DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 10. 2006.   #21
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Jeste, ali ekspanzija IT-ja o kojoj je rec, bum kod nas dozivljava upravo devedesetih.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #22
Gorana Tomanović
Petit cervelle
 
Avatar Gorana Tomanović
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gorana Tomanović is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Gorana Tomanović
Default Pa kada me već spominjete...

Smatram da žene i startupi baš idu jedno uz drugo!

Ako važi ono "žena je stub kuće", onda može biti i firme! Ne vidim neku veliku razliku!

Istina je kada kažete da su žene uljuljkale i da im je lepo kada muškarac dođe kuću i donese novac a ona troši na ženske gluposti!

Meni moj mentalni sklop jednostavno ne bi dozvolio tako nesto!!!

Za nas nekoliko u elektronskom poslovanju možete da zahvalite profesoru Varagiću!
Napredovala sam zahvaljujućui tome što me terao da uključim mozak
Međutim, da nije bilo ličnih napora svake od nas mislim da bi i njegov veliki trud bio uzaludan!

Imala sam mnogo prilika da budem počastvovana muškom sujetom doktora nauka, direktora i sl. Naravno bilo je i neprijatnih situacija kada pokušavaju da sve što radite i znate obezvrijede pa i komentara "Vidi žensko i još mi pametuje" , a ostalo pretpostavite! Ipak sam sa njima izašla na kraj!

Naravno bilo je i onih koji su u potpunosti poštovali sve što radim i pomogli mi!

Na žalost u početku nisam htela da priznam činjenicu da mnogi miškarci u poslu ne žele žene koje imaju imalo mozga i smelosti,a kamoli da su još bezobrazno iskrene!
Sada sam je postala svesna i baš me briga jer smatram da noramalan poslovan muškarac nikada neće razmišljati na taj način već ukolko ste imalo bolji od njega iskoristiće priliku da našto od vas nauči i ukoliko ima šansu na karju krajeva pomogne vam, usmeri vas ukoliko grešite!
Uz ovakve normalne se može i raditi!

Uskoro planiram da pokrenem Startup i posmatrajući ljude oko sebe smatram da bi upravo žene i starup bili idelana kombinacija, međutim žene su same krive zašto nisu više zastupljane u svim oblastima!

Lično smatram, još nisam na svojoj koži iskusila, ali imam primer moje porodice, da žena može da bude uspešna u isto vreme i u poslovnom i u privatnom životu kada osnuje porodicu!
Potreban je veliki trud, uz normalnog muškarca se sve može, muškarca koji ne posmatra život kroz novac, koji se zalaže za porodicu i njeno mentalno zdravlje, zalaže se za podelu poslova, pa i finansija, ne tretira ženu kao objekat ili ne daj Bože sa mišljenjem "Da mi je lepa i glupa i ne progovara"!

Svi imamo potrebu da iskažemo pažnju i svi imamo različite načine za to!

Drago mi je što postoje ovi "normalni muškarci" koji stvari posmatraju drugačije i što se neslažu sa pojmom "žene barbike", ali i što se trude da svojim lepšim polovinama obezbede lakši život! Ovo drugo pokazuje pažnju i poštovanje prema najvećoj ulozi žene da bude majka i supruga!
Na žalost to žene po nekada zaborave!

Najveći problem je u ženama i njihovoj želji da budu barbike, za šta je delimično krivo okruženje i medijsko maltretiranje ženskog mozga!
Na žalost ni muškarci nisu pošteđeni!

Drago mi je što razmišlajte pozitivno o "ženama i strtupu", i još samo treba da se pokrenu, da rade bez straha i odluče da budu uspešne!

U nekim stavrima im i vi muškarci možete pomoći, lično tvrdim da tada žene imaju više elana za rad i napredak, a time i šanse za uspeh njihovog startupa!

E da, posle Vas žene mnogo cene!
Iskoristite to!

Poslednja izmena od Gorana Tomanović : 23. 10. 2006. u 14:14.
Gorana Tomanović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #23
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Prava je greška što muškarci izbegavaju da ženu imaju rame uz rame,jer kao u životu tako i u biznisu žene su te koje mogu da dođu do rešenja koja su out of the box,jer jednostavno mozak nam funcioniše drugačije.
Retki su primeri žena koji se bore za svoje mesto u svetu muškaraca,jer je ta borba jako teška ... skoro nemoguća .

