DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Obaveštenja, predlozi i pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Obaveštenja, predlozi i pitanja Sve što može biti važno u vezi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 01. 2007.   #11
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Zvuči previše elitistički.
U principu mislim da odmah treba da se prelomi: hoćeš li da budeš "elitista" ili da ideš na masovnost. Ako se odlučiš za ovo drugo, nema ništa od visokog kvaliteta.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Mislim da je kvalitet održiv uz jastan stav učesnika diskusija i moderatora. Seci, briši i ne obaziri se na "Zašto je moja poruka obrisana" teme - uvek će ih biti. Ionako ima Undo ako se ispostavi da si prestrogo reagovao (ko radi taj i greši).
Ne vredi. Ako nagrne previše korisnika, možeš da radiš šta hoćeš - zatrpaće te glupostima. Jedino ako se uvede pravilo da moderatori odobravaju svaku poruku (ili bar svaku novu temu) nešto može da se uradi, a takve mere će automatski dovesti do "elitizacije" i opadanja masovnosti. U stvari, predlagao sam nešto tako svojevremeno na "onom forumu" , bar za forume koje sam moderisao, ali su se drugovi iz centralnog komiteta odlučili za masovnost pa sam digao ruke od svega; ne mogu stoti put da brišem iste postove: "zašto se kad startujem moju prvu aplikaciju DOS prozor samo pojavi pa odmah nestane i ne vidim rezultat"
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #12
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Slazem se sa misljenjem da ce previlika masovnost (citaj: dovodjenje velikog dela pocetnika) drasticno uticati na kvalitet foruma. Pre svega na ovom forumu i jesam, zato sto mogu mnogo da naucim iz kvalitetnih diskusija.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #13
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Teoretski moguce je pomiriti obe strane.

Predlog:
Da svaki novi registrovani clan u svojoj prijavi na dtp, upise minimum 2 rada (ili vise) bilo da je to dizajn ili kodiranje, koji su licno i personalno njegovi.

Tako ce se izbeci da pocetnici mogu da pristupe forumu kao clanovi, a ako nisu clanovi nista od poruka i tema.

No, svakako se zalazem da se napravi sajt, koji ce ispratiti ovaj forum. Jos neko?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #14
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

^ Ma daaaaj...

Upravo to što je Dragi Tata predložio će raditi posao - marljivi moderatori. Kad se čovek obrišu postavljene teme i isti popije ban zato što je 5 puta postavio temu sa pitanjem čiji odgovor može naći u Top temi na datom forumu stvari će se brzo smiriti.

Možda ne primećuješ ekipu koja dođe i traži prevode - to je zato što se takve teme brišu u roku od pola sata. Tako treba sa svim temama istog tipa. U smećaru i gotov, a ako član nastavi da pravi probleme ima da dobije crvenu tačkicu ispod avatara, pa na kraju i ban ako treba Demokratija ne funkcioniše, a kukanje kako je forum da se međusobno pomažemo je krajnje detinjasto (idi kukaj mami jer si banovan zato što postuješ gluposti non stop i ničim ne doprinosiš zajednici).

Evo je tema o domaćem spamu - ja sam prestao da je pratim kada je čovek došao i natukao 11 poruka u temu za jednu noć. Došao mod i sve sasekao. Kraj, sve fino... Kuka li bilo ko? Kuka, pa šta...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 03. 01. 2007. u 06:22.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #15
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

^Postujem tvoj stav, ali zar nije lakse/jednostavnije primeniti oba metoda?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #16
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
^Postujem tvoj stav, ali zar nije lakse/jednostavnije primeniti oba metoda?
Nije.

Ovde ima dosta ljudi koji u životu nisu napisali liniju koda ili napravili sajt pa kvalitetno doprinose diskusijama (posebno mislim na biz deo posetilaca). Sankcionisaćemo ih zato što ne razlikuju <acronym> od <abbr> taga ili zato što im je portfolio "tanak"? Glupo...

Dokle god ne lupaš gluposti i kvalitetno doprinosiš diskusijama nema razloga za sankcionisanje bez obzira koliko programskih jezika "držao za pasom". Ne može prostije.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #17
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

su ovo neke nove DPT Awards ili sam ja samo pospan ?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #18
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ma jok ali zamalo ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #19
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ako me elitistom cini to sto nisam za masovnost, ok, onda sam elitista.

Stvar je u tome da kada stvar postane masovna ne postoji nacin da se kvalitetno izmoderise (osim da se plate moderatori koji ce to da rade).

I na ES se islo upravo sa istim stavom da ce sve to moderatori da regulisu, pa je stvar pukla jer moderatori ne mogu da posvete toliko vremena i zivaca forumu, koliko masa moze da izgenerise problema.

N emozes da sudis po sadasnjem stanju na DPT jer je ovde pristojan broj ljudi koji su pre svega ipak pristojni i kompetenti Kada navale horde neznalica i pametnjakovica, to je nesto sasvim drugacije. Recimo, kada vec pomenu temu o spamerima, zamisli da se pojavi 300 onakvih i u svakom minutu napisu po bar 20 poruka. Ko bi to izmoderisao?

Na DPT mi se dopada sto uvek imas da procitas nesto dobro, pa cak i kada se radi o nekoj potpuno neobaveznoj prici. Voleo bih da tako i ostane. Kvaliet pre svega i po svaku cenu, pa i cenu elitizma.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #20
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Slažem se s Peđom. Nema tih moderatora koji mogu izaći na kraj s gomilom "neznalica i pametnjakovića". Jednostavno, ljudi se umore posle nekog vremena, ničije strpljenje ne može trajati vječno...

Uh, kad se samo sjetim "onog foruma"... Neko postavi pitanje i odma' se javi gomila nadrkanih-pubertetlija-wannabe-moderatora s prilično uvredljivo obojenim porukama tipa "je li ova tema za ovaj forum ili neki drugi"... Čovječe, poštujem to što je "forum otvoren ali članstvo nije pravo već privilegija bla-bla", ali sa 33 godine definitivno nemam volje da se raspravljam s nekim ko zaslužuje samo par šamara i "mrš kući"...

'beš masovnost. Zamisli da kafana u koju izlaziš postane popularna i gosti navale... Desi ti se da ne možeš naći mjesto, da se guraš s šminkerima koji su tu jer je "popularno", da slušaš svakakve gluposti, da sve to izgubi šmek zbog kojeg si tu i dolazio "in the first place"... Naravno da ćeš potražiti nešto novo...

Elem, uzdam se u Ugly Fingers Bradley-a da će presjeći sve inicijative na ovu temu i izvinjavam se na dugom postu i afektiranju
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Poznavalac SMF foruma Ekvador Poslovne ponude i zapošljavanje 0 09. 07. 2010. 12:19
2 pitanja u vezi MySQL-a i PHP-a u vezi datuma misko_ Sva početnička pitanja 16 17. 06. 2008. 19:04
Tri godine foruma nixa Opušteno 29 09. 06. 2008. 02:07
(Ne)funkcionalnost foruma duca Sva početnička pitanja 3 27. 09. 2007. 21:42
RSS Syndication foruma bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 10. 06. 2005. 04:30


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.