DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 02. 2011.   #121
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Stevo, ja razumijem sta hoce da kazes, ali koja je alternativa? Za dobro nase branse ne sumnjati na muvanje ili bar ne govoriti javno o tome? Reci OK je ovo sto (nije) uradjeno za 25K, sad je moj posao vrjedniji? Ne reci naglas da je nesto lose ili pretplaceno ako tako izgleda, a placeno je iz naseg dzepa?

Brate mili, u ovoj zemlji se krade do besmisla, a desava se da kao sto svaki lopov jednom predje granicu nevidljivosti misleci da ga nece uhvatiti, to se desava u poslednjih par godina ovdje.

Usput, vjerovatno je ovaj sajt samo povod i da iza njega stoji dublja prica i razlozi zasto je afera (medijski vrlo dobro i organizovano) pokrenuta (bas na njemu, bas za to ministarstvo, bas sada) a afera ima koliko zele, samo da zaceprkaju malo bilo gdje u drzavi. WebDev industrija je u ovome slucaju samo potrosna roba za vece igre i vece pare.

I na kraju, sto se tice posljedica afere, niti su dobre niti su lose - jednostavno ih nema. Ne radi se o nama uopste niti afera ima za cilj da razrijesi sustinu problema. Poslovi na tenderima i malim nabavkama ce se i dalje dobijati kako se dobijaju i ucestvovace oni koji ucestvuju.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #122
majstors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Hvala: 3
6 "Hvala" u 3 poruka
majstors is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za majstors
Default

Citat:
^ To je zato sto ima i onih drugih "paradigmatskih mozgova"...oni kad cuju pojam tender odmah ih zasvrbi odgovarajuci dlan.
To meni nije izgovor da se uklopim u tu sliku, pogotovo ako to smatram lošim za društvo. Ja sam ipak programer, i izazov mi je da problem posmatram u nekoliko "klasnih dijagrama"... ako me razumeš.

Citat:
Pa to je upravo i bilo moje pitanje, da li ti zaista smatraš da jedan marginalni sajt jednog marginalnog ministarstva ne može da se napravi kako treba za dosta manje para?
Izvini, ali to nije marginalni sajt... verovatno bi lako podelio moje mišljenje, da ti se na nekih 300m i na nekih 800m od kuće (kao meni), povremeno kreira divlja deponija.

Linč je kada rulja bespravno sudi... a to se dogodilo ovde. Osnova ugovaranja posla je definisanje rokova, cene, kvantiteta, kvaliteta i obezbeđenja. Javno se ne zna obim posla (kvalitet i kvantitet). Termin koji si upotrebio - "kako treba" je jako rastegljiv. Samim tim kada bih ti odgovorio da to može ili ne može, mogao bih da lažem i govorim istinu u isto vreme.
Čak i kada bi dobio na uvid ugovoreni obim posla, to bi bila samo moja ponuda, koja kao i svaka ponuda ima višedimenzija, od kojih je cena samo jedna.

Ipak, to je sad "balada o prosutom mleku"... ono što sam želeo da kažem ovde:
http://tribune.majlab.com/povedanje/posledice-linca/
...je da smo mi kao društvo ništa dobro nismo izvukli nakon ovog linča. A mi kao zajednica "web profesionalaca" smo sebi "pucali u nogu" za sve potencijalne poslove sa državom.
majstors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #123
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao majstors Pogledajte poruku
A mi kao zajednica "web profesionalaca" smo sebi "pucali u nogu" za sve potencijalne poslove sa državom.
A kako smo mi to sami sebi pucali u nogu, jel nas neko nešto pitao? Šta bi se promenilo da smo svi ovde na forumu napisali "To je OK cena"?

Pitali su Vesu a on je rekao da je to OK cena, tako da ne vidim problem.

P.S. I da, jeste marginalni sajt marginalnog ministarstva i kakav god da je neće očistiti divlju deponiju ispred tvoje kuće, ali to je već neka druga tema.

Poslednja izmena od mileusna : 01. 02. 2011. u 20:14.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #124
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao majstors Pogledajte poruku
Izvini, ali to nije marginalni sajt... verovatno bi lako podelio moje mišljenje, da ti se na nekih 300m i na nekih 800m od kuće (kao meni), povremeno kreira divlja deponija.
Moj deo grada je ceo jedna velika divlja deponija, pa ne vidim kako će sajt to rešiti? To o čemu pričaš je posao za policiju i sudstvo - zakoni su po običaju davno doneti. Samo nam sajt fali.