Lokalna problematika se sastoji i u tome kao što je Gorana napomenula, da ovde jednostavno je lepše lakirati nokte ili puderisati nos,nego iskoristiti sivu masu za neke konstruktivne stvari.Naravno druga problematika je što ne postoji dovoljno interesovanja za ovo polje kod žena,a ni znanja ( lakše je biti Avon/Oriflame whatever prodavac ) da bi mogli da se sa promila predje u procente(at) zastupljenosti žena u IT biznisu.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Ovo je tipični balkanski stereotip. Ja sam više iz fazona da svako ima svoj "thing" u braku/porodici - ne zbog keša, već više zbog mentalnog zdravlja. Mnogo bi mi draže bilo da mi je žena uspešna u nečemu što radi nego da je neka brutalna maca "blejačica" koja kafeniše po ceo dan. Kapiram da kada svako radi to svoje "nešto" da se razvija i osećanje zadovoljstva samim sobom, samostalnosti (u smislu da nisi na ulici bukvalno ako nešto krene po zlu u vezi), itd.
Odlično rečeno. Ne postoji na svijetu gora stvar od nezaposlene žene. Moje neko razmišljanje o izboru saputnice za iole duži period jeste svakako bitna stavka da je okupirana nečim barem četvrtinu dana. Da li će da studira, radi kao maserka, vodi IBM ili se bavi humanitarnim radom, bukvalno svejedno dok god to nju okupira i ispunjava. Da li će ona tu da zarađuje nešto mizerno ili duplo veću kintu od mene, sekundarna je stvar.

Ono što je bitno reći da su žene decision makeri u kući, bez obzira da li se radi o kupovini hljeba i mlijeka ili nekretnina. Samim tim, u trgovini post-modernog doba je primarna stvar ubijediti ženu da kupi. Da ne pričam sad anegdotu kako sam dobio jedan Web-related posao, tako što sam ubijedio ženu od lika kome sam prodavao uslugu. Sjedili smo sve troje, i kad sam ja ukapirao da žena sve pozorno prati i upija, bilo je potrebno samo par puta se u razgovoru fokusirati na nju i odgovorati na par njenih konstatacija. Momentalno sam znao po njenom pogledu, iako je muž još djelovao neodlučno, da je priča prodana

Što se tiče žena i startupa, kao što ljudi rekoše prije mene, žene su po prirodu proračunate i igraju na sigurno. Odatle činjenica da je manje žena spremno da se kocka sa rizičnim startup poslovima. S druge strane ono što je manje poznato jeste da postoji veliki broj startup kompanija koje su pokrenule žene, koje nisu dostigle planetarnu slavu, ali sasvim stabilno posluju godinama. Upravo zahvaljujući ženskoj proračunatosti i sposobnosti da se fokusiraju na mjesečni gotivinski priliv i stabilnost posla.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #25
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Da ne pričam sad anegdotu kako sam dobio jedan Web-related posao, tako što sam ubijedio ženu od lika kome sam prodavao uslugu.
Ovo je klasika, ne verujem da ovde ima nekom kome se slična stvar nije desila
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #26
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Da, dobro kaže Borstale da je riječ o klasičnoj sceni, ali svakako zanimljivo, bez obzira da li prodajete Kirby usisavače ili sajtove.


Citat:
Ivan:
Jos jednom da razjasnim moj stav:
Moja zena mora biti pametna a ne neka barbika. Stim sto cu ja maximalno da se potrudim da ono sto ona zeli se i ostvari. Posto je u svim tim stvarima prepreka novac to znaci da cu da napravim novac.
Stim se naravno podrazumeva da ce biti okupirane necim, mislim cim je pametna i ambiciozna. Btw, moja devojka ima velike planove na polju molekularne biologije (mislim da se tako zove ono oko dnk
Mislim da se često povlači jedna totalno pogrešna paralela: ako je neko lijen da je ujedno i glup. Čak naprotiv

