DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 06. 2007.   #21
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Osim tog dela sa izlaskom, nije bilo lose... Vidi se da im je prvi put. Mislim da to sve ima potencijala da se svake godine organizuje 2-dnevni fest.

1. Organizovano otvaranje svih kapija pred kraj glavnog eventa kako bi se izbeglo guranje i potencijalni haos i povrede. Ko je isao u vojsku zna da za 10 minuta uzbune moze da se rastavi citava skalamerija sa ulaza.

2. Obelezavanje parkinga brojevima, da znas gde si ostavio kola. Mi smo dosli pred kraj i bili LIFO, zao mi je onih koji su vredno poranili.

3. Formiranje FIFO na parkingu. Na jednom mestu je ulaz, na drugom izlaz. Tako se ne bi desavalo da se svi okrecu polukruzno i nabijaju jedni u druge "gadjajuci" izlaz.

4. Zatvaranje saobracajnice prema Indjiji pred kraj i usmeravanje sve 4 trake na autoput prilikom izlaza. Nema sta ko da ide u grad i stari put kad je autoput na 1km. Ako si vec dosao kolima, onda plati putarinu i odatle idi dalje gde zelis.

A koncert ko koncert. Ovo nije bio Zdravko Colic pa ni Metalika 2005 vec samo jedan u nizu svirki na proputovanju po festivalima u Evropi.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 06. 2007.   #22
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Ja sam bio sa ekipom, nama je bilo ok s tim sto smo pokisli do gole koze jer smo pola sata trazili auto. Srecom, poneli smo suvu garderobu i ukljucili grejanje na 3, osusili se i presvukli. Sve u svemu, nije lose...


Poslednja izmena od Goran Cirkovic : 27. 06. 2007. u 23:33.
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 06. 2007.   #23
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Moram da priznam da je meni bilo dosta dobro. Nisam isao na fest radi koncerata, vec da radim, mada nije da nisam uzivao u svirkama, naprotiv Organizacija zasluzuje po neku kritiku, ali treba napomenuti i nekoliko stvari vezanih za sigurnost posetilaca, a koje verovatno nisu bas poznate:

- satori Crvenog Krsta su bili na sve strane (gotovo da ih je bilo koliko i sankova), i radili su skoro punim kapacitetom,
- ljudi koji su se nasli u fan pit-u (za neupucene - ogradjeni prostor ispred bine u koji se moglo uci samo sa crvenom narukvicom) su tokom vrucine pre pljuska poceli su da padaju u nesvest, kojom prilikom je organizator doneo 3 palete flasirane vode, da se deli svima u pitu,
- u slucaju nepredvidjenih okolnosti, postojao je plan za ekspresnu evakuaciju cele arene kroz 6 dodatnih vrata, koja su se nalazila su se sa leve i desne strane arene,
- obezbedjenje nije bilo tu da se tuce sa posetiocima koji su pravili probleme, vec da ih smiruje i da se eventualni konflikti izbegnu...

Upecatljiva slika je bila kada je kroz arenu protrcao "stampedo" prvih posetilaca - prizor je bio neverovatan, kao i oblak prasine koji se za njima podigao

I... jos jedan minus za organizaciju parkinga. Da nisam prespavao tih 4 sata koliko nam je trebalo da se probijemo iz VIP parkinga do glavnog puta, sigurno bih bio jako isfrustriran...

Nadam se da ce sledece godine ovogodisnji propusti u organizaciji biti ispravljeni... Uzgred, zemljiste na kom je odrzan fest je zakupljeno na 5 godina od strane Exita.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #24
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

sto se tice organizacije bile je losa u dolasku, a tragicna u odlasku...

sve sto je trebalo da urade je da ugase semafore kod Zemun polja i da otvore naplatnu rampu za putarinu, jer su to bili izvori stvaranja kolona....ali nije hteo Velja da propusti priliku da uzme po 200 din po kolima, a vi racunajte koliko je kola bilo...mene danas boli ceo dan list na levoj nozi od onog kreni-stani u prvoj brzini... trebalo mi je preko sat i po od ulaska na put za NS, do Zemun Polja

Na izlasku sa parkinga nije bilo nikoga od sluzbenih lica, oni su uzeli kintu i bolela ih patka da stoje na kishi i regulisu saobracaj... ja sam uspeo posle 2 i po sata na nevidjeni beozbrazluk da se nekako uguram u kolonu koja se ipak kretala polako, pa smo negde oko 3 ujutro izasli na auto-put..

