DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 07. 2005.   #1
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default Smarty problem na OSX, browser otvara blank stranu

Sjecate se teme http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=74 , na kraju sam se ipak odlucio za prvo rjesenje koje sam spomenuo. Prijatelj je kompletan skript prebaco na Smarty i sredio bug sa Safari prikazom, tako da sada radi uredno na svim poznatim brauzerima.

U sklopu foldera sa skriptom koju mi je poslao, nalazi se smarty, sve ranije prekonfigurisano, klasicno copy/paste sa svoje masine koji je meni poslao. Kada pokusam skriptu da otvorim na serveru dobijam prazan ekran. Nista se ne deseava.

Interesatno je napomenuti da je prva verzija koju mi je bio poslao (falicna u Safariju) polovicno radila: thumbovi su bili okej prikazani,ali kada bi se kliknulo za uvecani prikaz otvorila bi se strana dje bi se trebalo prikazati, ali ne i sama slika.

Pomoc?
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo uključi error_reporting(E_ALL) i postavu $smarty->debug = true (isključi popup blocker). U 100% slučajeva sam na osnovu toga mogao da vidim u čemu je problem. Smarty ume da ne prikaže stranu čak i zbog običnog E_NOTICE, što je u čistom PHP bezazleno, ali ako je nedefinisana neka važna varijabla, onda može da ne prikaže ništa.

Sledeće na šta treba da obratiš pažnju su path-ovi, gde ti je compile dir, da li je 777, da li koristis cache...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 01. 07. 2005. u 14:49.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #3
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

stavio sam smarty debugging na true, mozes da mi kazes samo u koji fajl (smarty.inc.php?) da ubacim ovo error_reposrting(E_ALL), i koji je tacni code za ovo.

hvala.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

stavi na početnu config fajla (ako koristiš neki jedinstveni config za ceo sajt) ili na početak problematičnog scripta.

PHP kôd:
error_reporting (E_ALL); 
Ja obično stavljam poseban config za smarty koji može da ozgleda ovako:

PHP kôd:
$tpl = new Smarty;

$tpl->force_compile DEBUG// does smart compile every time (very slow)
$tpl->compile_check DEBUG// whether to check for compiling step or not
$tpl->debugging DEBUG// enable debugging module, for development purposes only

// dirs
$tpl->plugins_dir    = array("plugins""3rd_party");
$tpl->template_dir    = ...;
$tpl->compile_dir    = ...;
$tpl->config_dir    = ...;
$tpl->cache_dir     = ...;
$tpl->use_sub_dirs    false;
$tpl->caching        false;
$tpl->cache_modified_check true
pri tom mi je DEBUG varijabla true ako je sajt offline, a false ako je live.

U nekim slučajevima koristim i svoju klasu koja extend-uje Smarty klasu, pa dodajem i neke stvari koje je teško ili nemoguće dodati kroz plugin-ove.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 01. 07. 2005. u 14:53.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #5
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Uz sve ovo sto ti je Goran rekao, nemoj da zaboravis i da setujes display_errors na On. Na production serverima je obicno off, i to je verovatno razlog zasto ne vidis poruku o gresci koja zasigurno postoji, ali samo nije prikazana.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #6
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Hvala na iscrpnim odgovorima, odradiću nažalost ovo tek u ponedaljak, pa se javljam tada.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 07. 2005.   #7
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Kod mene u code ovaj dio sto je Bluesman postovao izgleda ovako:
Kôd:
// Smarty: create new Smarty object and it's configs'
$smarty = new MySmarty;
//$smarty->compile_check = true;
$smarty->compile_check = true;
$smarty->debugging = true;
$smarty->security_settings['ALLOW_CONSTANTS'];
//$smarty->debugging = true;
//$smarty->config_dir = "../configs/";
//$smarty->cache_dir = "../cashe/";
define("TEMPLATE_RELATIVE_DIR", "templates/");

define("TEMPLATE_BASE_PATH", BASE_PATH . "/templates/");
define("TEMPLATE_COMPILE_BASE_PATH", BASE_PATH . "/template_c/");
define("TEMPLATE_BASE_URL", "templates/");

$smarty->compile_dir = TEMPLATE_COMPILE_BASE_PATH;
$smarty->template_dir = TEMPLATE_BASE_PATH;
Pokrenuo sam juce skript na kucnom serveru, bez ikakvog dodatnog setovanja prikazuje uredno poruku o gresci. Predpostavljam da je u pitanju ovo sto je Dinke napisao, problem sa display_errors. Sada, nisam uspio u svom kodu da pronadjem taj dio, kako izgleda ta linija i gdje najbolje da je dodam?

Jedino nesto slicno tome nasao sam na Netu u ovom obliku:
Citat:
void smarty_function_display_errors( mixed $params, mixed &$smartyÂ* )

Poslednja izmena od mungos : 04. 07. 2005. u 10:48.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 07. 2005.   #8
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Cool

Rjesio sam sve probleme od proslog posta, izbacio mi je napokon poruku o gresci:

Kôd:
Parse error: parse error, unexpected T_STRING in /Library/WebServer/Documents/g/indeks.php on line 4

pola sata kasnije edit: sredio sam sada sve, nema da dihta.
Tnx na supportu.

Poslednja izmena od mungos : 04. 07. 2005. u 13:47.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 07. 2005.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Pokrenuo sam juce skript na kucnom serveru, bez ikakvog dodatnog setovanja prikazuje uredno poruku o gresci. Predpostavljam da je u pitanju ovo sto je Dinke napisao, problem sa display_errors. Sada, nisam uspio u svom kodu da pronadjem taj dio, kako izgleda ta linija i gdje najbolje da je dodam?
display_errors nije funkcija već php direktiva (nema veze sa smarty-jem) koji podešavaš u php.ini fajlu ili ini_set f-jom, a ako je server apache mozes i u .htaccess fajlu.

Pogledaj manual za vise informacija.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
[PROBLEM] - Firefox (a bogami ni IE) ne otvara localhost MaxMagnus Hardware 5 12. 09. 2008. 16:55
Problem smarty i poseban lang fajl sa latinicnim prevodom i nasim slovima? MojNalog Sva početnička pitanja 7 06. 06. 2008. 15:13
CMS w/ Smarty, problem... krcko PHP 5 10. 04. 2007. 18:55
(Smarty) Problem - kategorije, forumi Kenny PHP 3 16. 01. 2007. 21:13


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.