispu, možda saznamo još ponešto interesantno o tome...
Dragi Tata je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #74
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

E ala me nervirate! Ja nisam programer... stoga moje misljenje se mozda i ne vazi...

1. Programeri = Umetnici
2. Dobar alat ne moze da stvori dobrog umetnika
3. Ljudi su razliciti

Zakljucak: Svaki programer/umetnik koristi razliciti alat iz odredjenog razloga i to ga ne cini ni manje ni vise programerom/umetnikom. Programerom/Umetnikom ga cini njegov dar da nam ulepsa dan! (dobrim web appom/pesmom/slikom/etc.)

Good day to you all!
Dzordz je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #75
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Ozbiljno, nikad nisam čuo da se tako nešto piše u Lispu. Je li to onaj "pravi" Lisp -interpretiran i sa GC-om, ili neki Lisp-like preporcesor koji se kompajlira u npr C?
Прави је, утолико што је у питању стварно лисп код. Неправи, утолико што се не извршава на уобичајен начин помоћу интерпретера и компајлера. Може да се користи у симулатору (тада се „библиотечке функције“ тумаче као токови сигнала) или да се пребаци у опис електричне мреже (то ради софтвер, аутоматски), што се касније користи да направи хардвер (опет софтвером, аутоматски). Једном кад је хардвер направљен, више се не види чиме је направљен.

Лисп помињем јер се појављује на неочекиваним местима (пример изнад), за разлику од других специјализованих алата за једну и само једну намену. За мене је ПХП архетип алата за само једну намену, као они супер-ножеви на ТВ-шопу који могу да сецкају парадајз на троуглиће ал ћете грдно да се намучите да их употребите за ишта друго. Зато сам га поменуо у прошлој поруци, као архетип, ништа мање, ништа више.

Дисклејмер: да ме случајно неко не би стрељао што пишем ово што пишем, да нагласим да ништа нисам рекао о корисницима/програмерима/итд који рабе ПХП — свако треба да користи оно што му врши посао.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.

Poslednja izmena od filmil : 11. 08. 2008. u 20:23.
filmil je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #76
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

@Dragi Tata
Ne samo moderisao nego i ucestvovao u (besmislenim) diskusijama


@Dzordz, Jablan
Umetnost je kad ja uzmem gitaru ili klavijature ili mikrofon. Kad sednem za tastaturu i krenem da programiram, to sada radim zbog para i tu je kraj. S tim u vezi je i moj izbor savrsenog jezika, a nekako je broj nistica na mom deviznom racunu bio mnogo veci sa PHP-om nego sto je to bilo sa Javom. Ruby nisam ucio, ali kad mi neko ponudi dovoljan broj nistica posle prve cifre, Ruby postaje moj omiljeni jezik.

P.S. Dobro, posto necete da zakljucavamo, onda zovem Majstora Advocacy-a (crni pojas - 10 dan) - Degojsa
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #77
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Ma pricajte sta hocete C je zakon ! A ono sto pravi lovu je sasvim ok ...

Ivan je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #78
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Kada neko kaze "fudbal je zesce sranje" (pa usput provuces kako je to za lamere)
Poređenje ti nije na mestu, jer smo svi ovde na prvom mestu programeri, pa tek posle PHP programeri, Java programeri itd. Ako pravimo tvoju paralelu, bolja analogija je da sam rekao "fudbalska taktika 3-5-2 je žešće sranje", ali, opet, ni to nisam rekao.

Citat:
Na kraju, zasto uopste pljujes po tom php-u?
Ukratko - zato što želim da ljudi pređu na nešto drugo - konkretno rubi ili pajton. Širenje zajednice, ništa više, ništa manje.

Citat:
Jesi cuo nekada da ja pljujem po ruby (a ima razloga).
Izvoli, biće mi zadovoljstvo da poslušam savet i pređem na nešto još bolje i lakše za kodiranje nego što je rubi!

Citat:
Jesi ti neki php expert pa da umes da uporedis ili si samo cuo od nekoga da to ne valja i da je za lamere?
Nisam ekspert, ali sam sasvim dovoljno radio u jednom i u drugom. Trudim se da ne govorim o nečemu što ne poznajem.

Citat:
nema potrebe da ostavljas (za mene) linkove
Hm, gde da ostavim link ako ne na IT forumu? Da sam hteo da ga ostavim samo tebi, poslao bih ti PP.

Citat:
kao da ces da dobijes po 1$ za svaki put kada spomenes rec ruby
Pa kako ne shvataš da posredno i hoću? Jednostavno, želim da se rubi i pajton popularizuju, da lakše mogu da nađem kodere (kad zatrebaju) i firme (kad zatreba).

@dinke: Najveće pare svakako ne leže u PHP-u, nemoj da se lažemo. A i da leže, ne radimo svi na istom motivacionom principu. Ima nas i koji volimo da kodiramo.
jablan je offline  
Staro 11. 08. 2008.   #79
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Whatever... iseckao si me, nemam bas zelju da i ja trebe tranziram, samo da ti kazem da ti metodi bas i nisu ok. Mozda motiv i jeste, ali nacin nije. Prvo, ako zelis nesto da promovises, trudi se da tom prilikom druge ne omalovazavas. Drugo, napravi sajt pa promovisi sta hoces, a na drugim mestima to radi bar u granicama dobrog ukusa. Napravi blog pa pisi o velikim prednostima, mozda nekoga i preobratis.

A ako je to sto ti koristis toliko dobro (i bolje od drugih), siguran sam da bi se community sam napravio u roku od odmah, ne bi bilo potrebe da (na neki nacin) spamujes po forumima.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 11. 08. 2008.   #80
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Umoran sam a i dosadili smo. Samo par stvari:
1) Vređa me kad kažeš da omalovažavam druge. Ako kažem da je jugo sranje, da li omalovažavam vozače istog?
2) Imam utisak da me posredno teraš sa foruma zato što si se našao lično uvređen mojim pisanjem. Zna se kako se radi moderacija foruma - poruku po poruku i sledeći neka pravila. Zato mislim da nije fer ovakva generalizacija onog što ja pišem i ovo pokazivanje vrata.
3) Što se spamovanja tiče, zna se kako se ono tretira na forumima: brisanje, opomene i ban. Ne vidim zašto bih ja bio povlašćen u odnosu na druge korisnike, ista ta pravila nek važe i za mene.
jablan je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko danas košta sat programiranja/dizajniranja u Srbiji? djukabog Opušteno 5 24. 08. 2009. 16:07
Koji jezik/program za učenje programiranja? STEFI12 Sva početnička pitanja 96 11. 05. 2008. 03:00
Primeri dobrog programiranja kodi Programiranje 6 17. 07. 2006. 02:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.