Citat:
Osnova ugovaranja posla je definisanje rokova, cene, kvantiteta, kvaliteta i obezbeđenja. Javno se ne zna obim posla (kvalitet i kvantitet).
Kad smo kod toga, nije li i to njihova obaveza, da se zna?
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #125
majstors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Hvala: 3
6 "Hvala" u 3 poruka
majstors is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za majstors
Default

Citat:
A kako smi mi to sami sebi pucali u nogu, jel nas neko nešto pitao? Šta bi se promenilo da smo svi ovde na forumu napisali "To je OK cena"?
Naravno da ne. Ja to nigde nisam rekao.
Meni se ne dopada linč. Time što su neki od nas dali podršku linču, ohrabrilo je rulju da to radi i ubuduće. O tome ja pričam.

Uostalom, ko sam ja da govorim profesionalcima šta da pričaju. Mogu samo da ih zamolim da razmišljaju "nekoliko poteza unapred"... jer sam siguran da to mogu i to rade u svakodnevnom poslu.

Citat:
Moj deo grada je ceo jedna velika divlja deponija, pa ne vidim kako će sajt to rešiti? To o čemu pričaš je posao za policiju i sudstvo - zakoni su po običaju davno doneti. Samo nam sajt fali.
Zakon je mrtvo slovo na papiru ako oni koji ga sprovode nemaju sredstva za to.
Nije mi teško da zamislim da tako nešto postoji u drugim zemljama, ali tada bi ta priča došla kod nas pod spinom "oni imaju, a mi smo slepci"

Citat:
Kad smo kod toga, nije li i to njihova obaveza, da se zna?
Jeste, i etička i pravna i profesionalna... pisao sam o tome na postu. Bilo bi u redu da se prvo na tome insistiralo, a ne na ceni. To onda ne bi bio linč.

Poslednja izmena od majstors : 01. 02. 2011. u 20:23. Razlog: Update po novim postovima
majstors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #126
majstors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Hvala: 3
6 "Hvala" u 3 poruka
majstors is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za majstors
Default

Mogu zamisliti kako bi mediji spinovali ovakav sajt kod nas:
http://www.toiletmap.gov.au/
majstors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #127
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao majstors Pogledajte poruku
Bilo bi u redu da se prvo na tome insistiralo, a ne na ceni. To onda ne bi bio linč.
Pa sad, ovako ili onako, činjenice su isplivale na videlo. Mislim da cena sama po sebi ništa ne znači, i vrlo lako mogu da zamislim sajt koji bi vredeo tih para. Ali ga ovde nije bilo, sem možda u nekoj dokumentaciji koja godinu dana skuplja prašinu u nekoj fioci. A onda je neko juče, kad se digla frka, uzeo pajalicu u ruke, ne bi li bar nekako opravdao to. I sam kažeš: "definisanje rokova, cene, kvantiteta, kvaliteta", a ovde ničega od toga nije bilo, sem cene. Pa i da je 25 a ne 25k, ako se plaća "ni za šta", mnogo je...

Što se tiče posledica po esnaf o kojima si pisao, nekako mi se sama nameće paralela - da li bi svi dileri automobila bili ocrnjeni da je vlada od nekoga od njih kupila punta za 25k?

Ne znam za tebe, ali ja nekako imam potrebu da se ogradim od ovakvih "kolega".
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #128
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao majstors Pogledajte poruku
Mogu zamisliti kako bi mediji spinovali ovakav sajt kod nas:
http://www.toiletmap.gov.au/
Hehe, pa srpskih 15 javnih WC-a sagrađenih pre 1980-te bi pokrio statični HTML od 50€ (s obzirom da nema potrebe za ažuriranjem). Što se mene tiče, rado bih pristao na taj trošak da sam kakav ministar i ne verujem da bi me iko prozivao zbog tog.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #129
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^ Ali za Punto kao i za raznu drugu robu postoji MSRP i zna se ~otprilike~ koliko košta.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2011.   #130
majstors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Hvala: 3
6 "Hvala" u 3 poruka
majstors is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za majstors
Default

Citat:
Originalno napisao japan Pogledajte poruku
Što se tiče posledica po esnaf o kojima si pisao, nekako mi se sama nameće paralela - da li bi svi dileri automobila bili ocrnjeni da je vlada od nekoga od njih kupila punta za 25k?

Ne znam za tebe, ali ja nekako imam potrebu da se ogradim od ovakvih "kolega".
Ja ne JOŠ ne znam da li da se ogradim ili ne. Nemam dovoljno informacija.

Ovaj primer sa Puntom je odličan. Možda će pomoći da se bolje razume šta želim reći.
Po tom primeru, ovde imamo situaciju da uz odgovarajuću opremu "Punto" može da košta i 25k (npr. sa elektro motorom i blindiran)... pritom rulja tog "Punta" vidi kao onog za mase. Pritom niko ne priča o tome da je on dodatno opremljen. Pritom da se drugi dileri javljaju i pričaju, pa kod mene je Punto 7k... nakon toga ni ti drugi dileri ne mogu prodati iole opremljen auto, bez da budu provučeni kroz medijsko blato.
majstors je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.