DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 08. 2010.   #11
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

taj igrice-games.com nije uopste naivan igrac, ima on backlinkove i sa drugih sajtova.

igreigrice123.com je moj sajt - da je taj tako jednostavan igrac ja bih ga prestigao da mogu [doduse, nisam se ni posvetio puno tome, imam mnogo bitnije stvari trenutno [ne vezano za SEO], ali kada sam se bavio tim sajtom - cak je i meni bio nedostizan].

edit: tek sad vidim post korisnika 'trazimcuruzabrak'.
isto smo rekli - nije taj uopste slab igrac... ni malo.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 09. 08. 2010. u 00:43.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #12
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Za ostale linkove ok, ali taj broj je sigurno jednocifren mozda 10-15 max , ako pricamo o kvalitetnim linkovima.Pravio sam test, sa Xrumerom sa napravio po 2 miliona backlinkova, antispam opcija, znaci nisam krljao, recimo sa tim linkovima nisam mogao da prestignem nekoga ko ima samo nekoliko backlinkova koji su jaki.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #13
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

moze biti da je google uspeo da osmisli kako da "namirise" Xrumer - ok, mozda ne sa sigurnoscu, ali su mozda te linkove kvalifikovali kao "sumnjive" pa im dali mali znacaj...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #14
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Da, mada nije bitno da li je Xrumer ili neki generator, kao sto je to slucaj sa ovim igricama,tih 250.000 sigurno nije gradio postepeno ni rucno.Ti linkovi znace kada se takmice sa slicnim linkovima, ali kazem, link u textu, od kvalitetnog izvora, razbija.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2010.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Iz mojih testova (rezultati od pre 8 meseci) gomila direktnih posetioca nije poboljsavala ranking nimalo.

Posle sam za isti niche poceo (nisam ni ocekivao da se rangiram) malo sam zurio pa sam ubacio link u jedno 1000 direktorijuma (10-tak sata posla) ... onda senuke , 10 000 profila sa foruma sa xrumerom (mada je mnogo manje naravno indexirano ), i 2-3 sitewide linkova iz blog komentara (recent post plugin) .. i jos nekoliko komentara na uglavnom nofollow blogovima (ukljucujuci .edu i .gov) sa pr3 do pr6. Posle jedno mesec dana #1 za 2 kljucne reci. Dakle rangiranje uglavnom samo na osnovu linkova sa obzirom na to da su on-page faktori (ukljucujuci i domen) optimizovani za adsense.

Znaci ja sam za kombinaciju svih tih tehnika. Malo high pr linkova u tekstu ne pomaze koliko gomila ovakvih linkova i dobrih i losih. Dodatno relevantnost sajtova je nebitna.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 08. 2010.   #16
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Pretpostavljam da si pingovao te stranice sa forum profilima, odnosno sve si ih skupio, uzeo neki levi blog i nalepio na index? Trebali bi svi da su indexirani?
Skroz si u pravu za mesanje tehnika, ali bitno je videti tvoju konkurenciju za taj rang . Vecina webmastera radi to sto si ti uradio u mnogo manjem obimu, prijavi se na direktorijume, malo razmena linkova, komentari i on smatra da je zavrsio posao. To sto si ragiran na prvo mesto za 2 kljucne reci i to sto imas mnogo slabih linkova, uopste ne znaci da je to bolje od par jakih linkova u textu sa autoritetnih stranica.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 08. 2010.   #17
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Ma jok ... nista nisam radio - mozda ih provucem kroz scrapebox ako bude imalo potrebe. U svakom slucaju imam i jake linkove 10+ pr5+.
Dosta ljudi pinguje,ali ja nisam primetio da to ikako poboljsava indexiranje. U svakom slucaju jos jedna tehnika koju primenjujem i koja nije efikasna je da napravim rss feed od tih profila (po 10 url-ova u feedu) i onda submitujem u 50 rss direktorijuma.

Uglavnom sa drugim sajtovima sam probao da stavim tako samo par hvalitetnih pr6 linkova sa autoritetnih domena (naravno na strani pr6 ne pr domena) .. i primetio sam da ne pomaze nas mnogo.

Dosta je logicnije da bude kao sa link bait linkovima - posto to google posmatra kao "prirodne" linkove. Profil tih linkova je da dobijes gomilu slabih linkova i nekoliko jacih. Ne znam koji je idealni odnos ali mislim da je bar 1:100 tj za jedan jaki link treba 100 nekih slabih.

Linkove iz direktorijuma ,article direktorijumima ,blog komentarima,profila foruma,foruma itd da tako radi vecina webmastera. Ali pretpostavljam da vecina ne doda kvalitetne linkove na svoje postojece manje kvalitetne linkove - npr 10-20 edi/gov linkova na 1000 drugih i npr 30-40 pr3+ obicnih TLD linkova.

Mada je fora da radis link bait koji ti daje ovo sto sam gore opisao - i onda ne moras da pazis na te odnose
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 08. 2010.   #18
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku

Uglavnom sa drugim sajtovima sam probao da stavim tako samo par hvalitetnih pr6 linkova sa autoritetnih domena (naravno na strani pr6 ne pr domena) .. i primetio sam da ne pomaze nas mnogo.

Ovo je prilicno problematicna izjava, na koji nacin si ti stavljao , i gde u textu, i u kom vremenskom intervalu?
Ako hoces da kazes da samo jaki backlinkovi ne znace nista i da ti treba jos 1000 slabih, to definitivno nije istina.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 08. 2010.   #19
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Sve te tehnike koje se zasnivaju na NE-RADU (ako nije linkovanje 1000 linkova za 10 min to je bzvz, ili sve sam to odradio za nekoliko dana) su iz kategorije - "Nema 'leba bez motike".

Drugim rečima, SEO kao i bilo koji drugi posao koji omogućuje neku korist ima svoj ozbiljan smisao konstantnim radom, u pravcu kreiranja kvalitetnijeg rejtnga na pretraživačima.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 08. 2010.   #20
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Sve te tehnike koje se zasnivaju na NE-RADU (ako nije linkovanje 1000 linkova za 10 min to je bzvz, ili sve sam to odradio za nekoliko dana) su iz kategorije - "Nema 'leba bez motike".
Mozda ne uvek - ali meni je reda velicine 20 sati rada bilo dosta za #1.

Ja sam upravo za automatizaciju - tj "nema laba bez motike je moj moto" posle par godina teskog rada na automatizaciji svega priliv treba da bude konstantnih 10 000E mesecno.

To je i sustina bavljenja internet a ne nekim drugim poslom. Naravno u odredjenim slucajevima je cak i outsourcing resenje - ali je za mene to i dalje leba bez motike.

Sustina je u misaonom radu i u tome da budes strucnjak u svom polju rada.

Poslednja izmena od buksula : 13. 08. 2010. u 16:26.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" buksula za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
BackLink Selidbe011.com Sva početnička pitanja 38 06. 03. 2010. 23:57
Google backlink update cvele Marketing i SEO 1 11. 09. 2005. 19:27


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.