DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 10. 2006.   #61
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Pa naravno, moje kritike uopste nisu namjenjene tebi ja sam otisao offtopic komentarisuci rad cijele kuce, sto je bila greska, ono sto se odnosi na Tehnopolis su samo problem sa komentarima i u nekim pocetnim tekstovima previsok nivo za takav sajt. Ostalo, pohvalno i cestitam.

Off Topic: Mislim da niko ne spori velicinu, posjecenost i znacaj B92.net, ali to ne znaci da se ne treba saslusati kritika. Bez obzira koliko bili veliki.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #62
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Meni baš ok, na istom sajtu sport i po nešto iz branše. Idealno za kafe pauzu. A ako baš nemaš posla, tu je i Svilanovićev blog, šta ćeš više.

@dejan
Možeš li da navučeš nekog zaduženog za sport da se registruje ovde, da i njih malo pretrese ekipa? Ove iz velikog brata nemoj, ne bi bilo humano...
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #63
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ego je divna stvar.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #64
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ako je trenutna posecenost Tehnopolisa 1800 jedinstvenih poseta dnevno to je svakako mnogo vise od poseta koji bilo koji blog ovde dobije. Barem tako pretpostavljam.
Pogrešno pretpostavljaš

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
@Goran: Naravno da nije problem autora sto rubrika trenutno ne zaradjuje pare ali su svi sa time upoznati od starta. Imam coveka koji radi u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland i koji ce da pise na Tehnopolisu. Sta mislis da li bi njemu nesto posebno znacio honorar od tekstova. Sigurno mu vise znaci promocija.
Onome ko radi "u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland" sigurno nije ni potrebna promocija na nekoj sekciji nekog lokalnog sajta u Srbiji (globalno gledano, pošto je pomenuti u inostranstvu).

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sto se tice konsaltinga, to se uvek moze tako postaviti. Neko kaze to, to i to ne valja ili zasto smo izabrali ovo a ne ono, a kada se pita koje je bolje resenje onda se kaze da trazim konsalting besplatno. Ne nego samo objasnjenje.
Nastupaš sa pozicije menadžera, nekog nivoa, "najkomercijalnijeg i najboljeg" domaćeg Web sajta, a tražiš objašnjenja ovakve prirode, to samo govori o vašem interno-stručnom nivou ili nedostatku istog.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sto se tice gerila marketinga, da li ovo nije gerila marketing? Ima jos mnogo takvih primera na forumu ali verovatno se nekima tako nesto nikad ne bi moglo prigovoriti.
Primer teme koju si naveo nisam ja pokrenuo, niti sam od ikoga to tražio.


Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ono da pokretanje jedne sekcije u CMS-u traje 5 sekundi i da se to poistovecuje sa Tehnopolisom je stvarno neozbiljno.
Onda je to problem do vašeg CMS-a. Taj vaš tehnopolis kao da je spejs-štal ali možda su ti tako to predstavili vaši programeri (moraju i oni da opravdaju naknade)

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Kada kazes valorizovanje besplatnog rada, da te pitam nesto. Kada odes na neku domacu konferenciju jer trazis da ti bude placen honorar posto ces da predajes ili predajes zbog drugih razloga? Na nekim konferencijama autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju pa to nikom ne smeta. Ali naravno kada je rec o B92 to je nesto drugo.
Nisam predavao tamo gde nisam bio plaćen, a što se tiče "autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju" verovatno imaju neke jake razloge, i ne ulazim u njih.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Mislim da je dosta receno vise na ovu temu, barem sto se mene tice. Na teme vezane za B92 se vise necu upustati posto vidim da u Srbiji vrlo mali broj ljudi ceni trud domacih ljudi nego se ide po principu "Neka komsiji crkne krava".
Sad mi nisi jasan. Govoriš o B92 kao o dobrotvornoj instituciji od nacionalnog interesa, a ne o kompaniji u vlasništvu stranih investicionih fondova koji se isključivo vode profitom. Tehnopolis ili bilo koje drugo obogaćivanje/unapređenje produkta, su u funkciji proizvoda koji se zove B92, odnosno generisanja viška vrednosti za njegove titulare.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #65
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Gorane, gomila linkova u tvom (ili link u mom) potpisu je takodje kamikaza-reklamiranje, zar ne?

Inače, ako krenemo logikom "vi ste firma, plati konsultacije," onda bi pre svakog odgovora na nečije pitanje morali da saznamo gde isti radi, tj. šta radi, pa da naplatimo odgovor ako je čovek zaposlen.. Onda možda i bluesman da zatvori DPT.

Jednostavno: niko nikog ne tera da piše besplatno, da komentariše Tehnopolis i slično..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 10. 2006. u 04:32.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #66
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jel' to neko zaključao temu sinoć pa nije bilo više komentara?

Ako nije, onda sam jako zadovoljan jer se ispostavilo da, kao normalni ljudi umemo da padnemo u vatru, ali kao kvalitetni ljudi umemo jako dobro da se iskontrolišemo. Dobijao sam par predloga sinoć da zaključam ovu temu, ispostavilo se da sam bio u pravu što nisam hteo na silu da prekidam ono što ste sami prekinuli na najbolji način. Odlično.