Inace svirka ko svirka nije bila losa, bilo je dosta sviranja, mnogo vise nego na studijskim verzijama, i Flee je bio dobar, ali Anthony je potpuno podbacio.. krenuo je ok, a onda je prvo poceo da falsira, pa mu je onda skroz pukao glas u jednoj pesmi.. posle su ubrzo i zavrsili.. izbor pesama je bio razocaravajuci, ali sam to i ocekivao.. bar sam cuo Higher Ground i Give it Away....

mogu samo da zamislim kako su se osecali ljudi koji su dosli iz recimo Bugarske, ili Slovenije, a koncert je trajao sat i 15 minuta, plus je dolazak do Indjije i izlazak na auto-put trajao po 5 i vise sati...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #25
Gorrran
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: Sabac
Poruke: 46
Hvala: 4
3 "Hvala" u 3 poruka
Gorrran is on a distinguished road
Default

hehe... ko marica u kriv...
se razumete...
1.* ko ide na peperse... ide na cholu, bregu i ostale insekte
2. veslanje je majka preveslavanja
3. srbija je...srbija

* 'ajde, razumem klince koji tripuju da su rhcp bend, a ne zombi makina

едит:а и ја претерах, sorry!
__________________
advokat sabac

Poslednja izmena od Gorrran : 28. 06. 2007. u 02:20.
Gorrran je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #26
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Gorrran Pogledajte poruku
1.* ko ide na peperse... ide na cholu, bregu i ostale insekte
ja opet mislim da su najvise isfolirani ljudi koji su u fazonu necu da idem na peperse, pogledaj ko sve danas slusa tu muziku

ja sam tamo otisao da cujem RHCP, bas me briga ko sve ide ili ne ide na taj koncert, meni mnogo znaci da sam imao prilike da ih cujem uzivo, jer ih volim jako dugo, odrastao sam uz njihovu muziku, a zbog sjebane zemlje u kojoj zivimo nisam mogao da ih slusam na koncertu tada pre 15 godina..

Uzgred, mislim da je ogroman kulturni pomak za Srbiju da ovde ima 100.000 ljudi koji zele da plate da slusaju bilo koji koncert koji nije Ceca..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #27
maksim
član
Na probnom radu
 
Avatar maksim
 
Datum učlanjenja: 24.10.2006
Lokacija: us
Poruke: 31
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
maksim is on a distinguished road
Default

Ma sta vam je ljudi. Hteli su oni da sviraju duze, ali su culi da ce kisa, pa ajd brze bolje da uhvate bus za Udine preko Mrcajevca, pre nego sto pocne kisa i pre nego sto se "masa zatalasa".
__________________
MAKSIMALNO.com / MAKSIMALNOFORUM.com
maksim je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #28
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Koliko mi se čini na ovom koncertu sam samo profitirao:

1. Nisam bacio pare za kartu
2. Nisam izgubio pola dana na koncert
3. Nisam prežive noćnu moru sa pljuskom i vraćanjem u Novi Sad
4. Nisam izgubio današnje jutro

Hm, danas je dobar dan (kakav je mogao biti)
same
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #29
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao zextra Pogledajte poruku
- obezbedjenje nije bilo tu da se tuce sa posetiocima koji su pravili probleme, vec da ih smiruje i da se eventualni konflikti izbegnu...
Jok brate, obezbeđenje je tu da kada vidi da je neko morka pijan i traži kavgu da ga izoluje iz marve i onda šta rade s njim nije me briga, ali ne može čovek među ljudima da se dere i da preti svima oko sebe i da dobije usmenu opomenu jedno deset puta. To nema smisla hebote.

Enivej, sada će exit da dođe (i prođe), ove godine lajnap i nije neki, šta više sve je gori i gori (barem) za moj ukus, a onda u septembru Tool, a oni jako sumnjam da će da razočaraju.

Off Topic: Samo žalim što Panteru nisam imao prilike da vidim live, to nikada neću prežaliti ja mislim.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 06. 2007.   #30
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Enivej, sada će exit da dođe (i prođe), ove godine lajnap i nije neki, šta više sve je gori i gori (barem) za moj ukus, a onda u septembru Tool, a oni jako sumnjam da će da razočaraju.

Off Topic: Samo žalim što Panteru nisam imao prilike da vidim live, to nikada neću prežaliti ja mislim.
Pa pazi na ovom exitu jedino sto valja (po mom ukusu) su Beastie Boys i tu definitivno idem.

Off Topic: Previse je bendova za kojima zalim sto nikada necu imati priliku da ih cujem uzivo... pocevsi od Pink Floyda, Zeppelina, Gunsa (originalnih) i jos mnogo mnogo njih...
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prodajem dve karte za RHCP Nemanja Avramović Opušteno 7 15. 06. 2007. 12:32


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.