Odnosno da žena koja sjedi kući, odlično izgleda, ne radi ništa i uživa u plodovima njegovog konjskog rada da je glupača. Mislim...
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja ne bih imao ni jedan problem da moja žena zarađuje za sve, a ja da se posvetim kući, deci i sebi. U stvari, uživao bih... zavidim jednom mom ortaku koji se "udao" za italijanku iz ambasade, sada recimo živi u Barseloni, prima naknadu kao izdržavana osoba, i zabranjeno mu je da radi. Svaki dan mi šalje jedno desetak "smešnih slika" ili neki interesantan video, link... čisto da vam dočaram koliko slobodnog vremena ima

Čak je i zastranio, počeo je da se pali na neke joge i gluposti, to je čist sindrom "žena uspešnog muža koja ne zna šta će sa sobom", samo što je on okrenuo uloge. Šta reći? ...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #28
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Dolazi era emancipovanih muškaraca?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #29
kerot
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
kerot is on a distinguished road
Default ja mislim...

kad nesto radis, i kad uopste pristupas ljudima zasto moras pristupiti sa svesnom razlikom u polovima i seksulanom tenzijom? ako je neko dobar u tome sto radi (ne ogranicavam se ni na jednu poslovnu sferu) moglo bi se bar na trenutak njemu pristupiti kao prema "bespolnom" i salusati ga. objektivnost je nesto sto se najteze postize, a o predrasudama i njihovom ukidanju makar i na sekundu i da ne pricamo... zbog ideje nastanka sveta i ukljucenosti oba pola u tu ideju, zbog njihove neophodnosti i razlicitosti, neke razlike nikada nece prestati da postoje. a sto je najbolje, i ne treba! ne mogu ja da se busam da radim na gradjevini kad moja konstitucija to ne podrzava.... ovo je samo primer, a ima ih i jos hiljadu. naravno da podrzavam zene da guraju sto vise mogu i sto dalje, ali to ne znaci po svaku cenu. feminizam je nesto skroz nepotrebno sto se pojavilo kroz istoriju. to je bio skroz pogresan nacin borbe, na taj nacin je navucena beda na vrat svim zenama koje hoce nekako, bilo kako, da se ostvare. u tom pokretu pristup je bio pogresan i suvise agresivan. ja ipak mislim da sve to treba ljudski resiti, a ne ja tarzan, a ti dzejn...to sto volis da radis i sto ti lezi je nesto sto je svojstveno tebi i samo tebi, bez obzira kako si upakovan. to je bitno... to je esencija tvog postojanja, tvoja svrha. a, to sto je danas sve iskomercijalizovano i sto se uspeh racuna samo ako ti donosi profit i sto te samo novcana nagrada zadovoljava, to je vec problem danasnjice i njenog potrosackog drustva, koje je ne zaboravimo stvorio covek i niko drugi. poenta je: glavu gore i napred svi smo isti. znam da sve ovo zvuci preterano utopisticki, ali opet kakvi snovi i ciljevi treba da budu...? a, sto se pak tice tehnologije i bilo kakvog ucestvovanja u njenom razvoju..to je stvar kreativne inteligencije. to je nesto sto je neopipljivo i apstraktno, pa ga ti zamisljaj i barataj njime ako znas... (kad kazem apstraktno mislim na sustinu tehna, energiju i njen protok, a ne pc.) tako da eto opet dokaza da ne mora samo jedan pol drzati monopol nad odredjenom naukom. bitno je i vreme u kom si rodjen, ako si dete tehnologhije, poznavaces je bio musko ili zensko...
kerot je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #30
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

^
[edit]al ste brzi, moj odgovor sam napisao posle bluesa[/edit]

potpuno slican slucaj sa mojim friend-om
tip se okrenuo knjigama i sad pomalo pise
vise za sebe i zbog sebe

ne vidim nikakav problem u tome da zena izdrzava muskarca
ali, molim odgovor od zena ovde na forumu:
"da li biste izdrzavali muza da mozete i ako vam se pruzi prilika"
imam utisak da zene (jos uvek) ne vole to i da vole da rade, ali ne i da izdrzavaju

po meni ravnopravnost polova vec odavno nije fakt
zene su povlascene


inace, zenama je mesto svuda gde pozele da ih ima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zene, kola i laptop Ekvador Opušteno 25 25. 08. 2010. 16:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.