Tnx.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #67
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default da i ja nesto kazem

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ako nije, onda sam jako zadovoljan jer se ispostavilo da, kao normalni ljudi umemo da padnemo u vatru, ali kao kvalitetni ljudi umemo jako dobro da se iskontrolišemo.
Ko bre normalan i kvalitetan? Sad će' da vidiš kad zakuvam!
Šalim se naravno, super je što možemo i da sukobimo mišljenja a da ne bude zle virtuelne krvi.

No vratimo se na temu. B92.net je trenutno najznačajniji sajt na srpskom virtuelnom nebu. Kao što je to pre bila 3-4 godine Krstarica i Serbian cafe, koju godinu ranije.

Halo, molim...

Stvar je jednostavna. Napretka web-a nema bez para, para nema bez masovnosti, masovnosti nema bez sadržaja koji privlače ljude. I to ne 1/10 K ekipe koja se okuplja oko devprotalk-a ili ES-a već masovnosti nema bez raznoraznih Pera, Mika i Laza koju bi možda samo čitali mejla a sad imaju i da vide šta oni geyevi, mamu im..., pišu na blogu. Pa im i odgovore. Pa je tu sad i rublika o kolima, ima i taj Tehnopolis, još da se uvedu i neke cice pa da se sa njima chatuje.

Otišao sam daleko ali suština je u sledećem.

Sigurno da većina od iznetih primedbi stoji. U tehnički deo se ne razumem ali i sam često zalutam na tom sajtu, tražim nešto, nerviram se što nema linka.
Sa druge strane potpuno su mi jasni uslovi u kojima Dejan i ekipa rade. B92. net vuče bar polovinu budžeta za online oglašavanje u Srbiji. Što na račun, što dilovi i kompenzacije. Gledam recimo evo već godinama animirani baner ABS holdinga na prvoj strani, desno. Ili administrator ne zna da ga skine, ili je vlasnik ABS-a deoničar u B92 ili je nameštajem opremio celu novu zgradu. Tu su i partnerstva (mi imamo baner na ekonomiji i veoma smo zadovoljni). Kako god navuče se mesečno 5-10 K evrića. Kao prvo ta lova ne pokriva plate, doprinose, kafe i sendviče za web tim + novinare koji pune sajt. Kao drugo tu cifra oglašavanje na TV-u uzme za dan, ma šta za dan za prosečni jutro. Zabole onda vlasnike, koji god da su, da ulažu u taj projekat. Mislim čudno je da ulažu i ovo što ulažu. A web ekipa se trudi da Pere, Mike i Žike uvede u svekoliki i prekrasni svet web-a, pokaže im da mogu da diskutuju na forumu, da mogu da se verbalno pokolju po blogovima itd. Što je super.

off topic: Pogledajte odgovore u blogu gde se citiraju delovi prethodnih odgovora. 90% ekipe ne zna da ubaci quote tag. Nebitno naučiće.

Da se vratim i završim, konačno. Ovakve rasprave su potrebne i veoma korisne. Nauči se nešto, ukaže na probleme. Mislim da su osobe koje se okupljaju na ovom forumu veoma dobronamerne i pozitivno nastrojene.

Sa druge strane poslovanje u Srbiji prepuno je prelepih izazova i divnih iskustava. Nema tržišta, bar ne pravog. Još uvek 30% zaposlenih radi u javnim preduzećima, na delu je burazersko-komšijsko-partijska ekonomija. Ona polako nestaje ali je žilava. U takvom okruženju treba imati i biti poveliki entuzijasta pa se baktati sa web-om. Ukratko, Dejane probaj da prihvatiš što više sugestija i da ih primenite u skladu sa mogućnostima a svima neka nam je Bog na pomnoći kad se ovim poslom bavimo.

Miloje opširni

P.S. Jesam li već negde napisao da mi se veoma dopadaju bluzmenovi emotikoni?
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #68
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
P.S. Jesam li već negde napisao da mi se veoma dopadaju bluzmenovi emotikoni?
Skupljalo se to za druge namene, ali vidis da i ovde govore vise od 1000 reci A bilo je toliko otpora kada sam ih ubacio, kao "bice neozbiljan forum"...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2006.   #69
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Jesam sta propustio? Ja na moru, pa ne pratim sta se desava.

Salim se, za DPT se nadje vremena. Svaka cast na raspravi, bila je vrlo iskrena i otvorena.

Off Topic: Odlicni su smajliji, ja imam par omiljenih koje svakako koristim makar ih nema u ponudi. Ova dva koje sam stavio u ovaj post spadaju u te ...

marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 10. 2006.   #70
Ivan_Nis
član
Certified
 
Avatar Ivan_Nis
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Lokacija: Nis
Poruke: 68
Hvala: 11
2 "Hvala" u 2 poruka
Ivan_Nis is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Ivan_Nis
Default

Video sam Tehnopolis i odusevio sam se. Zato sam se i registrovao ovde.
Sto vise strucnih tekstova. Ne znam kako je tacno zamisljen, ali mislim da je kontruktivnije ako bude kao na primer OVAJ.
Ivan_Nis je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lansiran sajt Humanost.org Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 172 15. 10. 2008. 02:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.